Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Asociatyvi Etaplius.lt nuotr.
Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt
Varėnos rajono savivaldybės darbuotojai per karantiną galimai pašventė taip, kad susirgo mažiausiai 11 žmonių. Iš viso savivaldybėje serga jau apie 20 žmonių, o kiekvieną dieną šis skaičius auga, pranešė LNK žinios.
Primename, kad ši savivaldybė patenka į „juodąjį“ sąrašą – čia sergamumas koronavirusu yra didžiausias Lietuvoje.
Šventė gimtadienį?
LNK žinių kovo 24 dieną parodytame reportaže skelbiama, jog koronaviruso židinys Varėnos rajono savivaldybė išplito po to, kai prieš porą savaičių galimai buvo paminėtas Kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Laimos Denutienės gimtadienis. Tai žinioms komentavo Varėnos rajono savivaldybės tarybos narys Povilas Saulevičius.
„Tarp žmonių tokie atgarsiai eina, kad tiek kovo 8 dieną pats administracijos direktorius ir ekstremalių operacijų vadovas gėles dalino savivaldybės darbuotojoms, tiek ir kovo 10 dieną buvo minima vienos skyriaus vedėjos jubiliejaus šventė“, – sakė P. Saulevičius. Anot jo, koronaviruso susirgimų bumas prasidėjo būtent praėjus keliomis dienomis po šių švenčių.
Tiesa, pati specialistė viešai išplatintame pranešime teigia, jog tai nėra tiesa.
„Šis mano gimtadienis tapo tikrai išskirtinis. Gandai apie neva įvykusią šventę darbo metu kartu su kolegomis nuvilnijo per visą Lietuvą. Pasklidusi žinia yra ne tik klaidinga, bet dar ir melaginga. Tai gali patvirtinti tiek mano, tiek ir kitų Kultūros ir sporto skyriaus darbuotojų NEIGIAMI COVID-19 testų atsakymai.
Beje, norėčiau priminti ir faktą, kad lapkričio 3 d. Varėnos rajonui patekus į raudonąją zoną, Savivaldybės administracija interesantus konsultuodavo tik nuotoliniu būdu. Apmaudu, kad sukurtus gandus visai Lietuvai komentuoja Varėnos rajono savivaldybės tarybos narys.
Gimtadienio dieną iš kolegų gauti gėlių puokštę buvo tikrai malonu“, – savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje situaciją komentuoja L. Denutienė.
be-pavadinimo.jpg
Neišleido dirbti nuotoliniu būdu?
P. Saulevičius taip pat stebisi, kodėl Savivaldybė visą karantiną dirbo, o duris užvėrė tik prieš porą dienų, atsiradus židiniui. Pagal įstatymus, visos savivaldybės privalo darbą organizuoti nuotoliniu būdu, nebent jį būtina atlikti darbo vietoje.
„Pats administracijos direktorius darbe vaikšto be kaukės. Visi apie tai žino ir stebisi, kaip elgiasi operacijų centro vadovas“, – LNK žinioms iš gyventojų gaunamas žinutes komentavo tarybos narys, turėdamas omenyje Alvydą Verbicką – Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktorių, kuris yra ir rajono ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas.
Nei P. Saulevičiui, nei LNK žinioms nepavyko susisiekti su A. Verbicku, tačiau su reportere bendravęs meras Algis Kašėta sakė, jog dalis darbuotojų tikrai dirbo nuotoliniu būdu, o kita dalis – darbo vietoje.
Primename, kad šią savaitę meras pranešė užsikrėtęs koronavirusu, tačiau, jo teigimu, kad serga jis sužinojo tirdamasis profilaktiškai, o kontakto su užsikrėtusiais neturėjo.
„Varėnos rajono savivaldybės administracijoje yra nustatyta koronaviruso atvejų, todėl vakar ir aš atlikau COVID-19 testą. Deja, jis yra teigiamas, nors jokių šiam virusui būdingų simptomų nejaučiu. Gerai nors tiek, kad per pastarąsias tris paras, išskyrus šeimos narius, jokių kontaktų neturėjau, vakar dirbau nuotoliniu būdu“, – socialiniame tinkle prieš dvi dienas pranešė meras.
be-pavadinimo1.jpg
Susidomėjo ir policija
Varėnos rajono policijos komisariatas pradėjo administracinę teiseną pagal Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodekso 45 straipsnio 4 dalį dėl Varėnos rajono savivaldybėje nesilaikyto karantino.
„Kovo 25 d. 21 val. 51 min. pradėta administracinė teisena dėl Varėnos rajono savivaldybėje nesilaikyto karantino” – toks pranešimas penktadienio rytą pasirodė Policijos departamento paros įvykių suvestinėje.
Atrodo, kad galimai darbuotojos gimtadienio šventėje dalyvavusiems valdininkams puota atsirūgs – kodeksas skelbia, kad veikos, sukėlusios pavojų išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms, padarytos karantino metu, užtraukia baudą asmenims nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno tūkstančio penkių šimtų iki šešių tūkstančių eurų.