Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt
Taip kartais Vytautas Valiušis sutikdavo pavienius lankytojus, užsukusius į keramikos muziejų pasigrožėti šeimininko surinkta gausia keramikos ekspozicija, viena kitą keičiančiomis parodomis ir su savo, jau trečios kartos keramiko ir muziejaus įkūrėjo darbais, tačiau spalio trisdešimtą dieną muziejuje buvo kiek kitaip, - į pirmąjį atvirą šachmatų turnyrą susirinkusius sportininkus šeimininkas pakvietė susipažinti su ekspozicija, kurios lentynose net devyniolikto amžiaus pradžios gaminiai.
Papasakojo, kaip daugiau nei prieš dvidešimt metų perėmęs dabartinį pastatą savomis lėšomis atremontavo ir dešimt metų išlaikė savo lėšomis, kaip su Daugpilio miestu parašė bendrą projektą ES lėšoms gauti, kuris buvo patvirtintas. Nestokodamas humoro pasakojo apie kitus keramikos centrus Lietuvoje, kaip 1980 metais iš Kauno persikėlęs į Uteną puikiai grojo saksofonu, turėjo slaptą svajonę tapti aktoriumi, tačiau aplinkybės susiklostė taip, kad tapo tituluotu puodžiumi. Savo sėkmės priežastis jis apibūdino tris kartus pakartodamas tą patį žodį – darbas, darbas, darbas. Neveltui prieš keletą metų Keramikos muziejus buvo įtrauktas į geriausių ir įdomiausių Europos muziejų šimtuko sąrašą.
Į Vytauto Valiušio suorganizuotą ir finansiškai remtą turnyrą atvažiavęs 1998 ir 1999 metų Lietuvos korespondentinių šachmatų čempionatų nugalėtojas, 2002 metų memorialinio šachmatų turnyro įžymiam anglų veikėjui REG GILLMAN atminti nugalėtojas, tarptautinis korespondentinių šachmatų didmeistris, Lietuvos korespondentinių šachmatų federacijos prezidiumo narys Vytautas Andriulaitis parstebėjo, kad šachmatai Lietuvoje nesivysto, gyvuoja tik entuziastų dėka ir labai svarbu, kad Vytauto Valiušio dėka Leliūnuose, Utenos rajone atsiranda naujas šachmatų židinys.
Vytautas Andriulaitis, prieš metus per žolines atvažiavęs į Vytauto Valiušio keramikos muziejų, pastebėjo lentoje išdėliotas šachmatų figūras, užsimezgė pokalbis ir pamažu išsirutuliojo idėja, kad muziejuje gali atsirasti vietos šachmatams. Mintis virto renginiu, kuriame šachmatininkai gali susitikti, pabendrauti, kas yra didžiausia vertybė, duodanti ne kodus, o emocijas. Didmeistris palinkėjo, kad nebūtų apsiribota vienkartiniu renginiu, kad tai virstų tradicine kasmetine arba dar dažnesne šachmatų sporto švente. Kartu Vytautas Andriulaitis padėkojo turnyro rengėjams už puikų turnyro organizavimą ir aprūpinimą. Pati renginio aplinka, kai nuo sienų žvelgia žinomų dailininkų nutapyti paveikslai, šalimais keramikos meistrų šedevrai, o čia pat, už kilnojamos pertvaros veikia tautodailės paroda, skirta Lietuvos tautodailininkų 55 – čiui, sukuria nepakartojamą nuotaiką ir aurą.
Vytauto Valiušio, pažintis su šachmatais prasidėjo dar mokyklos suole. Būdamas pirmaatskyrininku tapo Utenos mokinių komandos nariu, vėliau šachmatai visada buvo šalia.
Utenos rajono šachmatų klubas vienija 14 narių, kurie kiekvieną šeštadieni renkasi A. ir M. Miškinių bibliotekoje, savarankiškai studijuoja partijas, mokosi šachmatų taktikos, laikas nuo laiko nuvažiuoja į aplinkiniuose rajonuose vykstančius turnyrus. Turnyrai labai svarbu tiek bendravimo, tiek tobulėjimo prasme.
Turnyre dalyvavo aštuoniolika Aukštaitijos regiono sportininkų. Žaisdami Šveicariška sistema, kada žaidėjams partnerius parenka kompiuterinė programa, kiekvienas šachmatininkas sužaidė po septynias partijas. Rezultatus suvedė ir nugalėtojus išaiškino ta pati programa. Turnyro nugalėtojai: pirmą vietą užėmęs Robertas Bubnys, antros vietos laimėtojas Nerijus Skaudys ir trečią – ketvirtą vietas pasiskirstę Raimundas Ivanauskas ir Bronius Zabaras apdovanoti autentiškais šeimininko rankomis pagamintais keramikiniais prizais, Vytauto Valiušio keramikos muziejaus simbolika papuoštais suvenyrais ir krepšinio klubo Uniclub Casino – Juventus atributika, o Leliūnų seniūnijos bendruomenės pirmininkas Kęstutis Ūdras žmonos Valdos sukurtose pintinėlėse organizatoriams padovanojo saldumynų ir medaus iš vietinio bitininko Vytauto Marozovo bityno.