PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Koronavirusas2021 m. Sausio 5 d. 13:03

Profesorė: žmonių, kurie persirgo koronavirusu, skiepyti nereikia

Lietuva

Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Imunologijos ir ląstelės biologijos skyriaus vedėja prof. Aurelija Žvirblienė. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


160615

 Gyvybės mokslų centro prof. Aurelijos Žvirblienės teigimu, naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad žmonės, persirgę COVID-19, turi antikūnių prieš virusą, kurie ne mažiau veiksmingi negu pati vakcina nuo koronaviruso. Todėl ekspertų taryba rekomenduoja neskiepyti žmonių, kurie yra persirgę koronavirusu.

„Moksliniai rezultatai leidžia mums tvirtai teigti, kad persirgimas sukuria apsaugą prieš virusą ir todėl rekomendacija būtų neskiepyti žmonių, kurie yra persirgę ir turi antikūnių prieš virusą“, – teigia A. Žvirblienė.

Pasak profesorės, moksliniai tyrimai buvo atlikti JAV bei Jungtinėje Karalystėje.

„Iki šiol trūko aiškių mokslinių duomenų, ar persirgę žmonės, kurie turi antikūnių prieš koronavirusą, turi atsparumą virusui. Visiškai neseniai pasirodė keletas rimtų mokslinių tyrimų rezultatų, kurie apima didelį skaičių žmonių. JAV buvo ištirta daugiau nei 3 mln. žmonių. Iš jų buvo paimti kraujo mėginiai ir palyginti žmonės, kurie turi antikūnių prieš virusą, su žmonėmis, kurie neturi. Tirta, kokia tikimybė užsikrėsti virusu. Pasirodė, kad tikimybė yra labai maža, tai dešimt kartų mažesnė tikimybė užsikrėsti žmonėms, kurie turi antikūnių, nei tie, kurie neturi. Ir nors užsikrečia, tai daugiausia tik besimptome infekcija. Labai lengvų formų. Atikūnių turėjimas prieš virusą ir persirgimo faktas užtikrina ne mažesnę apsaugą nei vakcinos“, – sakė profesorė.

Anot jos, antikūniai, kaip ir vakcina, veikia apie pusę metų.

„Tai atsako į klausimą ir išsprendžia problemą, ar persirgę žmonės yra apsaugoti. Tas atsakymas yra taip. Apsauga trunka mažiausiai pusę metų“, – sako A. Žvirblienė.

ELTA