PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Vasario 20 d. 16:32

Pristatyta naujausia Linos Ever knyga, gimusi kelionėje

Panevėžys

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


72789

Vasario 19 d. Viešojoje bibliotekoje viešėjo iš Panevėžio kilusi tinklaraštininkė, viešųjų ryšių konsultantė, vertėja, žurnalistė, 5 knygų autorė Lina Ever (Neverbickienė).


Foto galerija:

5c6d62e010646.jpg
5c6d62e13e7f8.jpg
5c6d62e204941.jpg
5c6d62e3468c2.jpg

Viešnia, jau ne vienerius metus gyvenanti, dirbanti ir kurianti Berlyne, atvyko į gimtinę pristatyti naujausią savo knygą „Kelyje: 10 0000 žingsnių su kunigu Algirdu Toliatu“ (2018 m.).

„Vasaros pabaigoje užsiminiau kunigui A. Toliatui apie idėją eiti Dailininkų keliu, o vėliau viską aprašyti. Jis atsakė, kad turi laisvą savaitę ir gali keliauti. Į kompaniją kunigas pasiūlė fotomenininką, Nacionalinės premijos laureatą A. Aleksandravičių, kuris taipogi neatsisakė. Buvo labai netikėta, kad šie du užimti populiarūs ir menkai pažįstami žmonės sutiko su manimi leistis į miškus“, – kaip surinko bendražygius kelionei, pradėjo susitikimą L. Ever.

Taigi, 2017 m. rudenį Lina, Algirdas ir Algimantas leidosi į kelionę vienu gražiausių Vokietijos piligriminiu Dailininkų pėsčiųjų taku Malerweg. Per penkias dienas keliautojai, įveikdami penkis pačius įdomiausius etapus, nužygiavo apie 100 000 žingsnių, o tai yra vidutiniškai po 12 km kasdien.

Šios kelionės įkvėpta gimė L. Ever knyga, sudaryta iš penkių skyrių – penkių kelionės dienų. Tai išskirtinio formato leidinys – savotiškas kelionės dienoraštis, leidžiantis iš arčiau pažvelgti į Vokietiją, o svarbiausia – į gamtos vaizdus, persipinančius su spalvingai aprašytais pokalbiais apie tikėjimą, žmogų, vertybes.

Autorė neskaičiusiems ir manantiems, kad ši knyga apie kunigą, atsako, jog kūrinys iš tiesų yra apie su kunigu keliaujančią moterį, jos mintis ir patirtis.

„Ši kelionė buvo tarsi pauzė materialiame gyvenime, įnėrimas į tikrąjį pasaulį be mobiliųjų, kompiuterių, skubos, leidusi išsigryninti, ko man iš tikrųjų reikia, atsigręžti į paprastumą, lėtumą“, – apgailestaudama, jog Lietuvoje nėra tokių pažintinių takų, mintimis dalijosi autorė.

„Pirmomis dienomis mus lydėjo susikaustymas, oficialumas, tačiau po žygyje praliestų poros dienų, kartu patirto nuovargio, sunkumų, konfliktų, atsirado bendrystė, o ir pokalbiai tapo atviresni, drąsesni. Kalbėjomės, juokavome ne tik apie bendražmogiškus dalykus, bet palietėme ir gilesnes temas“, – pasakojo renginio viešnia.

L. Ever prisipažino, jog negali užmigti nepaskaičiusi knygos. Tai jos mažas kasdienis ritualas, tad ir į kelionę ji nusprendusi pasiimti H. K. Anderseno „Žiemos pasakas“. Simboliška, jog ir pats pasakininkas ėjęs Dailininku keliu. „Pirmą vakarą, išsitraukus knygą, Algimantas ėmė smalsauti, ką skaitau. Atsakiau, jog pasakas ir kelias minutes visi juokėmės, kol šis paprašė, kad garsiai paskaityčiau. Taip ir padariau. Tąkart kunigas užknarkė nesulaukęs pabaigos. Antrą vakarą iš Algimanto sulaukiau klausimo, apie ką šiandien bus pasaka. Taip gimė tradicija prieš miegą skaityti H. K. Anderseno sukurtas istorijas“, – kelionės prisiminimais dalinosi viešnia.

Susirinkusieji galėjo gerėtis ir A. Aleksandravičiaus įspūdingomis meninėmis nuotraukomis, papildžiusiomis viešnios pasakojimą ir padėjusiomis geriau įsivaizduoti aplinką, kurioje keliautojai lankėsi. Skaidrėse besikeičiančios nespalvotos fotografijos apstulbino nepakartojamais peizažais: baugūs tarpekliai, smiltainio uolos, vingiuojanti Elbė, šimtamečiai miškai, olos, kalnai ir slėniai tarsi iš pasakų, paslaptingi tiltai ir senos pilys, garsusis Bastėjos tiltas, pro debesis prasprūdę saulės spinduliai ir keli įspūdingi bendrakeleivių portretai.

Ne vienam renginio dalyviui kilo klausimas, kodėl visi vaizdai nespalvoti. Autorė atsakė, jog pasak fotomenininko, spalvotos nuotraukos – tarsi atvirukai. Jo manymu, visos spalvos telpa pilkos spalvos atspalviuose ir šešėliais galima pasakyti kur kas daugiau.

Renginio metu viešnia trumpai pristatė ir kitas savo knygas, davė naudingų patarimų ketinantiems keliauti, dalino autografus.

L. Ever citata iš pristatytos knygos, jog „kelias baigėsi, bet kelionė tęsiasi“, puikiai atspindi jos dabartį. Autorės planuose knyga apie Berlyną bei idėjos dar bent dviems romanams, nes jai labai patinka istorijos su laiminga pabaiga.