Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Ramūnas Karbauskis. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt
„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis svaičiojimais vadina Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininko Gabrieliaus Landsbergio pareiškimą, kad Partnerystės įstatymas neprieštarauja konservatorių ideologijai. Šešėlinio „valstiečių“ premjero teigimu, šalį valdo „pamišėlių valdžia“, kurią, įsitikinęs politikas, tampa jau pavojinga kritikuoti.
Taip R. Karbauskis sureagavo į G. Landsbergio Eltai duotą interviu, kuriame konservatorių lyderis pažymėjo, kad penktadienį Seime užregistruotą Partnerystės įstatymą galima palaikyti neišsižadant konservatizmo ideologijos principų.
„Mes frakcijoje vykstančiose diskusijose keliame klausimus, ar žmogaus orumo klausimas yra konservatoriui svarbus, kad žmogus neturi jausti niekinamas, žeminamas, nepriklausomai nuo jo lytinės orientacijos... Visas šis žeminimo fonas ir kažkokios teisybės jausmo atstatymas – ar tai gali būti kažkokios konservatyvios darbotvarkės dalimi? Mano supratimu, taip – gali“, – interviu Eltai sakė G. Landsbergis.
Tačiau R. Karbauskio manymu, dėl tokių TS-LKD pirmininko pareiškimų karstuose tik vartosi konservatyvizmo tėvai.
„Visai nenustebau šįryt pamatęs G. Landsbergio svaičiojimus, kad partnerystės įstatymas neprieštarauja konservatorių ideologijai. Konservatyvizmo tėvai tikriausiai kapuose vartosi, suvokdami, kad pagrindinis konservatorių lyderis tiek nusigyveno savo dvasia, kad nedaro skirties tarp liberalizmui ir konservatyvizmui būdingų bruožų. Žodį konservatoriai, matant, kas pasirašė Partnerystės įstatymą, tampa naudoti jau pernelyg įžūlu – jie visi liberalai“, – feisbuke šeštadienį rašė R. Karbauskis.
„Valstiečių“ lyderis teigė suprantąs tuos valdančiųjų narius, kurie penktadienį išplatino pareikšimą, raginantį Lietuvos Respublikos Seimo narius nesvarstyti Partnerystės įstatymo projekto, bet atsiklausti visuomenės nuomonės referendumo būdu.
Visgi, net neabejoja R. Karbauskis, vargu, ar konservatorių lyderiai – G. Landsbergis ir I. Šimonytė – į tai įsiklausys.
„Jie nesupranta, kad visuomenė turi teisę išsakyti savo nuomonę dėl fundamentalių klausimų valstybėje ir ji turi būti išgirsta valdžios. Suprantu, kodėl vis dažniau visuomenininkai, o ir tie patys konservatorių atstumti krikdemai prabyla apie referendumą, kaip būdą spręsti pagrindinius visuomenei kylančius klausimus. Bet net neabejoju, kad tokio referendumo bijos ir G. Landsbergis, ir I. Šimonytė – jie jau dabar, matydami nuomonių apklausas, žino, kad jame pralaimės. Tad, užuot davus Tautai galimybę pasisakyti, kitaip mąstantys yra persekiojami, siūlomos priemonės, kaip su tokiais susidoroti uždraudžiant tariamą „neapykantos kalbą“ ir t.t.“, – teigė šešėlinis „valstiečių“ Vyriausybės vadovas.
Apskritai, akcentavo politikas, iš visko sprendžiant, Lietuvoje, jo požiūriu, darosi nebesaugu kritikuoti valdžią.
„Valstybėje jau darosi nesaugu reikšti savo nuomonę apie tradicinę šeimą ir kritikuoti šią valdžią. Žinoma, tai nei kiek nepanašu nei į laisvę, nei į demokratiją, todėl kad pamišėliams, kurie nieko nemato ir nieko negirti išskyrus save, rūpi tik kaip prastumti savo beprotiškus reikalus, kurie neturi nieko bendra su valstybės gerove, klestėjimu, tvaria ateitimi, paminant bet kokią Lietuvos žmonių valią ir dar pasityčiojant, sakant, kad jeigu nepatinka, po ketverių metų galėsite išsirinkti kitą valdžią“, – teigė R. Karbauskis, primindamas ir penktadienį G. Landsberiui adresuotus aštrius prezidento Gitano Nausėdos žodžius.
„Deja, bet šita pamišėlių valdžia, kurios veiksmus prezidentas pavadino ne politika, o p......a, po savęs paliks skaudžias pasekmes valstybėje. Mes, kurie ketverius metus turėjome reikalų su šiomis personomis, matėme, ką jie gali. Galime patvirtinti ir prezidento žodžius, dedikuotus Gabrieliui Landsbergiui, kuris drauge su I.Šimonyte ir jos kompanija geriausiai reprezentuoja pamišimą, „jog politika yra ne tik intrigų kūrimas, galios žaidimėliai, kliauzų rašymas ir darymas. Tai yra daugiau, nes visa tai reikės po savęs palikti. O kuomet atsigręši atgalios ir pamatysi, kad ten yra tik šitie dalykai, bus ganėtinai nuviliantis momentas“.
Iki kiek reikia būti beviltiškai, amoraliai, kad norėti iki žemumų nustekenti žmones tiek vertybiškai, tiek finansiškai, kad vaidinti kažką išmanančius, bet nieko nesuprasti, ką reikia daryti pradedant švietimu, baigiant socialiniais reikalais? Nesinori taip galvoti, bet panašu, kad šiai valdžiai reikia kuo daugiau kvailų, apsvaigusių, neišprususių, negebančius savimi pasirūpinti, pasiklydusių vertybėse žmonių, kuriuos būtų lengva valdyti, o patiems ir toliau klestėti valstybės sąskaita...“, – apibendrino R. Karbauskis.
ELTA