PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2025 m. Balandžio 8 d. 11:46

R. Valiūnas: verslas ir politikai turi „mažą“ nesutarimą, kaip surinkti papildomų lėšų, bet ne kur jas panaudoti

Lietuva

Rolandas Valiūnas. ELTA / Julius Kalinskas

Ūla KlimaševskaŠaltinis: ELTA


354794

Tariantis dėl mokestinės pertvarkos, verslo atstovai ir valdantieji sutinka dėl poreikio didinti išlaidas gynybai ir viešiesiems poreikiams, o „mažas“ nuomonių išsiskyrimas atsiranda diskutuojant dėl priemonių tam pasiekti, sako asociacijos „Investors' Forum“ valdybos pirmininkas Rolandas Valiūnas.

„Galbūt išskyrus mokesčius, kur akivaizdu, kad turime skirtingų nuomonių, nors tikslas tikrai sutampantis – daugiau pinigų gynybai, tiek, kiek jų reikia, lygiai taip pat mes pritariam, kad reikalingi pinigai visiems kitiems dalykams – tiek sveikatos apsaugai, tiek švietimui, tiek visa kita“, – žurnalistams Vyriausybėje antradienį sakė R. Valiūnas.

„Vienintelis skirtumas, kaip mes galim pasiekti tų daugiau pinigų – čia tas mažas skirtumas ir išsiskyrimas“, – tikino investuotojų atstovas.

Antradienį „Investors' Forum“ susitiko su Vyriausybės atstovais ir aptarė galimybes gerinti investicinę aplinką Lietuvoje, planuojamus mokesčių pakeitimus.

R. Valiūno teigimu, pagrindinis premjerui išsakytas lūkestis – nestabdyti šalies ekonominio augimo. Asociacijos duomenimis, vien 2019–2023 metų laikotarpiu šalies bendrasis vidaus produktas (BVP) augo maždaug 23 mlrd. eurų, iš kurių maždaug ketvirtadalis skirta mokesčiams.

„Mus iš tikrųjų žavi tai, kad premjeras žodį „ekonomikos augimas“ naudoja žymiai labiau ir dažniau nei visa kita. Akivaizdu, kad šita valdžia supranta, kad ekonomikos augimas yra kelias į geresnį mūsų visų gyvenimą“, – pabrėžė R. Valiūnas.

„Mes sakome valdžiai – netrukdykite ir mes augsime nuo 80 mlrd. BVP Lietuvoje iki 100 mlrd. per artimiausius keturis metus, ir tai atneš paskutiniais metais, (…) prieš tai proporcingai augant, papildomus 5 mlrd. eurų pajamų į biudžetą, kurių užteks ir gynybai ir visiems kitiems poreikiams“, – dėstė jis.

Tuo metu Vyriausybės vadovas pažymėjo, kad laiko diskusijoms dėl mokestinių pakeitimų dar yra, o galutiniai sprendimai bus priimti tik įvertinus dinamišką situaciją – galimų Jungtinių Valstijų muitų poveikį, geopolitines, saugumo grėsmes.

„Turint galvoje, kad mokesčių bet kokie pakeitimai įsigaliotų nuo kitų metų sausio 1, o kai kurie – ir nuo 2027 m. sausio 1, diskusija tikrai gali vykti, dėl jų galime ginčytis ir argumentuoti. O kada ir kaip būtų priimami sprendimai, priklausytų, ar tos aplinkybės, kurias dabar mes matome, eskaluosis, ar kažkoks poveikis apčiuopiamas atsiras, ar jos normalizuosis ir pereisim į tradicinį derybų būdą, normalizuosim tuos (muitų – ELTA) tarifus“, – žurnalistams kalbėjo G. Paluckas.

Primenama, kad koalicinė taryba finalizavo mokestinės pertvarkos siūlymus. Sutarta dėl pelno mokesčio kėlimo, nekilnojamojo turto (NT) mokesčio, gyventojų pajamų apmokestinimo pagal jų dydį, o ne rūšį.

Siūloma įvesti ir naujus cukraus, draudimo sutarčių mokesčius.

Premjeras G. Paluckas anksčiau teigė, kad priėmus visus numatomus mokestinius pakeitimus būtų planuojama surinkti apie 500 mln. eurų per metus.

Kol kas konkretūs siūlymai parlamente nėra registruoti, tačiau tikimasi, kad bus priimti iki Seimo pavasario sesijos pabaigos.

#GINTAUTAS PALUCKAS#ROLANDAS VALIŪNAS#MOKESČIAI