Aktualu![]() | Gyvenimas![]() | Pramogos![]() | + Projektai![]() | Specialiosios rubrikos![]() |
|
|
Vilnius![]() | Kaunas![]() | Klaipėda![]() | Šiauliai![]() | Panevėžys![]() | Marijampolė![]() | Telšiai![]() | Alytus![]() | Tauragė![]() | Utena![]() |
Organizatorių nuotr.
Skaistė GrigutytėŠaltinis: Etaplius.lt
Augantis verslų įsitraukimas
Rūmų prezidentas Vytis Lembutis, pristatydamas veiklos ataskaitą, pabrėžė augantį narių įsitraukimą, aktyvų dialogą su valdžios institucijomis bei stiprėjančius tarptautinius ryšius. Pasak V. Lembučio, 2024-ieji metai buvo intensyvūs, bet produktyvūs. Rūmai aktyviai dirbo su įvairiomis regiono institucijomis, Vyriausybe, verslo asociacijomis bei tarptautiniais partneriais.
„Praėję metai nebuvo ramūs, turėjome daug iššūkių su eksporto rinkomis, geopolitinė situacija neleidžia mums dirbti ramiai, vis atsiranda neatitikimų, problemų, kurias turime spręsti. Tačiau nepaisant sudėtingų aplinkybių, mes vis tiek augome, mūsų verslai augo. Tai yra įrodymas, kad jie sugeba prisitaikyti prie kintančių aplinkybių, ekonominių sąlygų, yra atsparūs ir sugeba sukurti didesnę pridėtinę vertę, nei anksčiau. Tai yra didžiulė vertybė ir didžiulis indėlis į regiono gerovę“, – džiaugiasi ŠPPAR prezidentas.
V. Lembutis sako, kad svarbiausia rūmų misija yra telkti verslo bendruomenę ir drauge spręsti kylančius iššūkius, būti tiltu tarp verslininkų ir įvairių institucijų bei atstovauti jų interesams tiek vietos, tiek centrinės valdžios lygmeniu.
Vis daugiau verslų įžvelgia didžiulę naudą būti tokios organizacijos dalimi, tai įrodo ir kasmet nuosekliai augantis rūmų narių skaičius. Skaičiuojama, kad 2024-aisiais rūmams priklausančios įmonės generavo 329 mln. eurų pajamų, sumokėjo 10 mln. eurų mokesčių ir buvo įdarbinusios 5 600 darbuotojų. Tai yra milžiniškas indėlis į regiono ekonominę gerovę.
Organizatorių nuotr.
Strateginiai tikslai ir dėmesys būsimų specialistų ugdymui
Žvelgiant į nuveiktus darbus, akivaizdu, kad žengiama teisinga kryptimi, tačiau tobulėjimas ir augimas neįmanomas be naujų tikslų, todėl generalinėje asamblėjoje atsispindėjo ir organizacijos strateginės kryptys ateinantiems metams – rūmų narių konkurencingumo didinimas, veiklos stiprinimas Šiaulių ir Telšių regionuose, tarptautinės veiklos teikiamų galimybių platesnis panaudojimas, lyderystė konsoliduojant regiono įmones bei verslo organizacijas, rūmų įtakos didinimas ir dalyvavimas teisėkūros procese, žmogiškųjų išteklių potencialo stiprinimas ir didinimas.
Vienas iš ŠPPAR veiklos prioritetų yra glaudus bendradarbiavimas su aukštojo bei profesinio mokymo įstaigomis, siekiant padėti ugdyti darbdaviams itin reikalingų sričių specialistus. Tam rūmų bendruomenės iniciatyva įsteigtas kokybės ženklas CHAMBER APPROVED. Nuo šių metų jis bus skiriamas toms profesinio mokymo bei aukštojo mokslo studijų programoms, kurios atitinka Šiaulių ir Telšių regionų darbdavių lūkesčius, yra orientuotos į rinkos poreikius ir užtikrina aukštus mokymo standartus.
Kokybės ženklo sukūrimą inicijavo ŠPPAR Švietimo ir skaitmenizacijos komiteto pirmininkas Raimundas Vaišvilas, matydamas poreikį stiprinti regioninių mokymo įstaigų siūlomų programų konkurencingumą bei skatinti glaudesnį verslo ir švietimo bendradarbiavimą.
„Šios iniciatyvos tikslas – suteikti ne tik aukštosioms, bet ir profesinėms mokykloms galimybę su verslu kryptingai gerinti savo programų kokybę. Šiais metais su 20 uždarųjų akcinių bendrovių atlikome dviejų programų vertinimą: Šiaulių valstybinės kolegijos Verslo analitikos studijų programos bei Šiaulių technologijų ir mokymo centro suvirinimo meistro specialybės. Vertinime dalyvavo ne tik vadovai, bet ir įmonių specialistai. Švietimiečiai buvo pasiruošę, įsiklausė į pasiūlymus, patobulino ir pristatė programas. Tikimės, kad ši iniciatyva bus patraukli ir ateityje bei padės pritraukti bestudijuojančius aktyviau rinktis tokias programas“, – pasakoja R. Vaišvilas.
Organizatorių nuotr.
Pagerbti verslo lyderiai
Šventinio vakaro metu taip pat išdalintos nominacijos už įvairius pasiekimus. Tarp apdovanotųjų – tiek ilgametės įmonės, tiek jauni, sparčiai augantys verslai. Tradiciniai apdovanojimai yra būdas parodyti verslininkams, kad jų indėlis, pastangos, darbai yra matomi ir vertinami.
Nominacija „Didžiausią vidutinį atlyginimą mokanti įmonė 2024 paslaugų sektoriuje“ šiemet atiteko UAB „Cherry servers“. Tai yra pasaulinis serverių prieglobos paslaugų tiekėjas, jau 20 metų dirbantis su smulkiomis ir vidutinio dydžio įmonėmis iš daugiau nei 144 pasaulio šalių.
Įmonės vadovas Vaidas Rutkauskas įsitikinęs, kad prie verslo sėkmės prisideda kiekvienas darbuotojas, todėl visi turi būti matomi bei vertinami.
„Įmonės akcininkai vadovaujasi nuostata, kad sėkme reikia dalintis su visa komanda. Kuo geriau mums sekasi kaip įmonei, tuo geriau gyvena mūsų darbuotojai“, – teigia verslininkas.
V. Rutkauskas džiaugėsi ir rūmų narių bendryste. Jis sako, kad tai yra vieta, kur kiekvienas verslininkas gali gauti atsakymus į jam rūpimus klausimus.
„Pas skirtingus verslus, skirtingo dydžio verslus yra ir skirtingi klausimai bei iššūkiai. Čia, rūmuose, yra vieta, kur tu gali savo klausimą užduoti tokio verslo vadovui, kuris jį jau seniai yra išsprendęs ir gali su tavimi pasidalinti realia savo patirtimi“, – apie narystę Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmuose pasakoja V. Rutkauskas.
V. Rutkauskas.
Nominacija „Lyderė 2024“ atiteko individualios įmonės „Aštuoni“ savininkei Almai Klupšienei – už aktyvumą, moterų bendrystės skatinimą, pozityvų požiūrį net ir nelengvais laikotarpiais. Visada pozityvi, visada besišypsanti verslininkė sako, kad visuomenėje vis dar egzistuoja stereotipai, jog verslus kuria vyrai, o moterys tuo tarpu turi kurstyti namų židinį. Tačiau A. Klupšienė įsitikinusi, kad moterys verslininkės savo sunkiu darbu demonstruoja, jog taip toli gražu nėra.
„Moterys yra geros verslininkės, geros vadovės, verslų įkūrėjos. Mes, kaip ir vyrai, lygiai taip pat susiduriame su problemomis versle. Todėl verslo moterų tinklui yra labai svarbu, kad jos nebijotų, ateitų. Drauge mes galime daugiau – dalinamės patirtimi, mums aktualiais klausimais. Ne veltui yra šūkis „sava tarp savų“, – šypsosi verslininkė.
A. Klupšienė dėkojo kolegoms, rūmų nariams ir už įvertinimą, ir už galimybę augti.
„Čia yra tiek daug galimybių, auginančių tave, gausybė mokymų, gausybė patarimų. Bendruomeniškumas be galo padeda versle. Kartais būna, kad susiduri su problema, kuri nuo tavęs net nepriklauso, tai yra valstybinio lygmens reikalas. Tačiau niekada nesame palikti vieni, nesvarbu, ar tai vos kelis darbuotojus turinti, ar didžiulė įmonė“, – sako A. Klupšienė.
A. Klupšienė.
Generalinė asamblėja taip pat yra ir puiki galimybė bendravimui bei kontaktų mezgimui tarp skirtingų sektorių įmonių atstovų. Verslininkai džiaugėsi proga susitikti, pasidalinti idėjomis, aptarti bendradarbiavimo galimybes. Tradicinis renginys dar kartą parodė, kad Šiaulių verslo bendruomenė yra vieninga, drąsi ir pasirengusi priimti tiek vietinius, tiek globalius iššūkius.
Reklama