PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2025 m. Balandžio 9 d. 14:23

Prieš teismą stos senjorių santaupas pasisavinę telefoniniai sukčiai

Šiauliai

Sukčiai / Pixabay

Etaplius.ltŠaltinis: Šiaulių apskrities policija


355097

Apie sukčius, jų taikomus metodus ir nukentėjusiųjų prarastas apvalias pinigų sumas galima kalbėti be perstojo – atvejų apstu, o sukčiavimo schemos nuolat tobulėja. Blogiausia tai, kad patiklūs žmonės nelinkę mokytis iš svetimų pavyzdžių ir nesunkiai patiki nepažįstamųjų kuriamais melais. Dažnai patiki ir, rodos, iki skausmo pažįstamomis sukčiavimo schemomis.

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, kuruojami Šiaulių apylinkės prokuratūros prokuroro, baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė nagrinėti bylą dėl sukčiavimo. Byloje nukentėjusiomis pripažintos senyvo amžiaus moterys. Kaip įtariama, iš jų pinigus viliojo trys net po keliolika kartų teisti vyrai. Du iš jų nusikalstama veika užsiėmė kalėjime atlikdami laisvės atėmimo bausmę.

Praėjusių metų pavasarį garbaus amžiaus šiaulietėms į fiksuoto ryšio telefonus pradėjo skambinti policijos tyrėju prisistatantis vyriškis, kuris tikino, kad moterys namuose laiko suklastotus grynuosius pinigus, todėl juos būtina patikrinti. Bekalbant telefonu ir skaičiuojant neva padirbtas kupiūras, į namų duris jau belsdavosi kitas „pareigūnas“, kurio misija – surinkti pinigus ir juos neva išvežti patikrinimui. Pastarasis, išėjęs pro duris, taip ir nesugrįždavo. Nukentėjusiosios tik po kurio laiko atsipeikėdavo, kad užkibo ant sukčių kabliuko.

Dėl šios sukčiavimo schemos trys garbaus amžiaus šiaulietės prarado namuose turėtas santaupas – sukčiai iš vienos jų išviliojo 3660 eurų, iš kitos – 3090 eurų, iš trečiosios – 270 eurų. Dar vienai šiaulietei sukčių pinklių padėjo išvengti šeimos narys – jai bekalbant telefonu su apsimetėliu tyrėju, į namus besibeldžiančiam kitam „pareigūnui“ duris atidarė senjorės žentas. Vyras kaipmat suprato, kad nekviestas svečias atvyko su negerais ketinimais ir jį išvarė.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad senjorėms skambindavo ir apie suklastotas kupiūras pasakodavo Pravieniškių kalėjime bausmę atliekantis 38 metų Kauno rajono gyventojas. Kol šis bendraudavo su aukomis, kartu kalintis 34 metų šiaulietis telefonu naviguodavo laisvėje esantį bendrininką – 37 metų Šiaulių miesto gyventoją, kuris ir vaikščiojo į senyvo amžiaus moterų namus surinkti pinigus.

Policija dar kartą primena: pareigūnai, banko ar kitų institucijų darbuotojai neskambina gyventojams dėl namuose laikomų grynųjų pinigų ir juo labiau nevaikšto į žmonių namus tų pinigų tikrinti. Nesileiskite į kalbas su nepažįstamaisiais ir bet kam neatidarykite durų. Jei sulaukėte nepažįstamojo skambučio, neskubėkite vykdyti reikalavimų – pirmiausia pasitarkite su kaimynais ar artimaisiais, o prireikus, visuomet skambinkite pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

#ŠIAULIAI#SUKČIAI#POLICIJA