Radviliškio raj. savivaldybės nuotr.

Reporteris OrintaŠaltinis: Etaplius.lt

46823

Šiandien Radviliškyje baigėsi visą savaitę trukęs Europos žmonių festivalis, sujungęs 13 Europos tautų po viena draugystės ir vienybės vėliava.

Visą savaitę Europos tautos – belgai, danai, suomiai, prancūzai, vokiečiai, vengrai, airiai, latviai, lietuviai, liuksemburgiečiai, lenkai, škotai, ispanai – sportavo (vyko petankės, krepšinio, plaukimo, paplūdimio teniso, futbolo varžybos), gamino tradicinį savo šalių maistą, vaidino gatvės teatre, pristatė savo šalių kultūrą didžiojoje festivalio scenoje – šoko, dainavo, vaidino, pasakojo apie savo šalių istoriją, piešė ir fotografavo švenčiantį miestą.Visą savaitę Radviliškio miestas buvo gyvas, pilnas judesio, gerų emocijų ir klegesio.

Festivalio uždarymo ceremonijoje buvo įteikti apdovanojimai už kulinarinio paveldo pristatymą(1 vieta Suomija, 2 vieta – Lenkija, 3 vieta – Vokietija), už gatvės teatrą(1 vieta – Belgija, 2 vieta – Liuksemburgas, 3 vieta – Ispanija), už kultūrinį pasirodymą (1 vieta – Škotija, 2 vieta – Suomija, 3 vieta – Latvija), už piešinį(1 vieta – Vengrija, 2 vieta – Prancūzija, 3 vieta – Liuksemburgas) ir fotografiją(1 vieta –Liuksemburgas, 2 vieta – Lenkija, 3 vieta – Vokietija) švenčiančio miesto tema.

Petankės turnyre 1 vietą iškovojo Liuksemburgo komanda, 2 vieta atiteko prancūzams, 3 vieta – Vengrijos komandai. Paplūdimio teniso turnyre 1 vietą iškovojo Ispanijos komanda, 2 vieta atiteko danams, 3 vieta – Lenkijos komandai. Plaukimo varžybose 1 vietą iškovojo Liuksemburgo komanda, 2 vieta atiteko latviams, 3 vieta – Ispanijos komandai. Krepšinio turnyre 1 vietą iškovojo Liuksemburgo komanda, 2 vieta atiteko vengrams, 3 vieta – Vokietijos komandai. Futbolo turnyre 1 vietą iškovojo Ispanijos komanda, 2 vieta atiteko danams, 3 vieta – Latvijos komandai.

Bendroje įskaitoje trečiąją vietą iškovojo ispanai, antrą – vokiečiai, pirmąją – Liuksemburgo komanda.

Festivalio tradicija – sąžiningo žaidimo taurės įteikimas. Ją išrinktajai šaliai įteikia praėjusiųjų metų sąžiningo žaidimo taurės savininkai. Šiais metais Airijos komanda, kuri visus metus buvo šios taurės šeimininkė, įteikė Danijos komandai.

Specialų prizą už gražiausią stendą renginio rėmėjai įteikė Vengrijos delegacijai.

Renginio uždarymo ceremonijoje buvo apdovanoti ir projekto „100 minučių Radviliškio rajone“ dalyviai už daugiausia patiktukų surinkusias fotografijas, kurias jie nufotografavo keliaudami po Radviliškio rajono paveldo objektus. Ispanas LuisJose de Andres, lenkas Adam Cygan, prancūzas Guy-Paul Boissinot, vengras Jakab Krisztián dovanų iš Lietuvos namo parsiveš fotografo M. Jovaišos fotografijų albumą „Neregėta Lietuva“.

Festivalis buvo uždarytas įspūdingais fejerverkais!

Daugiau apie savaitę trukūsį tarptautinį festivalį skaitykite čia.