PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Rugpjūčio 5 d. 07:00

Privalomam ikimokyklinukų iš socialiai jautrių šeimų ugdymui papildomai skiriama 1,3 mln. eurų

Lietuva

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


183681

Nuo naujų mokslo metų savivaldybės sulauks valstybės finansinės paskatos plačiai atverti ikimokyklinio ugdymo įstaigų duris vaikams iš socialinę riziką patiriančių šeimų. Jų ugdymui, maitinimui ir pavėžėjimui, įskaitant ir lydinčius asmenis, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija šiemet papildomai skiria 1,3 mln. Eur.

„Savivaldybių pateiktais duomenimis, Lietuvoje auga apie 4 tūkstančiai vaikų, kuriems pagal Švietimo įstatymą turėtų būti užtikrintas privalomas ikimokyklinis ugdymas ir taip sukurtos sąlygos lygiam mokymosi startui mokykloje, išlyginami skirtumai, kuriuos vaikai patiria dėl skirtingos šeimos socialinės, ekonominės, kultūrinės ir kt. situacijos. Dažnai tokių šeimų tėvai nėra linkę patys rodyti iniciatyvos ir atvesti vaikus į darželį, ypač jei reikia vežioti. Todėl skiriame savivaldybėms papildomų lėšų šių vaikų ugdymui, maitinimui ir vežiojimui organizuoti“, - sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Nors ikimokyklinis ugdymas yra savarankiška savivaldybių funkcija, iki šiol ne visos savivaldybės užtikrindavo privalomą ikimokyklinį vaikų iš socialiai pažeidžiamų šeimų ugdymą. Praėjusiais mokslo metais ikimokyklinio ugdymo grupes lankė tik apie 100 iš 4000 vaikų, kuriems turėjo būti skirtas privalomas ikimokyklinis ugdymas.

Vaikams privalomas ikimokyklinis ugdymas skiriamas, jei jis auga šeimoje, patiriančioje socialinę riziką. Privalomas ugdymas taip pat gali būti skiriamas ir vaikui, jei tėvai stokoja socialinių ar pozityvių tėvystės įgūdžių, jei vaikas turi specialiųjų ugdymosi poreikių, bet tėvai nesudaro sąlygų juos tenkinti, jei vaiko tėvai išgyvena sunkumus ar yra netekę darbo ir pan. atvejais. Vaikas darželyje yra ugdomas kartu su bendraamžiais, jei reikia, pagalbą tėvams ir vaikui teikia švietimo pagalbos specialistai.

Iš viso Lietuvoje ikimokyklinio ugdymo grupes lanko 88 proc. vaikų nuo dvejų iki šešerių metų.