PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2018 m. Spalio 16 d. 13:50

Priekuliškis ugniagesys nesudvejojo gelbėdamas skęstančią moterį

Klaipėda

Reporteris Gargždų BangaŠaltinis: Etaplius.lt


56587

Trečiadienį po pietų Priekulės ugniagesių komandai buvo pranešta apie Minijos upėje besiblaškantį žmogų. Tuo metu budėjo tik vienas Klaipėdos rajono Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Priekulės komandos ugniagesys gelbėtojas Vidas Rasimavičius, kuris nedvejodamas šoko į šaltą upę ir ištraukė moterį iš vandens.

Pasitelkė į pagalbą

Budėjimo metu V. Rasimavičiui iš Bendrojo pagalbos centro pranešta, kad Priekulėje, Minijos upėje, ties Žalgirio gatve, skęsta moteris. „Važiuodamas žvalgiausi ir ieškojau žmogaus, kuris mus iškvietė, bet iš pradžių nemačiau. Kadangi mašina aukšta, pastebėjau, kad vandenyje blaškosi moteris“, – pasakojo jis. Ugniagesys nedvejodamas griebė gelbėjimo ratą, pririšo jį prie virvės ir į pagalbą pasitelkė apie nelaimę pranešusį žmogų. „Daviau jam virvę ir pasakiau, kad, kai pašauksiu, trauktų“, – įvykio aplinkybes pasakojo Vidas. Jis pats nieko nelaukdamas puolė į vandenį, nuplaukęs 25 metrus pasiekė skęstančią moterį ir įdavė gelbėjimosi ratą. „Ji nesikibo pati, nes jėgų nebeturėjo, todėl paėmiau po pažastimi, įsikibau į tą ratą ir sušukau krante esančiam žmogui, kad trauktų mus“, – toliau detales dėstė ugniagesys. Užvilkę moterį į statų krantą, abu vyrai netrukus sulaukė greitosios medicinos pagalbos ir policijos pareigūnų, kurie moteriai suteikė pirmąją pagalbą ir išvežė į ligoninę.

Apie moters būklę vyriškis nieko tikslaus negalėjo pasakyti. „Ji dar stengėsi ir pajuokauti, bet policija paskui sakė, kad ji vėliau suprato, kas iš tikrųjų įvyko“, – aiškino Vidas. Pirminiais duomenimis, sąmonės moteris nebuvo praradusi, tik stipriai sušalo.

Žmonės pasakojo, kad ją upė nešė nuo pat Vingio parko. „Buvo apsirengusi ir striukę, ir batus, kaip ji įkrito, net neįsivaizduoju. Labai keista, kaip taip ilgai sugebėjo ant vandens išsilaikyti“, – svarstė V. Rasimavičius. Paaiškėjo, kad srovė ją nešė net 400 metrų.

Žinias pritaikė praktiškai

Ugniagesys tikino, kad tuo momentu nebuvo laiko dvejoti, nes buvo svarbi kiekviena sekundė: „Tokiose kraštutinėse situacijose nėra kada galvoti, nebūčiau tokios specialybės pasirinkęs, jeigu svarstyčiau, ar gelbėti, ar negelbėti.“

V. Rasimavičius 2010 m. yra baigęs Ugniagesių gelbėtojų mokyklą. Ugniagesys kaip tik prieš mėnesį dalyvavo kursuose, kuriuose mokė, kaip reikia gelbėti skęstantįjį. Juose pasakojo, kad kai žmogus pajaučia, jog bus gelbėjamas, nustoja kovoti. „Žiūriu, nebejuda nei moters rankos, nei veidas, atrodė, kad jėgos ją apleido. Plaukdamas prisiminiau, kad taip viskas ir yra, kaip mokė kursuose“, – sakė jis.

Septynerius metus ugniagesiu dirbantis V. Rasimavičius teigė, kad tarnyboje skenduolius traukti tekę ne kartą, bet skęstančiojo – ne. „Tiesa, ne darbo metu esu ištraukęs skęstantį žmogų. Tarnyboje anksčiau traukti iš vandens teko tik skenduolius“, – kalbėjo ugniagesys, prisiminęs, kad tokia būtent buvo ir gauta pirmoji užduotis.

Neretai ugniagesiai budi po vieną, todėl į iškvietimus vyksta vieni. „Gerai, kad ir kitas žmogus padėjo, kitu atveju nežinau, kaip būtų viskas susiklostę. Žymiai sunkiau vienam gelbėti skęstantį žmogų, džiugu, kad to neteko daryti“, – sakė V. Rasimavičius. Ir pridūrė, kad šis atvejis demaskuoja valdžios deklaraciją esą ugniagesiai dirba ne po vieną, bet realybėje visi žino, kad tiesa yra kitokia.