PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Įvairenybės2020 m. Birželio 8 d. 20:49

Ruošiame telefoną rekordiškai karštai vasarai: ar galima jį vėsinti šaldytuve?

Vilnius

Unsplash.com nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


133931

Visi ženklai rodo, kad šių metų vasara bus rekordiškai karšta, Ženevoje sakė Pasaulio meteorologijos organizacijos (PMO) atstovė Clare Nullis. Tokiai vasarai reikia ne tik pasiruošti patiems, bet ir paruošti savo išmaniuosius telefonus – apsaugoti nuo karščio ir vandens, pasirūpinti naudingomis atostogų ir fotografavimo programėlėmis. Kaip tai padaryti lengvai, plačiau pasakoja „Bitės Profai“.

„Karštomis vasaromis daugiau aktyvaus laiko leidžiame lauke, dažniau fiksuojame įsimintinas akimirkas, todėl didėja rizika telefoną išmesti ant žemės, subraižyti, įmesti į vandenį ar net perkaitinti. Norint nuo šių pavojų apsisaugoti, reikia šiek tiek pasiruošti iš anksto – pasirūpinti naudingomis programėlėmis, įrenginių išorės apsauga ir žinoti keletą saugumo rekomendacijų apie įrenginių naudojimą vasarą“, – sako Karolis Špiliauskas ir dalinasi patarimais, kaip išmanųjį telefoną paruošti vasarai.

1. Svarbu pasirūpinti telefono išorės apsauga

Nei vienas nenorime, kad vasaros įspūdžių įkarštyje sudužtų taip reikalingas telefonas. Norėdami to išvengti, turime pasirūpinti papildoma jo apsauga. Tą padaryti padės du daiktai – apsauginis telefono stikliukas ar plėvelė ir telefono dėklas.

Apsauginis stiklas naudingas, nes saugo ekraną ne tik nuo dūžių, bet ir įbrėžimų. Pastarieji atsiranda net ir labai saugant savo telefoną, pavyzdžiui, padėjus ant gruoblėto paviršiaus ar į kišenę, kurioje yra raktai nuo namų. Renkantis apsauginį stiklą svarbiausia atkreipti dėmesį, ar jis dengia tik ekraną, ar ir aplink jį esančią zoną. Taip pat, ar jis atsparus dūžiams ir po kontakto su žeme ar aštriu daiktu ne dūžta, o tik eižėja. Tai svarbu norint apsisaugoti nuo papildomų sužeidimų, kuriuos gali sukelti aštrios apsauginio stiklo dalys.

O renkantis dėklą dėmesį verta kreipti ne tik į jo grožį, kaip dažnai įprasta, bet į funkcionalumą. Svarbu, kad dėklas būtų patogus laikyti ir apsaugotų ne tik telefono nugarėlę, bet ir ekraną.

Atkreipkite dėmesį, ar dėklo kraštai yra kiek iškilę ir šiek tiek apgaubia telefono korpusą. Jei taip, telefoną padėjus ekranu žemyn šis net nesilies prie paviršiaus ir bus papildomai apsaugotas. Taip pat svarbu, kad dėklas būtų patogus ir pagamintas iš neslidžios medžiagos – rankoje telefonas turi laikytis tvirtai, neslidinėti. Taip sumažės rizika, kad iš rankų jis netikėtai išsprūs.

2. Telefoną privalu saugoti nuo karščio

Vasarą kyla pavojus telefonus perkaitinti saulėje ir taip negrįžtamai sugadinti įrenginių baterijas. Nors jos labiausiai dėvisi nuo visiško iškrovimo ciklų – kai baterija kurį laiką būna visiškai iškrauta – jai pakenkti gali ir išoriniai veiksniai, pavyzdžiui, itin kaitri vasaros saulė.

Nuolat naudojamas išmanusis telefonas kaista pats, todėl aukšta išorinė temperatūra tampa itin pavojinga. Daugumos įrenginių gamintojai nurodo, kad idealiausia temperatūra jų produktams yra nuo 16 iki 22 laipsnių, tačiau naudotis jais galima ir iki 35 laipsnių. Už šią ribą aukštesnis karštis gali pažeisti išmaniųjų įrenginių baterijas. Tik atminkite, jog net ir esant žemesnei nei ši oro temperatūrai, tačiau saulei tiesiogiai plieskiant į įrenginį, jo paviršiuje esanti temperatūra gali būti gerokai didesnė.

Norint baterijas apsaugoti nuo perkaitimo, verta atidžiau stebėti išmaniųjų įrenginių veikimą. Jei matote, kad jis ima šiek tiek strigti, sulėtėja ar jaučiate, kad rankoje kaista, nedelsiant šį išjunkite – taip leisite telefonui greičiau atvėsti.

Vasarą telefoną laikykite vėsesnėse vietose, pavyzdžiui, ne kelnių kišenėje, bet kuprinėje ar rankinėje, ne ant automobilio panelės, bet tam skirtuose dėkluose. Taip sumažinsite šansus, kad telefonas netikėtai perkais. Vis tik ekstremaliai elgtis ir telefoną vėsinti, pavyzdžiui, šaldytuve, nereikėtų. Kaip žiemą, taip ir vasarą, išmanieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai labai bijo staigaus temperatūrų pokyčio. Taip pat iškyla grėsmė, kad laikant šaldytuve į telefoną pateks drėgmė ir jį sugadins.

Kad įrenginiai stipriai nekaistų, telefone galima įjungti „skrydžio režimą“. Taip telefonas bus mažiau apkraunamas ir atvės greičiau. Žinoma, nebegalėsite naudotis ryšio reikalaujančiomis paslaugomis, tačiau galėsite toliau žiūrėti įrenginiuose esančius vaizdo įrašus, klausytis muzikos ar fotografuoti.

3. Telefonui sušlapus – jo negalima vartyti

Atostogaudami atsipalaiduojame, tad kartais prarandame budrumą, todėl neretai įrenginiai atsiduria po vandeniu. Sušlapęs telefonas yra vienas dažniausiai pasitaikančių telefonų gedimų vasarą.

Iš anksto apsaugoti telefoną nuo permirkimo greičiausiai nepavyks – nors naujausi jų modeliai atsparūs vandeniui, jiems nusileidus į ežero dugną, įrenginiai gali būti pažeisti. Taigi šioje situacijoje apsisaugoti padės atsargesnis telefono naudojimas prie vandens telkinių. Taip pat laisvalaikį leisdami paplūdimyje, telefoną galite įdėti į vandeniui atsparų užsegamą maišelį, kurį galima įsigyti bet kuriame prekybos centre. Taip būsite tikri, kad sumažinote šansus negrįžtamai sušlapinti telefoną.

Vis tik įrenginį įmetus į vandenį, panikuoti nereikia. Pirmiausia, telefoną kuo skubiau ištraukite iš vandens. Tai, kiek laiko jis praleis vandenyje, iš esmės lemia, ar dar bus galima jį išgelbėti. Akimirksniu jį ištraukę iš vandens užtikrinsite, kad galbūt vanduo neprasiskverbė į svarbias įrenginio dalis. Telefoną pakelkite lėtai, jo nevartykite – taip vanduo nepateks į kitas detales.

Įrenginį iš karto išjunkite, padėkite ant skystį susigeriančios medžiagos – šluosčių, rankšluosčio, tualetinio popieriaus – ir palikite džiūti, tęsia K. Špiliauskas. Tam prireiks maždaug paros, po to telefoną galima bandyti įjungti. Jei šis veikia, vadinasi, metodai padėjo, jei ne – turbūt vanduo jau pažeidė telefoną taip stipriai, kad teks keisti neveikiančias detales.