Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Per beveik trejus metus šiaulietė sukaupė šūsnį skundų, pretenzijų, nuotraukų ir susirašinėjimų. (Dianos asmeninio archyvo nuotr.)
Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt
Jei vieni žmonės gali nesustodami pasakoti apie kūrybingai įrenginėjamus namus, šiaulietė Diana – apie po renovacijos likusias skyles, balas ir krūvą neįvykdytų pažadų. Moteris teisybės ieško beveik trejus metus. Vietoje jos kol kas gavo sąskaitą už pakeistus buto langus, kurie keisti nė nebuvo.
Pelėsių ir balų landynė
Diana sako, kad butą viename Aušros al. esančiame name įsigijo, kai renovacijos sutartis jau buvo pasirašyta. Administruoti namo modernizavimo procesą ėmėsi AB „Šiaulių energija“, rangovais tapo UAB „Žilinskis ir CO“ kartu su jungtinės veiklos partneriais AB „Statkorpas“.
Problemų kilo nuo pat pradžių.
„Keičiant namo elektros instaliaciją, mano bute buvo nukirpta elektros skaitliuko plomba. Žadėjo uždėti atgal – iki šiandien niekas nepadaryta. Vykdant šildymo sistemos nuorinimo darbus, butui priklausančiame rūsyje darbininkai naudojo kiaurą kibirą, suliejo ten buvusius daiktus ir padarė beveik 200 Eur nuostolį, kuris vis dar nėra atlygintas“, – sako Diana.
Tuo rūpesčiai nesibaigė. Anot pašnekovės, šildant fasado pamatus, buvo prastai sutvarkytas pagrindas aplink namą: palikta išlindusi šiltinimo plėvelė, padaryta nuogrinda į namą, o ne nuo jo. Dėl to, lyjant lietui, vanduo bėga į namą, plaunamas pagrindas – rūsiai tapo pelėsių ir balų landyne. „Nuogrindą buvo žadama remontuoti iš draudimo pinigų, nes renovacija apdrausta. Iki šiol nesutvarkyta“, – sako Diana ir priduria, kad nė negali išvėdinti priplėkusio rūsio: nauji jo langeliai sumontuoti, neišėmus senojo rėmo, todėl langai paprasčiausiai neatsidaro.
Diana pasakoja, kad, keičiant šildymo sistemą, buvo išpjauti radiatoriai. „Darbininkai tuos radiatorius išsivežė ir, ko gero, pardavė, nors radiatoriai turėjo būti gyventojų nuosavybė. Mano bute, pjaunant radiatorius, buvo sugadintos dvi sienos. Žalos, aišku, niekas neatlygino. Toliau. Blogai sutvarkius stogą, per lietų buvo apipilta buto virtuvė: aplietas dujinis katilas, siena, naujai pakabintos lubos, naujai išvedžiota elektros instaliacija bei į lubas įleistos naujos LED panelės. Iki šiol sutvarkytas tik dujinis katilas“, – sako Diana.
Grasino policija
Šiaulietė galėtų pasakoti ir pasakoti apie namo modernizavimo metu patirtus nuostolius ir nemalonumus. Per beveik trejus metus ji sukaupė šūsnį skundų, pretenzijų, nuotraukų ir susirašinėjimų.
Diana teigia, kad nėra vienintelė, nepatenkinta renovacija.
„Namo pirmajame aukšte yra kavinė, atsisakiusi centrinio šildymo. Renovacijos metu ji neleido savo patalpose vedžioti naujos šildymo sistemos, todėl šį darbą reikėjo atlikti per antrojo aukšto buto grindis. To leisti buto savininkė nenorėjo, bet jai buvo pagrasinta policija. Išsigandusi močiutė leido atlikti darbus. Šiuo metu visas butas išvedžiotas radiatorių vamzdžiais, pradedant nuo koridoriaus iki svetainės. Močiutė pati savo lėšomis tvarkėsi koridorių, nors rangovai žadėjo viską sutvarkyti. Svetainėje vamzdžiai tebestyro ir niekas dėl to nieko nedaro. Mano galva, močiutę tiesiog apgavo“, – sako Diana.
Ji pati apgauta pasijuto gavusi sąskaitą, kurioje nurodyta, kad turi sumokėti beveik 1 000 Eur už bute pakeistus langus. Menka smulkmena – langai keisti nebuvo. „Atliekant balkono montavimo darbus, darbininkai pasižiūrėjo ir pasakė, kad langai geri“, – prisimena Diana.
Pašnekovė teigia prašiusi perskaičiuoti sąskaitą, bet naujo dokumento nesulaukė. Užtat sulaukia grasinančių laiškų dėl neapmokėtos sąskaitos. Vis tik šiaulietė pasiduoti neketina ir žada kreiptis į teisininkus –
galbūt jų padedama ras teisybę?
untitled-1.jpg
Problemas žada spręsti, pasibaigus karantinui
Bendrovės „Šiaulių energija“ Daugiabučių namų renovacijos administravimo skyrius:
– Informuojame, kad visi defektai yra užregistruoti ir perduoti atnaujinimo (modernizavimo) statybos rangos darbus vykdžiusiam rangovui. Yra gautas rangovo atsakymas, kad, pasibaigus LR Vyriausybės paskelbtam karantinui, bus organizuojamos apžiūros su suinteresuotomis šalimis ir kiekvienas klausimas sprendžiamas atskirai. Jei apžiūros metu bus pripažinta, kad defektai yra atsiradę dėl rangovo kaltės, rangovas bus įpareigotas tuos defektus pašalinti.
Dingusių radiatorių klausimas taip pat yra perduotas rangovui dėl situacijos paaiškinimo. Gavus rangovo atsakymą, turės būti apklausiami gyventojai ir išsiaiškinta, ar visiems gyventojams yra dingę radiatoriai, ar buvo susitarimas su rangovu dėl radiatorių išnešimo, sandėliavimo ir kt.
Dėl elektros skaitliukų plombos buto savininkė turi kreiptis į UAB „Energijos skirstymo operatorius“. AB „Šiaulių energija“ elektros skirstymo operatorių buvo ne kartą informavusi apie poreikį uždėti plombas. Apie tai buto savininkė buvo informuota dar 2018 metais raštu.
Gavus pastabą iš buto savininkės dėl buto langų, iš karto buvo kreiptasi į rangovą dėl situacijos išaiškinimo. Pažymime, kad daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkams buvo pateikti raštai su investicijų išskaidymu, kuriuose numatyta, kad šio buto savininkei langai bus keičiami. Rašte taip pat nurodyta, kad butų savininkai, pastebėję neatitikimų, turi kreiptis į AB „Šiaulių energija“ ir informuoti apie netikslumus. Pažymime, kad iki mokėjimų už atnaujinimo (modernizavimo) darbus informacijos apie nepakeistus langus AB „Šiaulių energija“ neturėjo.
Pakartotinai atkreipiame dėmesį, kad, pasibaigus LR Vyriausybės paskelbtam karantinui, nedelsiant bus organizuotos daugiabučio namo apžiūros dėl kiekvieno klausimo su rangovu ir suinteresuota šalimi.
untitled-1.jpg
„Dalis informacijos iki mūsų neatėjo“
AB „Statkorpas“ generalinis direktorius Gytis Tamėnas:
– Šios informacijos šimtu procentų negaliu nei priimti, nei kategoriškai paneigti. Kai kurie įvardyti klausimai mums nėra iki galo žinomi. Gali būti, kad dalis informacijos iki mūsų neatėjo. Viską labai išbalansavo ir šitas virusas. Tai, ką galėjome padaryti išoriškai karantino metu, mes padarėme. Dabar laukiame karantino pabaigos ir važiuosime vienu ypu apžiūrėti visų problemų, jas spręsime. Iš kitos pusės, šis objektas buvo prižiūrimas techninių prižiūrėtojų, buvo priduotas. Žmonės gali traktuoti atliktus darbus įvairiai, bet tai nebūtinai yra tiesa. Pavyzdžiui, neseniai iš Rokiškio gavome skundą, kad laiptinėse blogai dega šviestuvai. Mūsų darbininkai nuvažiavo, pažiūrėjo – aplaužyta, išsukinėta, pačių žmonių išreguliuota. Argi čia statybininkas kaltas? Bet jeigu problemos mūsų, mes jas sutvarkysime. Vienareikšmiškai.