Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Ritos Žadeikytės nuotr.
Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt
Šiaulių rajono sporto bendruomenė, gyventojai artėjant aktyvaus sporto sezonui pradeda svarstyti galimybes, kaip geriausia panaudoti vieną svarbiausių Šiaulių rajono sporto objektų – rekonstruotą stadioną Daugėliuose.
Į diskusiją dėl geriausio stadiono panaudojimo Šiaulių rajono Kuršėnų sporto mokyklos direktorė Ilona Vaičiulienė, direktorės pavaduotojai ugdymui Arnas Lukošaitis ir ūkio reikalams Valdemaras Mitkus bei metodininkas mokinių sportui Artūras Ankudinovas pakvietė Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotoją Česlovą Greičių, taip pat Daugėlių seniūnaitę Rasą Salygienę bei Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato vyriausioji tyrėja Sandra Jakė.
Kuršėnų sporto mokyklos direktorė Ilona Vaičiulienė teigė, jog jau pats laikas pradėti diskutuoti apie tai, kas galės naudotis šiuo ypatingai gerai įrengti stadionu, kas jį prižiūrės, administruos bei kas jame galės sportuoti.
„Stadionas Daugėliuose atitinka gana aukštus reikalavimus ir jame galėtų vykti net ir pirmosios lygos futbolo varžybos, ir lengvosios atletikos čempionatai. Krepšinio aikštelė taip pat puiki, stadione galima žaisti ir tinklinį, ir badmintoną bei tenisą. Yra profesionalus tablo, nupirkta inventoriaus tiek ir žolės priežiūrai, tiek ir sportui“, – vardijo Kuršėnų sporto mokyklos direktorės pavaduotojas ugdymui Arnas Lukošaitis.
Direktorės pavaduotojas ūkio reikalams Valdemaras Mitkus pasakojo, kad stadionas Daugėliuose pagaliau tapo profesionale sporto baze su puikiais techniniais parametrais.
„Kalbėjome su futbolo specialistais, čia galėtų vykti ir aukščiausio lygio futbolo varžybos ir Lietuvos futbolo rinktinė tikrai neliktų nusivylusi pažaidusi tokiame stadione. Bėgimo takai iškloti profesionalioms varžyboms tinkančia danga, todėl taip pat gali vykti aukščiausio lygio lengvosios atletikos čempionatai. Pasididžiavimas, kad turime ir dirbtinės dangos futbolo aikštę, kurioje galima sportuoti ištisus metus. Yra rutulio stūmimo, ieties metimo sektoriai, Čia puiki vieta vystyti ir moksleivių sportą“, – pasakojo Valdemaras Mitkus.
Jo teigimu, stadionas įrengtas puikiai, geromis medžiagomis ir dabar reikia nuspręsti, kaip jis bus naudojamas.
„Tiksliau sakant, mums reikia labai aiškiai suprasti, kad turime saugoti ir tausoti šį turtą sportui. Bėgimo takų dangą pažeisime ir sugadinsime, jeigu važinėsime po ją riedučiais, dviračiais, paspirtukais. Šiaurietiško ėjimo lazdomis vaikščioti ant tokios dangos taip pat nerekomenduojama, nes ji labai greitai susidėvės subadyta, todėl mes labai greitai prarastume tokį brangų turtą“, – vardijo Valdemaras Mitkus.
Jis teigė, jog stadionas turi penkerių metų garantiją, todėl labai daug kas priklauso, kaip stadionu bus naudojamasi.
„Pabrėžiu, kad šią vasarą futbolo ant žolės dar jokiu būdu negalėsime žaisti, nes nebus sutankėjusi ir pilnai suaugusi žolė. Šiemet žolė bus tręšiama, pjaunama ir puoselėjama, todėl jos nei trypti, nei vaikščioti nebus galima, kad jai suaugus tinkamai, ji mums tarnautų ilgesnį laiką“, – teigė Valdemaras Mitkus.
Daugėlių seniūnaitė Rasa Salygienė patikino, kad jau buvo ne vienas pokalbis su Daugėlių mikrorajono gyventojais apie tai, kad stadionas turėtų tarnauti tik profesionaliam ir mėgėjų sportui.
„Gyventojams tikrai labai rūpi stadiono klausimas, daug diskutuojama, kaip juo bus naudojamasi. Žmonės supranta, kad stadionas yra puikiai įrengtas sportui ir sportininkams, todėl čia kažkokie pasisėdėjimai, pasivaišinimai neturėtų vykti. Bendruomenė neturėtumėme puoselėti minčių į visiškai laisvą šio stadiono lankymą ir naudojimąsi bet kokioms reikmėms“, – sakė Daugėlių seniūnaitė Rasa Salygienė
Jos teigimu, gyventojų aktyviam laisvalaikiui galimybių yra net keliose Daugėlių mikrorajono, taip pat ir Kuršėnų centrinės dalies vietose. „Yra puikių treniruoklių, pasivaikščiojimui, pabėgiojimui turime puikų pušyną ir šilelį, kur visi ir yra įpratę vaikščioti, o stadionas turi būti skirtas sportui, varžyboms, mokinių treniravimuisi. Privalome susitarti, kad stadioną turime branginti“, – teigė Daugėlių seniūnaitė Rasa Salygienė.
Seniūnaitė atkreipė dėmesį ir į turinčius augintinius gyventojus. „Turime šuniukų mylėtojų, kurie nepratę susirinkti savo augintinių „dovanėlių“, kuriomis ir taip visi šaligatviai „užminuoti“. Tai dar viena priežastis, kodėl negalime laikyti plačiai atvertų stadiono vartų, o turime suaugti, subręsti, kaip visuomenė“, – sakė Daugėlių seniūnaitė.
Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato vyriausioji tyrėja Sandra Jakė teigė, kad jai, ir kaip pareigūnei, ir kaip gyventojai, labai rūpi, kas ir kaip naudosis stadionu ir mokės jį saugoti, kaip viso mikrorajono, miesto ir viso rajono brangų turtą.
"Tikiuosi, kad visuomenė šį objektą ypatingai saugos", – viliasi pareigūnė.
Šiaulių rajono mero pavaduotojas, Šiaulių rajono sporto tarybos pirmininkas Česlovas Greičius, reziumuodamas pradinę diskusiją apie stadiono panaudojimo galimybes, teigė, kad iš tiesų turės vykti dar daug diskusijų, kol bus nutarta, kaip stadionas bus naudojamas, kad visi būtų patenkinti.
„Šiaulių rajonas turi puikią sporto bazę, kurios taip ilgai laukė rajono sportininkai ir visi gyventojai. Stadionui pavyko gauti lėšų, puikiai ir gana greitai jį įrengti. Dabar turime nutarti, kaip jį naudosime ir kaip jis tarnaus ugdant jaunuosius rajono sportininkus ir garsinant rajoną puikiomis varžybomis bei aukštais sporto pasiekimais“, – teigė mero pavaduotojas Česlovas Greičius.