PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2025 m. Balandžio 16 d. 09:22

R. Žemaitaitis siūlo Nacionalinio stadiono vietoje įkurti ministerijų miestelį

Vilnius

Remigijus Žemaitaitis. ELTA / Andrius Ufartas

Žygimantas ŠilobritasŠaltinis: ELTA


356405

Dešimtmečiais nepastatomo Nacionalinio stadiono Vilniuje vietoje galėtų išdygti ministerijų miestelis, mano „Nemuno aušros“ frakcijos lyderis Remigijus Žemaitaitis. Jo teigimu šioje būtų užtikrintas geras susisiekimas, prieiga prie paslaugų.

„Prie Šeškinės kalno siūlyčiau įkurti visų Vyriausybės ministerijų miestelį. Šalia yra „Akropolis“, automobilių stovėjimo vietos, ten geras susisiekimas darbo metu“, – trečiadienį „Žinių radijui“ teigė R. Žemaitaitis.

Kaip aiškina „Nemuno aušros“ lyderis, paties stadiono projektas turėtų būti perkeltas į Naująją Vilnią, kas politiko teigimu, smarkiai sumažintų jo kainą. Be to, anot politiko, tai turėtų būti tik stadionas, o ne daugiafunkcinis kompleksas.

„Aš siūlau atsisakyti Nacionalinio finansavimo stadionui, ne paties stadiono. Ir atsisakyti krepšinio aikštelės, (...) atsisakyti mokyklų, bibliotekų, muziejaus, darželio, kur bandoma ten įkurti. Jei mes kalbame apie nacionalinį stadioną, tai galima statyti, bet ne ant Šeškinės kalno“, – kalbėjo jis.

„Mes turime Naująją Vilnią ir galime nuvažiavę Ukmergės plentu statytis. Ir tai kainuotų 40–60 mln. eurų. Tegul būna stadionas 15–20 tūkst. vietų“, – sakė jis.

Buvusi Vyriausybė jau palaimino projektą dėl dalies Vilniaus A. Goštauto gatvėje esančių pastatų atnaujinimo – juose turėtų įsikurti ministerijų miestelis. Tačiau premjeras Gintautas Paluckas yra užsiminęs, kad projektas būtų stabdomas siekiant sumažinti išlaidas.

Primenama, kad dalis Seimo „Nemuno aušros“ frakcijos narių yra kreipęsi į Vyriausybę, prašydami stabdyti Nacionalinio stadiono statybas iki tol, kol bus atliktas išsamus ekonominis, teisinis ir finansinis projekto vertinimas. Parlamentarai tai motyvuoja poreikiu Lietuvai peržiūrėti valstybės biudžeto prioritetus ir nukreipti papildomas lėšas gynybai, sienų apsaugai, kariniam pasirengimui, civilinei saugai.

Kaip yra nurodžiusi Vilniaus savivaldybė, jau šį mėnesį laukiama Europos Komisijos (EK) išvados – bus vertinama Daugiafunkcio komplekso, į kurį įeina nacionalinis stadionas, projekto koncesijos sutartis.

Komisija nuspręs, ar projektui numatyta skirti parama yra teisėta valstybės pagalba.

Anksčiau skelbta, jog, persidalijus rizikas, Nacionalinio stadiono projektas valstybei atpigo nuo 156 iki 155,2 mln. eurų (su PVM).

Anot Vilniaus savivaldybės, iš jos pusės priimti visi stadiono projektui vykdyti reikalingi sprendimai, o gavus teigiamą EK išvadą tolesni veiksmai turės būti iš stadiono koncesininko pusės – jis turės pateikti atitinkamus dokumentus, kad susitarimai dėl indeksavimo ir papildomų darbų įgyvendinimo įsigaliotų.

„Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis spalio viduryje žurnalistams sakė, kad projekto vystymo procesai išsitęsė ne dėl EK vilkinimo, bet dėl nesutarimų tarp Lietuvos politikų, ir darbams stovint vietoje apie konkrečius statybų užbaigimo terminus kalbėti nevertėtų.

Pernai rugpjūčio pabaigoje sostinės savivaldybės taryba pritarė tuomet trečią kartą atnaujintam Daugiafunkcio komplekso projektui, koreguotam pagal Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) pastabas.

Visą daugiafunkcį kompleksą sudaro Nacionalinis stadionas su sporto muziejumi viduje, sporto centras su krepšinio, rankinio, gimnastikos, bokso salėmis, trys futbolo treniruočių aikštės, tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas su futbolo aikšte, lengvosios atletikos apšilimo zona su mėtymo sektoriais, kultūros centras su biblioteka ir 300 vietų vaikų darželis.

#REMIGIJUS ŽEMAITAITIS#STADIONAS#MINISTERIJŲ MIESTELIS#VILNIUS