PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2019 m. Sausio 29 d. 16:12

Pyragautojų dovanotas treniruoklis – jau „Krante“

Klaipėda

Kineziterapeutė S. Talmontienė džiaugiasi, kad Pyragų dienos akcija išpildė krantiškių svajonę – treniruoklis „MOTOmed“ jau naudojamas judėjimo, atramos sutrikimų turinčių vaikų.

Reporteris Gargždų BangaŠaltinis: Etaplius.lt


69708

Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje – džiugios nuotaikos. Spec. lavinimo grupių vaikai, taip pat mokiniai ir iš bendrojo lavinimo grupių, tačiau turintys judėjimo, atramos sutrikimų, individualiose gydomosios kūno kultūros pamokose jau gali treniruotis treniruokliu „MOTOmed“. Jis įsigytas iš lėšų, vykdant tradicinę Pyragų dienos akciją.

Svajonė išpildyta už 4 475 tūkst. Eur

Pyragų dieną, vykusią lapkričio mėnesį, net 11 rajono įstaigų, beveik visos jos buvo iš švietimo srities, padėjo įgyvendinti krantiškių sumanymą. Taip pat prisidėjo ir kai kurie privatūs asmenys, bendrovės. Akcijos metu buvo paaukota apie 2,9 tūkst. Eur, net 1 tūkst. Eur iš jų surinko savo mugėje patys mokyklos mokiniai ir mokytojai. Dar 1,6 tūkst. Eur pridėjo Klaipėdos rajono savivaldybė.

„MOTOmed“ treniruoklis įsigytas už 4 475 tūkst. Eur. Jis jau stovi viename iš „Kranto“ pagrindinėje mokykloje įrengtų sveikatinimosi kabinetų. Judėjimo negalią, atramos sutrikimų turintys vaikai sportuoja padedami kineziterapeutės. „Anksčiau dirbau Palangos „Gintaro“ sanatorijoje, tad žinojau apie šį treniruoklį, jaučiau jo poreikį čia, „Kranto“ pagrindinėje mokykloje, kurioje dirbu jau penkerius metus. Praėjusį penktadienį vaikai pirmą kartą išbandė šį „MOTOmed“. Įspūdžių buvo daug. Viena mergaitė sakė, jog jaučiasi taip, lyg pirmą kartą važiuotų dviračiu. Galima treniruotis ir aktyviai, ir pasyviai. Pavyzdžiui, viena mokinė nepadaro aktyvių judesių, dėl to jos rankos, kojos diržais pritvirtinamos ir prietaiso pagalba atliekami pasyvūs judesiai, kurie gerina kraujotaką, didina raumenų tonusą. Puiku, kad galima treniruotis sėdint neįgaliojo vežimėlyje, mokinio nereikia kilnoti. Gydomąsias kūno kultūros mankštas, kurios priskirtos pagal gydytojų išvadą, kol kas vedu 6 mokiniams“, – pasakojo kineziterapeutė Silva Talmontienė.

Prisidėjo „Mars Lietuva“

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Violeta Petrošienė pasakojo, kad įsigyjant „MOTOmed“ treniruoklį galėjo išsiversti ir be Savivaldybės paramos, jei būtų anksčiau sužinoję apie „Mars Lietuva“ darbuotojų ir pačios bendrovės geranoriškumą. Mokyklos bendruomenę kiek vėliau pasiekė žinia, kad „Mars Lietuva“ darbuotojai taip pat aktyviai dalyvavo Pyragų dienos akcijoje ir krantiškių svajonei išpildyti surinko 1 880 Eur. Lygiai tiek pat, kiek surinko darbuotojai, prisidės ir pati bendrovė.

„Mars Lietuva“ korporatyvinių reikalų vadovas Mindaugas Rupšys „Bangai“ pasakojo, kad Pyragų dieną bendrovėje mini nuo 2012 m. „Pradžioje bendradarbiavome su „Diabičių“ fondu, nupirkdami cukriniu diabetu sergantiems vaikams insulino pompas, tačiau kai jos tapo kompensuojamos, norėdami išlaikyti Pyragų dienos idėją, ieškojome naujo tikslo. Nuspręsta prisidėti prie vietos bendruomenės – „Kranto“ pagrindinės mokyklos neįgalių vaikų poreikių tenkinimo – treniruoklių įsigijimo. Tradiciškai pati įmonė palaiko darbuotojų geranoriškas iniciatyvas, tad skiria tokį pat finansinį indėlį“, – patikino M. Ruškys.

Pirks bėgimo takelį

„Kadangi „MOTOmed“ treniruoklį neįgaliesiems jau įsigijome, tai „Mars Lietuva“ lėšas skirsime kitiems treniruokliams, tikriausiai bėgimo takeliui, tačiau jis stovės jau sporto salėje, juo galės naudotis visi. Juolab kad kartu su suomiais dalyvaujame viename sveikatinimo projekte, tai norime vis daugiau dėmesio skirti vaikų fizinio aktyvumo skatinimui“, – akcentavo pavaduotoja ugdymui V. Petrošienė. Tiek ji, tiek kineziterapeutė pastebėjo, kad ne visi vaikai gali aktyviai sportuoti triukšme, randasi ir pamirštančiųjų atsinešti sportinę aprangą, tad tenka sugalvoti įvairių priemonių, kad mokiniai bent šiek tiek pajudėtų. Įvairūs treniruokliai, kiti įrenginiai – puiki alternatyva. „Žinoma, jei sveikata kurį laiką sportuoti neleidžia, tai nukreipiame veik­lą kita linkme. Pavyzdžiui, stovi du šaškių stalai“, – pridūrė V. Petrošienė.