PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2023 m. Sausio 24 d. 14:54

Psichotropinius vaistus sesei siuntusiai šiaulietei teismas skyrė laisvės apribojimą

Šiauliai

Klaipėdos apygardos teismo nuotr.

Etaplius.LTŠaltinis: BNS


257318

Šiaulių apygardos teismas dėl psichotropinių priemonių kontrabandos turint tikslą jas platinti kalta pripažino šiaulietę ir skyrė jai laisvės apribojimą vieneriems metams.

Teismas antradienį pranešė, kad nuteistoji taip pat įpareigota užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje, pusmetį po nuosprendžio įsiteisėjimo neatlygintinai išdirbti 100 valandų sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

Teismas nustatė, kad pernai birželį L. Č., turėdama tikslą platinti, gabeno teisėtai įsigytas tabletes – 10 vienetų „Bromazepam Lannacher 3 mg“, kurių sudėtyje yra psichotropinės medžiagos – bromazepamo. Moteris ketino jas išsiųsti, siuntą adresuodama Airijoje gyvenančiai sesei. Neteisėto psichotropinių priemonių gabenimo per valstybės sieną šiaulietė nebaigė, nes užmaskuotas tabletes aptiko Lietuvos muitinės pareigūnai.

Šiaulietė teisme savo kaltę pripažino. L. Č. teigė, kad minėtas tabletes, kurias turėjusi gerti kiekvieną vakarą po vieną, jai išrašė gydytoja. Kad jos yra psichotropinės, teigė nežinojusi. Kaltinamosios žodžiais, jos sesuo gyvena Airijoje, serga ir vaistų gydytojas neišrašė. Siųsdama ji tikino nieko bloga nepagalvojusi.

Kaltinamoji prisipažino, kad išsiųsdama vaistus sumelavusi – ant siuntos savo vardą ir pavardę, bei sesers pavardę ir vardą ji užrašiusi išgalvotus, tikslius nurodė tik adresus. Šiaulietė teisme pripažino, kad tokį savo elgesį vertina labai blogai.

Prokurorė atkreipė dėmesį, kad L. Č. prisipažino padariusi nusikalstamą veiką, turi nuolatinę gyvenamąją vietą, yra darbingo amžiaus, turi legalų pragyvenimo šaltinį, geba kritiškai vertinti savo poelgį, praeityje neteista ir prašė skirti laisvės apribojimo bausmę.

Bylą išnagrinėjęs teismas pabrėžė, kad moteris pasikėsino išsiųsti teisėtai įgytus vaistus, kuriuose labai nedidelis psichotropinės medžiagos kiekis. Teismo įsitikinimu, nusikaltimų pavojingumo laipsnį mažina ir tai, kad neteisėtai gabenta psichotropinė medžiaga į apyvartą nepateko, nes buvo surasta ir paimta pareigūnų, tad nusikaltimu žala kitiems asmenims nebuvo padaryta.

Teismas L. Č. už padarytas nusikalstamas veikas pripažino kalta ir paskyrė jai vienu trečdaliu sumažintą galutinę bausmę.

Šis nuosprendis gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.