Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Etaplius.LTŠaltinis: Raseinių rajono savivaldybė
Susirinkusius miestiečius, daugiausiai ugdymo įstaigų auklėtinius, pirmiausia pasitiko Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius Kęstutis Užemeckas. Jis surengė trumpą ekskursiją po Savivaldybės pastatą, papasakojo, kokias funkcijas atlieka tam tikruose kabinetuose dirbantys specialistai, pakvietė užduoti jiems klausimus.
Renginio dalyviai, keliaudami koridoriais tarp atvirų kabinetų durų, pirmiausia plačiau išgirdo apie Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus veiklas. Šio skyriaus vedėja Lina Čėsnienė supažindino su skyriaus veikla: ūkinės paskirties transporto priemonių registravimu, ūkininkų veiklos įregistravimu, paraiškų tiesioginėms išmokoms rengimu bei kitomis žemės ūkio srities funkcijomis.
Ekskursijos po savivaldybę metu svečiai domėjosi pačių įvairiausių specialistų darbo specifika, pavyzdžiui, klausinėjo, kas savivaldybei perka popierių ir tušinukus, kiek savivaldybėje yra automobilių, kaip gauti nemokamą teisinę pagalbą, kiek kainuoja viešasis transportas Raseinių rajone, kas nustato žemės sklypų ribas rajone.
Vėliau buvo aplankyta Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Modesta Gailė, kuriai į ekskursiją atvykę Raseinių mokyklos-daugiafunkcio centro „Spindulys“ mokiniai nepamiršo padėkoti už neseniai pakeistą naują jų ugdymo įstaigos pavadinimą, kuris dabar daug gražesnis jiems. Moksleiviams buvo aprodyti Centralizuotos buhalterinės apskaitos skyrius ir Biudžeto ir finansų analizės skyrius bei paaiškinta, kuo jie skiriasi – vienas jų surenka Savivaldybės biudžetą ir pinigus taupo, o kitas apmoka Savivaldybės sąskaitas ir pinigus išleidžia.
Taip pat Strateginio planavimo ir projektų valdymo skyriaus vedėja Indrė Antanaitienė kūrybingai paaiškino, kokias funkcijas atlieka jos skyrius, palygindama rajono strateginį planavimą su „lego“ kaladėlių bokšto statymu, kai reikia susiplanuoti, iš kokios spalvos kaladėlių norėsime jį statyti, kiek kaladėlių šiam bokštui prireiks ir kas jį statys. Na, o kai viskas jau suplanuota ir galima rūpintis tik medžiagų ar paslaugų įsigijimu, Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Viktorija Vaičiuvienė papasakojo, kaip Savivaldybė planuoja kiekvienos paslaugos ar turto įsigijimą.
Po trumpos ekskursijos Savivaldybės pastato koridoriais, dalyviai turėjo galimybę apsilankyti Raseinių rajono savivaldybės mero Arvydo Nekrošiaus ir administracijos direktoriaus kabinetuose. Pasimatuoti šių vadovų kėdes nepraleido progos nė vienas. Galiausiai, visi ekskursijos dalyviai buvo pakviesti į Tarybos posėdžių salę ir ten sudalyvauti simuliaciniame Tarybos posėdyje.
Posėdyje Meras oficialiai paskelbė posėdžio pradžią, buvo giedamas himnas kaip ir tikruose Tarybos posėdžiuose. Vėliau visi dalyviai buvo suskirstyti į keturias partijas: „Lūšies“, „Dubysos“, „Magdės“ ir „Kukučio“. Kiekvienai partijai buvo skirta užduotis – sprendimo projektas – kuriam apginti partijos turėjo sugalvoti kuo svaresnius argumentus ir įtikinti kitų partijų atstovus balsuoti už jų projektą. Renginio dalyviai entuziastingai įsitraukė į argumentų kovą, drąsiai gynė savo projektus, ir uždavinėjo įvairius klausimus bei ekspromtu kūrė atsakymus į juos.
Simuliacinį Tarybos posėdį vedė pats meras Arvydas Nekrošius, o jam talkininkavo administracijos direktoriaus kėdę užėmusi viena iš ekskursijos dalyvių. Buvo pristatyti net keturi pasiūlymai, kuriems kiekviena partija siekė gauti finansavimą – 100 000 eurų. Balsuota buvo už idėjas: Raseinių rajone įrengti šunų dresavimo aikštelę; lauko čiuožyklą; mini golfo aikštelę arba robotikos studiją.
Galiausiai, visi renginio dalyviai – tariami Tarybos nariai – balsavo už labiausiai jiems patikusią idėją, o laimėtojams buvo įteiktas tariamas prizinis fondas jų idėjai įgyvendinti. Nugalėtoju buvo paskelbta robotikos studijos idėja, kurią, pasak administracijos direktoriaus K. Užemecko, jau greitu metu iš tiesų yra planuojama įrengti naujai renovuotame Raseinių rajono kultūros centre.
Po renginio Raseinių rajono meras Arvydas Nekrošius džiaugėsi renginio sėkme ir teigė:
„Ši iniciatyva leidžia gyventojams priartėti prie savivaldos, iš arčiau pamatyti, kaip priimami svarbūs sprendimai. Džiaugiuosi matydamas tokį aktyvų jaunimo įsitraukimą – tai rodo, kad jiems rūpi ne tik jų ateitis, bet ir viso rajono gerovė. Tikiuosi, jog tokios iniciatyvos taps gražia tradicija, skatinančia dialogą tarp gyventojų ir valdžios.“
Renginys sulaukė didelio susidomėjimo, o dalyvių entuziazmas rodo, kad ši iniciatyva gali tapti kasmetine savivaldybės tradicija, stiprinančia ryšį tarp gyventojų ir vietos valdžios.