PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2025 m. Birželio 12 d. 09:46

Regiono verslininkų įsteigtas fondas VU Šiaulių akademijai auga – pasirašyta dar viena sutartis dėl paramos skyrimo

Šiauliai

EtapliusŠaltinis: Etaplius.lt


367641

Šiandien niekam nekyla abejonių dėl mokslo ir verslo bendradarbiavimo reikšmės – augantis aukštos kvalifikacijos specialistų ir technologijų poreikis bei neišnaudojamas aukštųjų mokyklų potencialas skatina ieškoti bendrų sprendimų ir sąlyčio taškų. Prestižiniai pasaulio universitetai, tokie kaip Harvardas ar Oksfordas, jau daugelį metų yra remiami neliečiamojo kapitalo fondų, kurie iš investicijų grąžos stabiliai finansuoja iki trečdalio aukštojo mokslo įstaigų biudžeto.

Sekant geraisiais užsienio valstybių pavyzdžiais, 2024 metais Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai (ŠPPAR) įsteigė neliečiamojo kapitalo subfondą, skirtą Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos veikloms finansuoti. Šios priemonės pirminis tikslas – surinkti ne mažiau kaip 100 tūkst. eurų, 50 proc. arba daugiau investicijų grąžos skiriant universitetui, o kitą dalį reinvestuojant, siekiant dar didesnės investicijų grąžos ateityje ir rezervo kaupimo.

Pusę šios sumos – 50 tūkst. eurų – ŠPPAR skyrė iš karto, vos tik įsteigus fondą. Birželio 10 dieną ŠPPAR Vadovų klubas pasirašė sutartį dėl 10 tūkst. eurų paramos skyrimo šiam fondui. ŠPPAR prezidentas Vytis Lembutis sako, kad tokia idėja brendo ne vienerius metus, o imtis veiksmų paskatino pastebimos švietimo sektoriaus problemos.

„Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, matydami didžiulę problemą švietimo sektoriuje, nusprendė įkurti subfondą, kurio tikslas – visą investicinį prieaugį skirti Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos veiklai finansuoti. Tai gali būti mokslininkų stažuotės, stipendijos, naujų studijų programų įdiegimo kaštų padengimas, naujų dėstytojų pritraukimo kaštų kompensavimas. Viskas priklauso nuo pačios akademijos poreikio, kurį atnešdama į ŠPPAR Tarybą, akademija išreiškia kaip finansuotiną objektą. Mūsų taryba įvertina to poreikio tikslingumą ir gali patvirtinti arba atmesti pateiktą paraišką“, – pasakoja V. Lembutis.

Pasak ŠPPAR prezidento, žvelgiant į ilgametę užsienio šalių universitetų patirtį, tokie fondai generuoja nuo kelių milijonų iki keliasdešimt milijardų siekiančią investicinę grąžą, todėl akivaizdu, kad priemonė pasiteisina. Nors VU ŠA subfondas veikia dar tik metus, tikimasi, kad ateityje jis taps reikšminga aukštosios įstaigos biudžeto dalimi. Siekiama, kad priemonė užtikrintų ir ilgalaikį finansavimą.

„Daug metų mes diskutavome apie tai, kad mokslas ir verslas turėtų žengti koja kojon ir padėti vieni kitiems spręsti aktualius klausimus. Labai ilgai buvo ieškoma ir formato, koks galėtų būti tas bendradarbiavimas. Pradėjome nuo stipendijų finansavimo – finansuodavome ir skirdavome stipendijas tam tikrų specialybių, kompetencijų studentams, siekiant parodyti tų specialybių poreikį ir paskatinti studentus jas rinktis. Kodėl tai išaugo į subfondą? Verslas supranta, kad ne kiekvienais metais galės vienodai finansuoti ir paremti studentus ir studijų programas, todėl ieškojome priemonės, kuri galėtų kiekvienais metais užtikrinti vieno ar kito poreikio patenkinimą“, – teigia V. Lembutis.

ŠPPAR Vadovų klubo vadovas Karolis Dieliautas (UAB „Gika consulting“) sako, kad verslininkai puikiai supranta, jog norėdami pritraukti reikalingų specialistų jie negali sėdėti rankų sudėję.

„Vienas svarbiausių verslininkų, prisidedančių prie šios iniciatyvos, tikslų yra rasti, atpažinti lyderius ir paskatinti juos likti Šiauliuose. Norime parodyti šiauliečiams, studentams, moksleiviams, kad mieste yra puikių įmonių, socialiai atsakingų verslų, kurie turi ką pasiūlyti darbuotojams ir stengiasi jiems sudaryti pačias geriausias sąlygas. Verslai turi patys įdėti pastangų, norėdami pritraukti gerus specialistus“, – įsitikinęs K. Dieliautas.

Prie subfondo prisidėti gali kiekvienas norintis. Anot ŠPPAR prezidento, investicijos verslams ateityje neabejotinai sugrįš per augančias kompetencijas, stiprėjančią darbuotojų kvalifikaciją ir atneš pridėtinę vertę žinių bei inovacijų dėka.

Fiziniai asmenys gali skirti paramą tiesiogiai – paramai iki 1500 eurų dydžio nebūtina sutartis. Juridiniams asmenims arba fiziniams asmenims, norintiems prisidėti didesne nei 1500 Eur suma, reikalinga paramos sutartis su VU fondu.

Banko rekvizitai:

Gavėjas: Paramos fondas Vilniaus universiteto fondas (į/k 304222713)

Sąsk. nr.: LT12 7300 0101 8556 2392

Paskirtis: Parama ŠPPAR subfondui

Platesnę informaciją dėl paramos subfondui skyrimo teikia ŠPPAR kompetencijų plėtros ir informacijos ekspertė Aistė Čepaitienė el. paštu aiste.cepaitiene@sccic.lt arba tel. +370 61609730.

Reklama

#ŠIAULIAI#ŠPPAR#VU#ŠIAULIŲ AKADEMIJA#FONDAS