Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Etaplius.ltŠaltinis: Plungės rajono savivaldybės inf.
Padaryta daug: Anestezijos ir reanimacijos skyriuje įrengta centrinė intensyvios terapijos pacientų stebėjimo sistema, suremontuoti Vidaus ligų ir neurologijos ir Palaikomojo gydymo ir reabilitacijos skyriai, kuriuose įrengta šiuolaikiška vėdinimo sistema. Visi darbai atlikti pačios ligoninės ir paramos, kurią skyrė iš Plungės kilęs išeivijos verslininkas Žilvinas Mecelis, lėšomis.
Į investicinių projektų pristatymą apkviesti ir Plungės rajono savivaldybės atstovai – Savivaldybės meras Audrius Klišonis, mero patarėja Anastasija Bojog, Savivaldybės gydytoja Oresta Gerulskiene. Atnaujintas patalpas pašventino Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas, dekanas Vytautas Gedvainis. Renginyje dalyvavo kitų sveikatos priežiūros įstaigų atstovai, gausus būrys ligoninės medikų ir kiti.
Kaip sakė Plungės ligoninės direktorius Remigijus Mažeika, šis pristatymas surengtas ne tik norint parodyti atnaujintas patalpas ir pirkinius, bet ir tai, kad sėkmingai dirbanti Plungės ligoninė geba uždirbti pinigų ir racionaliai juos investuoti – į pacientų gydymo ir personalo darbo sąlygų gerinimą.
Anestezijos ir reanimacijos skyriuje – moderni pacientų stebėjimo sistema
Pirmiausiai apžiūrėta, kas nuveikta Anestezijos ir reanimacijos skyriuje. „Sveikatos apsaugos ministerija kelia vis aukštesnius kokybinius rodiklius, kuriuos turėsime atitikti 2025 metais. Mes nuosekliai dirbame, siekdami atitikti visus reikalavimus bei didelį dėmesį skirdami pacientų saugumui ir personalo darbo sąlygų gerinimui“, – pasakojo ligoninės direktorius Remigijus Mažeika.
Rūpinantis pacientais, ligoninės Anestezijos ir reanimacijos skyriuje įdiegta moderni pacientų stebėjimo ir monitoravimo sistema. Šį projektą ligoninė įgyvendino kartu su Žilvino Mecelio fondu, kuris Plungės ligoninei pagelbėjo ir koronaviruso pandemijos metu. „Iš Žilvino Mecelio skirtų pinigų rezerve turėjome 15 tūkst. eurų, tačiau įrangai reikėjo 17 tūkstančių. Tada kreipėmės į fondą ir buvome išgirsti – džiaugiamės, kad fondas rado galimybę pridėti trūkstamą sumą. Ligoninė investavo dar 16 tūkstančių. Taigi intensyvios terapijos pacientų stebėjimo sistema mums iš viso atsiėjo 33 tūkst. eurų“, – pasakojo įstaigos vadovas.
Žilvino Mecelio fondo vardu kalbėjo gerai jį pažįstanti plungiškė gydytoja Regina Sagatienė: „Labdaros lėšos panaudotos tikrai tikslingai – ligoninė įsigijo kokybiškos įrangos, kuri, tikiuosi, ilgai tarnaus Plungės rajono žmonėms. Puikiai pažįstu ne tik Žilviną, bet ir visą jo šeimą, o ypač – jo tėvelius Janiną ir Alvydą Mecelius. Beje, Janina Mecelienė buvo gydytoja ir pirmoji žmonių balsavimu išrinkta Plungės poliklinikos vedėja. Esu dėkinga Žilvinui, kad liko tikru Plungės patriotu, kad vardan savo mamos atminimo gimtojo miesto ligoninei ir jos pacientams nesavanaudiškai skyrė paramą.“
Klebonui dekanui Vytautui Gedvainiui pašventinus patalpas, Anestezijos ir reanimacijos skyriaus vedėjas gydytojas Aivaras Dovydaitis svečius pakvietė apžiūrėti skyrių ir naująją įrangą. „Dar norėčiau akcentuoti, kad vakar, balandžio 8-ąją, šiame skyriuje pasiektas rekordinis anestezijų skaičius – 28. Tiek dar nėra buvę. Džiaugiamės galėję pagelbėti tokiam skaičiui pacientų, šiandien jie visi sveiki ir gyvi, kai kure jau ir į namus išvykę“, – pasakojo direktorius Remigijus Mažeika.
Reanimacijos ir intensyvios terapijos palatose, kur ir vyksta pacientų monitoringas, prie kiekvienos lovos įrengtas monitorius, kvėpavimo aparatas, kita reikiama aparatūra. Ten pat – slaugytojų postas, kuriame įrengtas centrinis monitorius, į kurį sueina informacija iš pacientų monitorių. Tokia pat įranga įdiegta ir gydytojų, slaugytojų kabinetuose – kad bet kokiu momentu būtų galima stebėti pacientų būklę.
„Čia pat turime dializės palatą, naujai įrengtas poanestetinių lovų palatas, į kurias pacientus atvežame porai valandų po anestezijos, kad išsibudintų“, – pasakojo ligoninės direktorius. Pristatyta ir tame pačiame aukšte įsikūrusi Skausmo klinika, kurioje dirba gydytojai Andrius Bubliauskas ir Vytautas Mačiulis. „Mūsų Skausmo klinika labai populiari. Čia padedame ne tik plungiškiams – pacientų sulaukiame iš visos Lietuvos. Na, o artimiausiu metu šį padalinį planuojame aprūpinti tokia aparatūra, kuri paslaugą kilstels į gerokai aukštesnį lygį“, – sakė direktorius Remigijus Mažeika. Be to, pasidžiaugta, kad Anestezijos ir reanimacijos skyriuje sulaukta dviejų jaunų specialisčių – neseniai darbą čia pradėjo slaugytojos Austėja ir Deimantė.
Įrengta nauja vėdinimo sistema ir palatos su sanitariniais mazgais
Vėliau svečiai pakviesti į 3–4 aukštus, kur įrengti Vidaus ligų ir neurologijos bei Palaikomojo gydymo ir reabilitacijos skyriai. Juose, kaip minėta, įrengta šiuolaikiška vėdinimo sistema. „Vėdinimo sistemos čia nebuvo. Taigi padaryta tikrai daug, tačiau rezultatas nematomas, bet labai efektyvus, matoma tik vėdinimo mašina, kuri – ant pastato stogo“, – minėjo vadovas.
Ligoninė šiam projektui buvo numačiusi 100 tūkst. eurų. Konkursą rangos darbams atlikti, kuriame sulaukta 7 dalyvių, laimėjo pasiūliusieji mažiausią kainą – viena Vilniaus įmonė, kurios kaina buvo kiek didesnė nei 70 tūkst. eurų.
„Tačiau pigu ne visada yra gerai. Iškart buvo aišku, kad su laimėjusia įmone turėsim problemų, taip ir buvo. Projektą pradėjom rugsėjį, užbaigti planavom per 4 mėnesius, deja... Įmonė į Plungę neskubėjo, laimė, kad bent nusamdė du plungiškius vyrus, kurie čia viską ir padarė. Darbai užsitęsė beveik 8 mėnesius. Tačiau mes tą laiką pasistengėme išnaudoti prasmingai – kol rangovas tvarkė ventiliaciją, mes remontavome palatas. Ir dabar turim puikų rezultatą. Tiesa, visa tai kainavo mums ne 100, o 150 tūkst. eurų“, – pasakojo Remigijus Mažeika.
Trečiajame aukšte sutvarkyta 14 palatų, ketvirtajame – 9, penktajame – 7. Su sanitariniais mazgais, signalizacija, naujomis funkcinėmis lovomis (jas ligoninė įsigijo pernai už Savivaldybės lėšas, skirtas mamografui, kurio 2023 metais įsigyti nepavyko, tačiau dabar jis jau nupirktas). Visus šiuos darbus atliko ne samdyta įmonė, o savi – Ūkio skyriaus vedėjo Stepo Petrauskio suburta 6 meistrų brigada. „Ačiū Stepui ir jo vyrams – dirbo tikrai iš visos „dūšios“. Ačiū ir slaugytojoms, jų padėjėjoms, kitiems darbuotojams, nes darbo sąlygos buvo išties sudėtingos. Vietoj trijų aukštų buvo likę tik du, reikėjo nuolat kraustytis, valytis. O ir gydymo procesas negalėjo sustoti – turėjome priimti pacientus ir užsidirbti pinigų“, – dėkojo įstaigos vadovas.
Direktorius akcentavo ir dar vieną dalyką – struktūrinius pokyčius: vietoj atskirų Vidaus ligų ir Neurologijos skyrių dabar veiks vienas – Vidaus ligų ir neurologijos skyrius, kuriam vadovaus gydytojas Boleslovas Kazlauskas. Tiesa, vedėjas jau ruošiasi į užtarnautą poilsį, tad rengia sau pamainą – jauną gydytoją Danielę Ivanauskaitę. Raimondas Doviltis koordinuos neurologiją, Lina Ablingienė vadovaus slaugos personalui. „Turime 17 palatų, daugiausiai – dvivietės. Jose – 34 pacientai. Aukšte papildomai įrengti 5 dušai, 9 tualetai. Taigi sąlygos labai pagerintos“ – pasakojo Lina Ablingienė.
Ketvirtajame aukšte įsikūrusį Palaikomojo gydymo ir reabilitacijos skyrių aprodė gydytoja Danguolė Luotienė: „Turime 30 lovų, paslaugos skirtingos – reabilitacijos ir palaikomojo gydymo pacientams. Džiaugiamės, kad nebeturėsim didelių palatų, bus įkurta kineziterapijos salė, poilsio kambarys.“
„Noriu pasidžiaugti ir kitomis mūsų sėkmėmis, – reziumuodamas sakė direktorius Remigijus Mažeika. – Tuo, kad mums pavyksta prisitraukti vis daugiau ir daugiau jaunų specialistų. Kad jie čia atvyktų, reikia, kad patikėtų mūsų ligoninės ateitimi. Konkurencija tarp ligoninių, siekiant pritraukti gydytojus, yra didžiulė. Vidaus ligų gydyme neišvengiamai artėjo specialistų kartų kaitos problema. Prieš pusantrų metų pas mus atvyko pirmoji jauna terapeutė Gerda Rimkutė, vėliau – Danielė Ivanauskaitė, o birželio 1-ąją laukiame dar vienos jaunos vidaus ligų gydytojos. Taigi, atraminis mūsų žmogus buvo gydytoja Gerda, kurios pavyzdžiu pasekė ir kiti. Chirurgijoje irgi vyksta kartų kaita, todėl labai džiaugiamės pritraukę traumatologę Kristiną Norkutę, o pastarosiomis dienomis pasirašėme sutartį su chirurgu Algirdu Palšiumi, atvyksiančiu pas mus iš Respublikinės Klaipėdos ligoninės. Visi prisijungiantys gydytojai – puikūs savo srities profesionalai.“
Tiesa, užbaigus vienus darbus, tuoj prasidės kiti – jau baigiamas viešas pirkimas Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus plėtrai. Tai ligoninei vėlgi bus nemenkas iššūkis. Kol vyks darbai, Priėmimo ir skubios pagalbos skyrius veiks pirmajame aukšte, dalis Konsultacinės poliklinikos, laboratorija bus perkelti į kitus aukštus. Taigi bus ir laikinų nepatogumų, ir išlaidų (vien laboratorijos perkėlimas kainuos apie 10000 Eur), bet viskas – vardan geresnių sąlygų visiems.