Aktualu![]() | Gyvenimas![]() | Pramogos![]() | + Projektai![]() | Specialiosios rubrikos![]() |
|
|
Vilnius![]() | Kaunas![]() | Klaipėda![]() | Šiauliai![]() | Panevėžys![]() | Marijampolė![]() | Telšiai![]() | Alytus![]() | Tauragė![]() | Utena![]() |
Reidas / Lietuvos policijos nuotr.
Dominykas JankauskasŠaltinis: ALFA.LT
Vilniuje surengtas policijos reidas atskleidė neraminančią situaciją viešajame transporte – dalis vairuotojų nesilaiko Kelių eismo taisyklių ir nesegi saugos diržų, o kai kuriuose autobusuose saugos priemonės rastos tyčia sugadintos.
Kol pareigūnai skaičiuoja pažeidėjus ir anuliuoja techninės apžiūros dokumentus, viešojo transporto paslaugas teikiančių įmonių atstovai situaciją komentuoja skirtingai: vieni tikina, jog jų transporto priemonėse pažeidimų nefiksuota, kiti pradeda vidinius tyrimus.
Policija: pažeidimai kelia pavojų gyvybėms
Policijos departamento prie VRM Kelių policijos valdybos pareigūnai gegužės 20 d. Vilniaus apskrityje vykdė tikslinį patikrinimą, skirtą viešojo transporto vairuotojų saugos diržų naudojimui. Kaip teigiama oficialiame policijos pranešime, per dieną patikrinus apie 40 autobusų, net 17 vairuotojų nustatyti pažeidimai – jiems surašyti administracinio nusižengimo protokolai pagal Administracinių nusižengimų kodekso 432 straipsnio 1 dalį. Už tokį nusižengimą gresia bauda nuo 30 iki 50 eurų, o už pakartotinį – nuo 60 iki 90 eurų bei galimas teisės vairuoti atėmimas nuo 1 iki 2 mėnesių.
Patikrinimo metu išryškėjo dar viena opi problema. „Daugelyje autobusų buvo nustatyta, kad saugos diržų sagtys yra tyčia sugadintos: nupjautos ar išardytos, todėl vairuotojai net neturėjo galimybės prisisegti. Tai reiškia, kad į reisus išvažiuojama su techniškai netvarkingomis transporto priemonėmis, o tai kelia pavojų tiek vairuotojų, tiek keleivių saugumui“, – rašoma policijos pranešime. Dėl šios priežasties trims patikrintiems autobusams buvo anuliuoti privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimai.
Policijos duomenimis, saugos priemonių naudojimo tvarka Lietuvoje pažeidžiama dažnai – vien 2024 m. nustatyta 20 770 naudojimosi saugos diržais pažeidimų, iš kurių 16 tūkst. padarė vairuotojai. Net 1700 vairuotojų pernai šį pažeidimą padarė pakartotinai.
Saugos diržo nebuvimas / Lietuvos policijos nuotr.
„Kautra“: mūsų autobusuose pažeidimų nebuvo, veikia apsauga
Bendrovės „Kautra“ miesto transporto ir kokybės vadovas Gediminas Prazarkevičius, atsakydamas į Vilniausnaujienos.lt užklausą, teigė, kad, jo žiniomis, reido metu įmonės transporto priemonėse pažeidimų neužfiksuota.
„Mūsų transporto priemonėse, kuriomis aptarnaujami Vilniaus miesto viešieji maršrutai, vairuotojui neprisisegus saugos diržo, yra automatiškai blokuojamas transmisijos darbas, tad mašina nepajuda iš vietos“, – paaiškino G. Prazarkevičius. Jis taip pat pridūrė, kad įmonės transporto priemonės periodiškai tikrinamos dėl jų techninės būklės.
„Transrevis“: apgailestaujame, atliekame vidinį tyrimą
UAB „Transrevis“ direktorius Robertas Gražys, komentuodamas situaciją, teigė, jog tokie atvejai įmonei yra nepriimtini. „Labai apgailestaujame dėl susidariusios situacijos – tokie atvejai mums yra nepriimtini. Norime patikinti, kad nuosekliai skiriame dėmesį tiek vairuotojų darbo sąlygoms, tiek transporto priemonių techninei būklei“, – rašoma R. Gražio atsakyme.
Pasak direktoriaus, šiuo metu įmonėje atliekamas vidinis tyrimas, siekiant įvertinti aplinkybes. Paklaustas apie galimai sąmoningai sugadintas saugos diržų sagtis, R. Gražys nurodė: „Šiuo metu neturime oficialios informacijos, kad mūsų eksploatuojamuose autobusuose sagtys būtų buvusios tyčia gadinamos. Kiekvienu atveju, gavę tokį signalą, atliekame vidinį tyrimą ir, esant poreikiui, imamės atitinkamų veiksmų.“
Jis taip pat patikino, kad vairuotojų darbo vietos, įskaitant saugos diržus, tikrinamos reguliariai, vykdomi periodiniai instruktažai, o už pažeidimus taikomos griežtos drausminės priemonės. „Esant Policijos departamento pastaboms, viduje inicijuosime papildomus patikrinimus, o darbuotojams bus dar kartą akcentuojama saugos svarba kasdienėje veikloje“, – pridūrė įmonės „Transrevis“ vadovas.
Saugos diržas / Lietuvos policijos nuotr.
„Vilniaus viešasis transportas“: ne mūsų autobusai su sugadintais diržais
UAB „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovė Gintarė Žalytė-Štarienė pirminiame atsakyme į Vilniausnaujienos.lt klausimus pabrėžė: „Noriu atkreipti dėmesį, kad ne VVT autobusai buvo su sugadintais diržais. Kol kas neturiu tikslios statistikos, kiek mūsų vairuotojų nesegėjo diržų. Lauksiu patikslintos informacijos iš policijos.“
Vėliau, patikslindama informaciją, G. Žalytė-Štarienė teigė: „Kalbant apie vykdytą reidą, šiuo metu iš policijos nesame gavę pranešimų, kad mūsų vairuotojai būtų nusižengę.“ Ji taip pat akcentavo, kad viešojo transporto saugumas įmonei yra prioritetas, vertinami policijos reidai, o vairuotojams nuolat primenama apie diržų segėjimo svarbą.
Jei turite informacijos, pastebėjimų ar istorijų apie Vilnių – rašykite portalui Vilniausnaujienos.lt el. paštu d.jankauskas@alfa.lt. Taip pat kviečiame sekti naujienas mūsų Facebook puslapyje.