PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Birželio 14 d. 19:25

Rekordiniai karščiai Lietuvoje puola ir išmaniuosius įrenginius: 10 punktų atmintinė

Vilnius

Pixabay.com nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


87917

Pastarosiomis dienomis oro temperatūra bando mūsų kantrybę. Taip pat tenka apsirūpinti dideliais kiekiais vandens, pamiršti dietas ir vaduotis ledais, o išeiti į lauką be rimtos priežasties nerekomenduojama. Tačiau šie rekordus mušantys karščiai gali būti itin nedraugiški ir mūsų išmaniesiems įrenginiams. Štai 10 punktų atmintinė, kurią galima pasikabinti biure, namuose ar išsisaugoti sau ir šiomis dienomis vadovautis.

„Tenka pastebėti, kad tokiomis karštomis dienomis kaip šią savaitę stipriai padaugėja klientų su kaistančiais ar gendančiais telefonais. Tokiomis situacijomis visada padėsime, bet pirmąją pagalbą telefonui būtina suteikti jau vietoje. Taip pat yra nemažai klaidų, kurias gelbėdami telefoną galime padaryti netyčia, todėl ir sukūrėme šią specialią atmintinę. Joje – viskas nuo spąstų kelnių kišenėse ar dėkliukų iki specialių programėlių arba įrenginių krovimo“ – sako Agnė Adomaitytė ir dalinasi 10 punktų atmintine, kuri padės apsaugoti išmaniuosius įrenginius nuo rekordinių karščių.

1. „Skrydžio režimas“ gali atstoti „karščio režimą“

Kadangi nuolat naudojamas išmanusis telefonas ar planšetinis kompiuteris kaista patys, didelė temperatūra iš išorės tampa itin pavojinga. Tam, kad šie įrenginiai neperkaistų, galima įjungti „skrydžio režimą“. Taip telefonas bus mažiau apkraunamas arba greičiau atvės. Žinoma, nebegalėsite naudotis internetu ar skambinti bei rašyti, tačiau galėsite toliau žiūrėti įrenginiuose esančius vaizdo įrašus, klausytis muzikos ar fotografuoti.

2. Kelnių kišenė – viena nesaugiausių vietų

Dažnai mėgstame įsidėti išmanųjį telefoną į kelnių ar šortų kišenę. Nesusimastydami, taip elgiamės ir karštą dieną, nes norime turėti telefoną su savimi. Bet karštą dieną tokioje beorėje erdvėje kaip kelnių kišenė telefonui kenkia ir kūno šiluma, kuri nuo vaikščiojimo tik didėja. Tad geriausia telefoną ar kitą išmanųjį įrenginį saugiai patalpinti į kuprinę ar, blogiausiu atveju, pasinešti rankoje.

3. Krauti įrenginį galime ne bet kur

Itin pavojingas derinys yra tiesioginė saulės kaitra ir besikraunantis išmanusis įrenginys. Tikriausiai tenka pastebėti, kad besikraunantis išmanusis telefonas, laikrodis ar planšetinis kompiuteris tampa karštesni. O jei jie dar gauna papildomo karščio iš išorės – gresia perkaitimas ir gedimai. Kur reikėtų atsargumo? Kištukiniai lizdai dažnai būna sienose prie langų ar palangių, todėl kraunamas telefonas atsiduria pavojingoje vietoje. Tad jei krovimas vyksta ilgiau, saulė gali pradėti šviesti tiesiai į jūsų įrenginį.

4. Dėkliukai neapsaugo nuo karščio

Dėkliukai – geriausi išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių draugai. Tačiau karštos vasaros dienos gali tapti viena nemalonia išimtimi. Kad ir kaip būtumėte pripratę prie savo dėkliukų, jei matome, kad įrenginys labai kaista, geriausia bent trumpam išimti jį iš dėkliuko, nes taip jis taps laidesnis orui ir geriau vėsinsis. Na, o jei nenorite palikti savo įrenginio be dėkliuko net trumpam, tuomet vasarai rinkitės iš baltos spalvos dėkliukų.

5. Jokių eksperimentų su šaldytuvais

Turint stipriai įkaitusius išmaniuosius įrenginius gali kilti mintis bent trumpam įdėti juos į šaldytuvą. Atsisakykite jos. Kaip žiemą, taip ir vasarą, išmanieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai labai bijo staigaus temperatūrų pokyčio. Taip pat iškyla grėsmė, kad laikant šaldytuve į telefoną pateks drėgmė ir jį apgadins. Geriau su įkaitusiu įrenginiu tiesiog pereiti į vėsesnę patalpą, jį išjungti ir palaukti, kol jis atvės natūraliai.

6. Atidžiau stebėkite įrenginių veikimą

Esant dideliems karščiams ir naudojantis išmaniaisiais įrenginiais lauke, reikėtų atidžiau stebėti jų veikimą. Jei matote, kad jie ima šiek tiek strigti, sulėtėja ar pan., nedelskite ir iš karto išjunkite įrenginį. Taip leisite jam greičiau atvėsti, nes priešingu atveju gali tekti įrenginį taisyti.

7. Išmanieji įrenginiai mažiau atsparūs karščiui nei kompiuteriai

Kovojant su karščiu, svarbu žinoti temperatūras, kurias jūsų išmanieji įrenginiai gali „pakelti“. Nešiojamieji kompiuteriai, paprastai, gali atlaikyti iki 50 laipsnių karštį, tačiau tai negalioja išmaniesiems įrenginiams. Kai kurių įrenginių gamintojai nurodo, kad idealiausia temperatūra jų išmaniesiems įrenginiams yra nuo 16 iki 22 laipsnių, naudotis jais galima iki 35 laipsnių temperatūros. Tačiau 35 laipsniai jau yra riba – didesnė temperatūra gali pažeisti išmaniųjų įrenginių baterijas. Ir nereikėtų pamiršti, kad tiesiogiai plieskiant saulei temperatūra gali būti gerokai didesnė, tad pačioje atokaitoje išmaniaisiais įrenginiais geriau nesinaudoti. O jei būtina naudotis išmaniuoju įrenginių būnant lauke – rinkitės pavėsį.

8. Nelaikykite įjungtų išmaniųjų įrenginių vienoje vietoje

Naudojantis daugiau nei vienu išmaniuoju įrenginiu, pavyzdžiui, telefonu ir planšetiniu kompiuteriu, karštu oru iškyla dar viena grėsmė. Laikant juos kartu, tarkime, kuprinėje, kur mažai oro, jie kais abu ir taip kaitins vienas kitą, kas taip pat gali nulemti įrenginių perkaitimą. Tad jei tenka tokius įrenginius laikyti vienoje vietoje, geriausia juos išjungti.

9. Pagalvokite apie vėsesnes automobilio vietas

Įsėdus į automobilį, kuris bent kelias valandas pabuvo lauke, gali pasidaryti bloga ne tik jums, bet ir jūsų išmaniajam įrenginiui. Ypatingai, jei juo nemažai naudojotės ir jis taip pat įkaitęs. Tokiu atveju prieš sėdant į automobilio saloną, pravartu telefoną ar planšetę kartu su kuprine padėti į vėsiausią automobilio vietą, pavyzdžiui, bagažinę. O išlipant iš automobilio geriau jame nepalikti telefono. Ypač salone.

10. Padėti gali ir specialios programėlės

Jei norite visą laiką sekti savo išmaniojo įrenginio temperatūrą ir keliais paspaudimais išjungti daugiausiai prie įrenginio kaitimo prisidedančias programėles, atsisiųskite būtent tam skirtą programėlę. Pavyzdžiui, „Cooling Master“.