PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Spalio 23 d. 16:09

Rajone vykdomos gaisrų prevencijos akcijos

Kaunas

Etaplius.lt nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


57545

Atvėsus orams, išauga gaisrų, kylančių dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų, skaičius. Prienų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos duomenimis, dėl minėtų taisyklių pažeidimų Prienų rajone pernai kilo 10, šiemet 8 gaisrai.

Nors prieš šildymo sezoną visiems individualių namų gyventojams būtina išvalyti suodžius iš dūmtraukių ir krosnių, ne visi tuo pasirūpina. Todėl tradiciškai spalio–gruodžio mėnesiais Prienų rajono savivaldybė kartu su Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (APGV) Prienų priešgaisrine gelbėjimo tarnyba (PGT), pasitelkę UAB „Prienų butų ūkis“, vykdo akciją „Kūrenkime saugiai“.
Akcijos tikslas – padėti apsisaugoti nuo gaisrų, kylančių dėl krosnių įrengimo ir jų eksploatavimo taisyklių pažeidimų, labiausiai pažeidžiamai visuomenės daliai – socialiai remtinoms šeimoms, vienišiems asmenims. Tokiems asmenims (pagal Prienų r. savivaldybės socialinių paslaugų centro pateiktą sąrašą) padedama išvalyti būstų dūmtraukius, taip pat dalinami informaciniai lankstinukai, aiškinama, kaip eksploatuoti krosnis, kada ir kaip valyti kaminus, taip pat įvertinama elektros instaliacijos būklė, informuojama, kaip elgtis, kad nekiltų gaisras, ir ko imtis jam kilus. Iki metų pabaigos planuojama aplankyti apie 40 socialiai remtinų asmenų ir šeimų.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos inicijuota gaisrų prevencijos akcija „Gyvenkime saugiai“ Prienų rajone vyksta visus metus. Ją organizuoja Prienų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba ir Prienų r. savivaldybė bendradarbiaudamos su Prienų socialinių paslaugų centru.
Akcijos metu Prienų miesto ir rajono gyventojams nemokamai įrengiami dūmų detektoriai, pirmenybę teikiant vienišiems, senesniems, sunkiau gyvenantiems žmonėms, specialistai aiškina, dėl kokių priežasčių gali kilti gaisras, kaip nuo jo apsisaugoti, kur kreiptis nelaimės atveju. Kaip teigė Prienų r. savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyr. specialistas Romas Trakymas, šiais metais Prienų r. savivaldybė iš civilinės saugos organizavimo lėšų įsigijo 250 dūmų detektorių.
Tiems, kurie planuoja įsigyti autonominį dūmų detektorių ir dar tik renkasi, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Darius Giraitis pataria, jog reikėtų atkreipti dėmesį, kad jis būtų sertifikuotas, tai yra paženklintas CE ženklu, kas rodo, jog įrenginys kokybiškas.

Patarimais dalinasi specialistai
*Kūrenant židinį ar krosnį nenaudoti šlapių malkų. Degdamas šlapias kuras kur kas greičiau užkemša dūmtraukius. Šlapios malkos labiau rūksta, išskirdamos labai lipnų, ant sienelių nusėdantį kondensatą. Kad iš krosnies pakuros iškritusios žarijos neuždegtų grindų, būtina prie jų prikalti skardos lapą arba įrengti nedegų pagrindą.
*Negalima malkų ir kitų degių medžiagų džiovinti bei laikyti ant krosnių arba arti jų, palikti atvirų pakuros durelių. Kol kūrenasi krosnis, nereikėtų išeiti iš namų, draudžiama patikėti jų priežiūrą mažamečiams vaikams. Pavojų gyvybei kelia ne tik ugnis, bet ir kūrenimo metu susidariusios smalkės.
*Patariama gyventojams įsirengti dūmų detektorius ir atsargiai elgtis su ugnimi: nerūkyti lovose, nepalikti neužgesintos nuorūkos, neleisti vaikams žaisti su degtukais, naudotis tik techniškai tvarkingais elektriniais buitiniais, šildymo prietaisais.
*Primenama – kilus gaisrui ar įvykus kitai nelaimei, nedelsiant kviesti ugniagesius gelbėtojus bendruoju pagalbos telefonu 112.