PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Vasario 10 d. 08:20

Rukloje – NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės rotacijos bei vadovybės pasikeitimo ceremonija

Vilnius

Alfredo Pliadžio nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


164632

Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje trečiadienį vyks NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės rotacijos bei vadovybės pasikeitimo ceremonija.

Jau antrą kartą tarptautiniam vienetui vadovavęs Vokietijos kariuomenės pulkininkas leitenantas Peeras Papenbroockas savo pareigas perduos naujajam vadui plk. ltn. Sebastianui Hebischui. Tuo pačiu, kaip praneša Krašto apsaugos ministerija (KAM), bus pažymėtos ir ketvirtosios NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje dislokavimo metinės. Ceremonijoje planuoja dalyvauti krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, Lietuvos kariuomenės vadovybė, užsienio šalių ambasadoriai, gynybos atašė.

Naujasis kovinės grupės vadas plk. ltn. S. Hebischas vadovauti NATO kovinei grupei atvyksta iš Vokietijos kariuomenės 93-iojo tankų bataliono. Pirmąjį šių metų pusmetį jis vadovaus maždaug 1200 karių grupei. Devintąją rotaciją sudarys kariai ir atstovai iš Belgijos, Čekijos, Islandijos, Liuksemburgo, Nyderlandų, Norvegijos ir Vokietijos. NATO priešakinėms pajėgoms Lietuvoje vadovauja ir didžiausią karių skaičių skiria Vokietija.

NATO priešakinių pajėgų dislokavimas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje buvo istorinis sprendimas, kurį NATO šalių viršūnių vadovai priėmė 2016 m. liepą – nuo 2017 m. sustiprinti sąjungininkų buvimą dislokuojant kiekvienoje šalyje po vieną bataliono dydžio kovinę grupę. Šie aukštos parengties ir puikiai aprūpinti daugianacionaliniai koviniai pajėgumai yra reikšmingas sąjungininkų indėlis į regiono saugumo sustiprinimą, pabrėžiama KAM pranešime.

Nuo dislokavimo pradžios 2017 m. pradžioje kartu su Lietuvos kariais rotuodamiesi jau yra treniravęsi per 12 tūkst. karių iš devynių NATO valstybių – Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Čekijos, Islandijos, Liuksemburgo, Kroatijos, Prancūzijos.

Taikos metu NATO priešakinių pajėgų batalionas dalyvauja pratybose su Lietuvos kariais, o krizės ar konflikto atveju gintų Lietuvą kartu su Lietuvos nacionalinėmis ir papildomai atvykstančiomis sąjungininkų pajėgomis.

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė yra integruota į Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ sudėtį. Sąjungininkų kariai kartu su brigados kariais dalyvauja karinio rengimo programoje.

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę sudaro štabas ir štabo kuopa, aprūpinimo kuopa, trys-keturios kovinės kuopos.

ELTA