Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Virginija ŠimkūnienėŠaltinis: Etaplius.lt
Gyvename visuotinio įtarumo laikais. Kol politikai, klodami sau lengvesnį kelią būsimuose rinkimuose, žarstosi kaltinimais oponentų atžvilgiu, visuomenė juos akylai stebi, ir nepasitikėjimas auga beveik geometrine progresija.
Todėl praėjusią savaitę redakciją pasiekęs primygtinis raginimas ištirti „kriminalą“ – neva, Birutės gatvės remonto metu seni šaligatvio borteliai darbų rangovo UAB „Kaistata“ buvo nuvežti prie savivaldybės tarybos nario M. Mitkaus statomo namo, per daug nenustebino. Tačiau, kadangi reaguojame į kiekvieną skaitytojų signalą, su filmavimo kamera apsilankėme nurodytu adresu. Nors šeimininko prie namo neužtikome, plika akimi matėsi, jog šalia statomos tarybos nario sodybos – ne padėvėti šaligatvio borteliai, o seni elektros stulpai. Kaip reikalauja etika, pakalbinome ir tarybos narį, kurį suradome telefonu. Jis patvirtino, jog aplinkai panaudojo senus elektros stulpus, kuriuos jau senokai turėjo pasidėjęs Neprėkštoje.
– Nesuprantu, iš kur čia tokios žinios. Apskritai, neįsivaizduoju, ką ten iš tos remontuojamos gatvės būtų galima gero imti ir naudoti, - stebėjosi netikėtų įtarimų susilaukęs politikas. Kad nekiltų abejonių, „Atspindžių“ televizija iš karto parengė trumpą siužetą:
O kad šioje istorijoje neliktų ir kitų klaustukų, nusprendėme pasidomėti, koks senų šaligatvių plytelių bei kitų, ilgokai miestelėnams tarnavusių, medžiagų likimas būna po to, kai juos pakeičia naujais. Juolab, kad tokių darbų mūsų rajone dabar vyksta daug. Atsakyti į šį klausimą paprašėme savivaldybės administracijos Statybos, infrastruktūros ir urbanistikos skyriaus vyr. specialistą Algimantą Genevičių, kuris, kaip rašoma jo pareigybės aprašyme, „paskirtas atlieka savivaldybei priklausančių kelių, gyvenviečių gatvių, šaligatvių ir aikščių darbų, finansuojamų iš savivaldybės biudžeto, techninę priežiūrą, pasirašo statybos darbų vykdymo žurnaluose, tikrina ir vizuoja atliktų projektavimo ir statybos darbų aktus, kontroliuoja kitų statinio statybos prižiūrėtojų darbą“.
A.Genevičius redakciją informavo, jog panaudota šaligatvių danga, borteliai ir kitos medžiagos yra seniūnijos, kurios teritorijoje yra šaligatviai, keliai, turtas.
– Nuimtos medžiagos, kaip, pavyzdžiui, plytelės, sudedamos ant padėklų ir išgabenamos ten, kur nurodo seniūnija, - sakė jis.
Taip pat specialistas kalbėjo, jog kaip panaudoti šį turtą – seniūnijos, šiuo atveju – Kaišiadorių miesto – reikalas. Paskambinę Kaišiadorių miesto seniūnės pavaduotojai Rimai Kanevičienei, kuri tvarkė šiuos reikalus, sužinojome, jog šaligatvio plytelės išvežtos ir saugomos aikštelėje, dalis – atiduota daugiabučių namų bendrijai. Seniūnės pavaduotoja pažadėjo tuojau pat surasti reikiamus dokumentus ir įvardinti tikslų kiekį.
Gerokai nustebino netikėtas vizitas – nors po pokalbio su savivaldybės administracijos specialistu buvo tepraėję vos kelios minutės, redakcijos duris jau vėrė Birutės gatvėje darbus vykdančios UAB „Kaistata“ vadovas J. Koklevičius. Vyras neslėpė, jog susilaukė A. Genevičiaus skambučio (koks operatyvumas!), tad atvažiavo aiškintis. Pasak J. Koklevičiaus, senų plytelių likimo jis nežinąs – viską seniūnijos nurodymu išvežė UAB „Kaišiadorių butų ūkis“.
Pagal pateiktus Kaišiadorių miesto seniūnės pavaduotojos duomenis, 160 vienetų iš Birutės gatvės šaligatvio nuimtų plytelių šiuo metu yra saugoma UAB „Kaišiadorių butų ūkis“ aikštelėje ir bus panaudota, atsiradus poreikiui, miesto tvarkymo darbams. Dar 108 vienetai didelių ir 50 mažų šaligatvio plytelių atiduota pagal daugiabučių namų savininkų bendrijos „Jonija“ (Birutės gatvė) prašymą. Bendrija jų pageidavo namo gerbūviui tvarkyti.
– Šios plytelės – iš vieno Birutės gatvės šaligatvio galo. Medžiagos nuo gatvės pusės link Gedimino gatvės mūsų nepasiekė, jos niekur neapskaitytos. Buvome informuoti, jog jos yra sulūžusios, - sakė R. Kanevičienė.
Seniūnės pavaduotoja kalbėjo, jog kartais dar tinkamų naudoti medžiagų pageidauja gyventojai. Štai iš nuo ankstesnių gatvių remonto likusių plytelių dalis atiduota Parko gatvės 23-jo daugiabučio žmonėms – jie savo jėgomis sumanė įsirengti takelį prie vaikų žaidimų aikštelės.
Iš tiesų, kalbame ne apie auksą ar kažkokį brangų turtą, tačiau juk aplinką galima gražinti ne tik europinėmis investicijomis. Tai, kas dar įmanoma panaudoti, galėtų pasitarnauti ir smulkiems įvairių įstaigų darbams, bet, kaip sužinojome seniūnijoje, pageidavimų „jūros“ paprastai nebūna.
Savo nuomonę apie naudoto turto tolesnį likimą išreiškė ir naujoji miesto seniūnė Giedrė Pavasarytė.
– Kas liečia Birutės gatvės šaligatvio plyteles, tai apie jas su UAB „Kaistata“ vadovu J. Koklevičiumi kalbėjausi ir aš, domėjausi, kur medžiagos iš šaligatvio dalies nuo Gedimino gatvės pusės. J. Koklevičius man sakė, jog jo aikštelėje Stasiūnuose pilna bortelių ir plytelių, kiek reikia ir jei reikia, galime pasiimti. Kad tai medžiagos iš Birutės gatvės, jis nepatvirtino, o mūsų pokalbį girdėjo dar keli seniūnijos darbuotojai, nes buvau įjungusi telefono garsiakalbį, - kalbėjo miesto vadovė, kurios nuomone, tokia tvarka, kaip yra dabar, nėra pati geriausia.
– Mes, kaip miesto seniūnija, neturime tinkamos vietos sandėliuoti didesnį kiekį panaudotų medžiagų. Antra vertus, kam laikyti ir laukti, kol jos galutinai suirs? Tikslingiausia būtų atiduoti gyventojams, kuriems to reikia, - toliau kalbėjo seniūnė.
G. Pavasarytės nuomone, darbus, projektus vykdo ir prižiūri savivaldybės administracija, tad būtų teisingiausia, kad ir panaudotomis medžiagomis rūpintųsi ji. Savivaldybės interneto tinklalapyje būtų galima skelbti informaciją, kur numatomi remontai, kokios šaligatvių dangos ar pan. bus atsisakoma – lai visi žmonės žino ir kreipiasi. O kai bus viešumas, žmonėms nereikės įtarinėti nei statybininkų, nei politikų, nei, galų gale, vieniems kitų.
Tad, ko gero simboliška, kad skaitytojo signalas „užkabino“ vieną iš savivaldybės tarybos narių – gal tai bus akstinas pakeisti dabar galiojančią tvarką?