Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Rimvydas ŠimaitisŠaltinis: Etaplius.lt
Panašu, kad pastaraisiais metais mūsų krašto gandrai gerai paplušėjo, nes šiandien to triūso vaisius jaučia ir rajono Savivaldybė, kuri sulaukė keturių rajono ugdymo įstaigų prašymų steigti papildomas vaikučių ugdymo grupes. Betygalos, Gylių, Ariogalos ir Raseinių darželiai bei mokyklos dabartinėmis sąlygomis nuo rugsėjo pirmosios nebegalės patenkinti visų norinčiųjų lankyti ikimokyklines ir priešmokyklines grupes poreikių.
Apsilankė įstaigose
Džiugios naujienos, kad padaugėjo mažųjų rajono gyventojų, tapo ir galvosūkiu Savivaldybės vadovams: kur įkurdinti papildomas grupes? Praėjusią savaitę Savivaldybės meras Algirdas Gricius, vicemerė Gitana Rašimienė bei Švietimo, kultūros ir ugdymo skyriaus vedėja Regina Petreikienė aplankė ugdymo įstaigas, kuriose yra poreikis naujoms grupėms steigti, apžiūrėjo patalpas, kuriose darželinukai galėtų įsikurti, ir jau numatė galimus sprendimo būdus.
Betygaloje – 22 ikimokyklinukai
Savivaldybės taryba šiemet kovą jau patvirtino sprendimo projektą, kuriuo leista Betygalos Maironio gimnazijai nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. steigti vieną ikimokyklinio ugdymo grupę 10,5 valandų trukmės per dieną. Kaip teigia Betygalos Maironio gimnazijos direktorė Darė Zurlienė, šiuo metu yra gauti net 22 tėvų prašymai priimti į ugdymo įstaigą 5 vaikučius 2014 m. gimimo, 9 - 2013 m. gimimo, 6 - 2012 m. gimimo ir 2 – 2011 m. gimimo. Gimnazijoje apsilankę Savivaldybės vadovai apžiūrėjo patalpas, kurias būtų galima pritaikyti ikimokyklinukams. Kadangi steigiama pailgintos dienos grupė, būtina įrengti ne tik sanitarinius mazgus, bet patalpas pietų miegeliui. Iš pradžių gimnazijos direktorė aprodė antrajame aukšte esantį fizikos kabinetą ir pasidalijo mintimis, kaip jį pritaikyti. Tačiau Savivaldybės vadovams labiau patiko kitas pasiūlytas variantas – įkurdinti naująją ikimokyklinukų grupę pirmajame aukšte esančiame pradinukų korpuse. Tiesa, šiek tiek brangiau kainuos atvesti komunikacijas, tačiau mažieji nebus įsprausti tarp vyresnių mokinių ir galės ramiai pamiegoti, jausis saugesni. Atsižvelgta ir į ateities perspektyvas – jei atsirastų poreikis ankstyvojo amžiaus grupei (pagal teisės aktus tokia grupė gali veikti tik pirmajame aukšte), nebereikėtų dar kartą sukti galvos dėl patalpų pritaikymo.
Gyliuose - jungtinė grupė
Šią savaitę Savivaldybės taryba posėdyje svarstys sprendimo projektą „Dėl leidimo Raseinių r. Gylių mokyklai-daugiafunkciam centrui steigti priešmokyklinio ugdymo grupę“, kuris parengtas atsižvelgiant į ugdymo įstaigos direktoriaus prašymą. Šiuo metu mokykloje-daugiafunkciame centre yra viena ikimokyklinio ugdymo grupė, kuri veikia 10,5 val. per dieną. Šiandien jau yra gauta dar 16 Gylių ir aplinkinių kaimų gyventojų prašymų nuo rugsėjo 1 d. priimti jų 3-6 metų vaikučius ugdytis. Apskritai nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. Gylių mokykloje-daugiafunkciame centre planuoja ugdytis 22 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vaikai, todėl norima įsteigti papildomą 4 val. trukmės per dieną priešmokyklinio ugdymo grupę, kurioje ugdytųsi 8 priešmokyklinio amžiaus ir 3 ikimokyklinio amžiaus vaikai. Savivaldybės vadovai apžiūrėjo patalpas, kuriose numatyta įkurdinti jungtinę grupę. Pagal įstaigos direktoriaus pateiktą sąmatą, daug investicijų neprireiks – remontas ir inventorius atsieis apie 4,5 tūkst. Eur.
Liks „Saulutėje“
Balandžio pradžioje Savivaldybės meras sulaukė Raseinių lopšelio-darželio „Saulutė“ vadovės pranešimo, jog 20 tėvelių pageidauja, kad jų atžalos nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. lankytų darželį. L. e. p. direktorės Vitalijos Bartkuvienės nuomone, šie prašymai galėtų būti patenkinti, jei darželyje nebūtų formuojama trečia priešmokyklinio ugdymo grupė.
Iš pradžių brendo mintis priešmokyklinukų grupę iš „Saulutės“ perkelti į Raseinių Šaltinio progimnaziją. Tačiau Savivaldybės vadovai nuvykę į progimnaziją ir apžiūrėję patalpas neliko sužavėti – galimas pritaikyti kabinetas greta kiemo, kuriame per pertraukas šurmuliuoja mokiniai, tad norint įkurdinti pailgintos darbo dienos grupę, būtų sunku užtikrinti ramią aplinką vaikų miegui.
Sprendimas buvo rastas nuvykus į „Saulutės“ patalpas buvusioje katalikiškoje mokykloje. Čia tuščios patalpos, kurios buvo numatytos be tėvų globos likusiems kūdikiams apgyvendinti, jei toks poreikis atsirastų. Sutarta šiose patalpose ir įkurdinti papildomą darželinukų grupę, o beglobiams kūdikiams (jei jų atsirastų) surasti kitas erdves.
Teks pasispausti
Praėjusią savaitę prašymas steigti nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. ankstyvojo amžiaus 1,5 iki 2 metų vaikų grupę atskriejo iš Ariogalos lopšelio-darželio. Įstaigos direktorė Rasa Šadauskienė nurodo, kad yra aštuoni nepatenkinti tėvų prašymai dėl priėmimo į lopšelį-darželį, o grupės steigimui laisvų patalpų nėra. Direktorė pabrėžė, kad dalis darželio patalpų yra perduotos Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešajai bibliotekai, ir šiandien jos yra būtinos grupei steigti.
Nuvykę į Ariogalą Savivaldybės vadovai svarstė bibliotekos perkėlimo galimybes, tačiau panašu, kad tam tinkamų patalpų Ariogaloje nėra. Linkstama prie to, kad biblioteka liks ten, kur buvusi, o Ariogalos darželis turės truputį pasispausti, kaip, beje, ir visos kitos naujas grupes ketinančios steigti ugdymo įstaigos. Juolab kad Ariogalos darželyje galima atrasti erdvių, kur galėtų įsikurti nauja grupė.
Atsižvelgta į tėvelių prašymus
Savivaldybės mero nuomone, sunku prognozuoti, kokia situacija bus ateityje – galbūt šiandien šiek tiek pasispausti dėl didesnio ugdytinių skaičiaus turinčios įstaigos po metų kitų nebeturės tiek lankytojų ir vėl galės gyventi erdviai, o ugdymui pritaikytos patalpos liks tuščios, tačiau šiandien situacija yra tokia, todėl būtina atsižvelgti į tėvelių prašymus ir sudaryti sąlygas jų atžaloms lankyti darželį. Jis įsitikinęs, kad prašymus pateikusioms įstaigoms rajono Taryba duos sutikimą steigti darželinukų grupes bei skirs tam lėšų – juk kalba eina apie mūsų ateitį. Neabejojama, kad galimybės didesniam ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų skaičiui lankyti ugdymo įstaigas teiks visokeriopą naudą: tėveliai galės dirbti ir kurti savo bei krašto gerovę, o tuo metu jų atžalos drauge su bendraamžiais bus kryptingai ugdomos pedagogų. Skaičiuojama, kad įkurti keturias papildomas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes (pritaikyti patalpas, supirkti baldus, ugdymo priemones ir kt.) kainuos keliasdešimt tūkstančių eurų.
Raseinių rajono savivaldybės inf.