PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Namai2021 m. Spalio 26 d. 10:17

Rekuperatoriai – tinkamas sprendimas kiekvieniems namams

Vilnius

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


192175

Rekuperatorius visi geriau žino, kaip sprendimą, kurį naudoja biurai ir gamybinės patalpos.

Tik atsiradus A+ energinio efektyvumo reikalavimams visi ėmė kreipti dėmesį į tai, kas yra rekuperatoriai ir rekuperaciniai įrenginiai bei kokia jų nauda. Tačiau tai, kad reikalavimai verčia, nereiškia, kad toks įrenginys tėra primestas ir nenaudingas. Priešingai. Norint komfortiškos buities rekuperatorius yra kone nepamainomas ir ženkliai prisideda prie gyvenimo gerinimo. Pasižiūrėkime į tai, kaip įvairūs rekuperaciniai įrenginiai gerina gyvenimą kiekvienuose namuose.

Natūralaus vėdinimo dažnai nepakanka

Daugelis namų savininkų galvoja, kad norint išvėdinti orą patalpose pakanka praverti langą arba sudaryti skersvėjį. Tačiau turbūt pastebite, kad net tuomet, kai oras pasidaro gaivus, vos tik langus uždarote, po kelių minučių viskas vėl grįžta į įprastas vėžes. Patalpoje vėl tvanku ir ne taip gera būti.

Tai reiškia, kad neužtenka pasyvaus arba natūralaus vėdinimo. Jo nepakanka beveik bet kurioje patalpoje, kadangi pastatai projektuojami taip, kad būtų kuo sandaresni ir geriau išlaikytų šilumą. Ekspertų teigimu, oro tūris patalpoje turėtų pilnai pasikeisti per 120 minučių arba dvi valandas. Reglamentai teigia, kad suaugusiam žmogui patalpoje reikia bent 14,4 m3/h oro srauto (iš lauko), kad viduje nesikauptų perteklinis anglies dioksidas. Jeigu erdvė nevėdinama, joje ne tik, kad tvanku ir nepatogu, tačiau susidaro ir geresnės sąlygos plisti mikrobiologinei taršai, perteklinei drėgmei.

Tam, kad šią problemą išspręstumėte – reikalingi rekuperatoriai, kurie vėdina ir vėsina arba šildo orą patalpose. Tai padės patalpoms atitikti keliamus reikalavimus bei padidins komfortą. Patalpoje su gaiviu oru bus lengviau susikaupti į darbą, atsipalaiduoti, mažės taršos rizika.

Tinkamas pritaikymas – bene svarbiausia dalis

Nors tiek sieniniai, tiek mini rekuperatoriai gali būti labai naudingi įrenginiai, bene svarbiausias yra įrenginių pritaikymas ir subalansuotas pasirinkimas naudojimui.

Tam, kad žinotumėte, kurie mini rekuperatoriai, sieniniai rekuperatoriai arba bet kurie kiti modeliai tinka geriausiai, turite atkreipti dėmesį į įrenginio specifikaciją. Prisiminkite mūsų įvardintus reikalavimus, kad bent pusė oro tūrio patalpoje turi pasikeisti per valandą. Įvertinkite, kokio našumo turi būti įrenginys, kad atitiktų tokį reikalavimą. Dabar optimalu, kad šį reikalavimą jis galėtų įvykdyti veikdamas ~60-75% pajėgumu.

Nepamirškite, kad tokioms patalpoms kaip virtuvė, vonia ar rūsys bei tualetas (kur drėgmės visada būna daugiau) reikia ir pajėgesnių rekuperatorių, kadangi oro vėdinimas turi būti intensyvesnis. Ištraukimo angos montuojamos būtent tose patalpose, o padavimo – miegamuosiuose, svetainėse, darbo kambaryje ir ten, kur svarbiausias būtent švarus oras.


 

jj.jpg

Elektros energijos reikia tik oro tiekimui, tad elektros energijos sąnaudų ir vėdinimo našumo santykis yra maždaug 0,35-0,4 (Tad su viena kWh energijos išvėdinsite apie 2,5-2,8 kubinių metrų oro).

Daikin rekuperatoriai – inovatyvumas ir paprastumas viename

Daikin rekuperatoriai – vienas iš populiariausių pasirinkimų rinkoje. Europoje ir visame pasaulyje žinomas Daikin prekės ženklas jau eilę dešimtmečių sėkmingai gamina ir tobulina mikroklimato valdymo sprendimų technologijas

Modernūs Daikin rekuperatoriai tinka ir gyvenamosioms, ir darbo ar gamybinėms patalpoms. Jie pasižymi aukštu, net iki 92% siekiančiu šilumos susigrąžinimu bei tyliu veikimu. Priklausomai nuo savo patalpų tipo galėsite rasti geriausiai tinkančius rekuperatorius su skirtingomis šildytuvų ir ventiliatorių galingumo versijomis. Nominalus įrenginio našumas parodys, kaip efektyviai gali veikti rekuperatorius, o kiti parametrai palengvins radimą to modelio, kurį lengviausiai integruosite į visą klimato valdymo sistemą!

Remiamas turinys