Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Padėkime daryti gera. Paaukoti VšĮ „Motinos Teresės šeimų namams“ galima, pervedant lėšas į sąskaitą banke „Swedbank“. Sąskaitos numeris – LT60 7300 0101 3173 1766. Paramos gavėjo kodas – 302779592.
Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt
Nuo 2012-ųjų metų Šiaulių „Motinos Teresės šeimų namai“ globoja tuos, kuriems labiausiai reikia pagalbos – nuo smurto kenčiančias moteris su vaikais, neįgaliuosius, socialinės rizikos grupės asmenis ir kt. Artėjant šventėms, namų vadovė Regina Zabielienė džiaugiasi vykdomo projekto „Atsakingos tėvystės ugdymo mokyklėlė“ nauda. Projektą iš sveikatinimo programos net 4 100 Eur parėmė Šiaulių miesto savivaldybė.
Besiartinančios šv. Kalėdos visada skleidžia gerumą tiems, kuriems jo labiausiai reikia. VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai“ šventiniu laikotarpiu taip pat sulaukia daug dėmesio ir dovanų. Gruodžio 20 d. namuose bus rengiama šeimų vakaronė „Šv. Kalėdų belaukiant“, kurios metu namuose gyvenančios mamos su vaikais demonstruos savo talentus, o vaikai gaus dovanų – bus išpildytos jų svajonės.
Nuo liepos mėnesio vykdant projektą „Atsakingos tėvystės ugdymo mokyklėlė“, šeimų namai su partneriais – Krizinio nėštumo centru – iš Šiaulių miesto savivaldybės gavo per
4 tūkst. Eur. Todėl gali sėkmingai teikti paslaugas krizėse esančioms mamoms (tėvams) su kūdikiais ir vaikais bei nėščioms moterims, teikti socialinę reabilitaciją neįgaliesiems bendruomenėje, užsiimti labdara.
Šiaulių „Motinos Teresės šeimų namuose“ šiuo metu gyvena 13 mamų ir per 20 vaikų. Namų globojamos šeimos yra socialiai remtinos, jų nariai turi negalią bei patiria kitų sunkumų. Tokių šeimų tėvai, patys neretai augę vaikų namuose, stokoja socialinių įgūdžių, reikalingų, auginant vaikus bei kuriant šeimas. Todėl, vykdant projektą, buvo padedama globojamiesiems lengviau integruotis į visuomenę, jiems teikta kompleksinė pagalba: socialinės, psichologinės, edukacinės paslaugos. Šeimos taip pat buvo konsultuojamos teisės klausimais, aprūpinamos būtiniausiais drabužiais, avalyne, baldais, buitine technika ir t. t.
Ugdant pozityvią ir atsakingą tėvystę, projekto dalyviams rengtos paskaitos smurto, prekybos žmonėmis, prostitucijos, priklausomybių prevencijos temomis, šeimos supažindintos su teisės, pozityviais vaikų auklėjimo metodais, buvo skatinami sveikos gyvensenos įpročiai, vedami šeimų susitikimai – mokymai.
40139359-751906301820994-178001986120056832-n.jpg
Įkurtame „Mamų klube“ moterys mokėsi įvairių buities darbų, patiekalų gaminimo, sveikos gyvensenos, vaikų priežiūros. Taip pat paskaitas apie moters sveikatą vedė gydytoja ginekologė, moterys netgi mokytos linijinių šokių, joms vestos aerobikos treniruotės, mankštos.
R. Zabielienė ypač džiaugiasi, kad, vykdant projektą ir ugdant šeimos kultūrą, šiemet vėl buvo rengta tradicinė vaikų krikštynų šventė bei trijų dienų šeimų stovykla-mokymai Šventojoje „Eikime kartu“.
Kasmet „Motinos Teresės šeimų namai“ siūlo namuose besiglaudžiančioms šeimoms pakrikštyti savo vaikus. Pasak R. Zabielienės, mamos, kurios pačios neretai būna nepakrikštytos, labai nori, kad jų vaikai būtų pakrikštyti. O vėliau, po šventės iškilmių, ir pačios pareiškia norą būti pakrikštytos.
Yra buvę metų, kai Šiaulių Šv. Jurgio bažnyčioje buvo pakrikštyta ir 16 vaikų. Šiemet rugpjūtį pakrikštyti buvo aštuoni namuose augantys vaikai, o vėliau apie 70 šventės dalyvių autobusu buvo nuvežti į vaikų krikštynų šventės vietą Gegužių kaime.
„Gerumas mus vienija. Talkinant savanoriams ir stengiantis patiems namų gyventojams, krikštynų šventė buvo linksma ir jauki“, – šypsosi R. Zabielienė, besidžiaugdama istorijomis tų globojamų mamų, kurioms pavyko išsivaduoti iš skaudžių gyvenimo bėdų – skolų, smurto, prievartos – ir vėliau kurti savarankišką gyvenimą.
R. Zabielienė ypač džiaugiasi gaunama labdara, dovanomis ir nuoširdžiai visiems rėmėjams dėkoja. Namams itin padeda savanorė, labdaros fondo „Begalinė gausa“ steigėja Onutė, kuri įkūrė „Šviesturgį“. Geradarė įvairiais daiktais prekiauja „blusų turguje“, o pajamas atiduoda įstaigai. Šiauliečiai kviečiami apsilankyti namų parduotuvėlėje ir už pačių pasirinktos aukos dydį įsigyti kokybiškų rūbų, išskirtinių daiktų.
Reklama