PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2023 m. Spalio 16 d. 16:31

Prezidentūra kreipėsi į Vyriausybę: prašo atlikti tarnybinį patikrinimą, ar E. Bajarūno atžvilgiu netaikomas psichologinis smurtas

Lietuva

ELTA / Dainius Labutis nuotr.

Jūratė SkėrytėŠaltinis: BNS


280855

Kaltinimų dėl mobingo ir piktnaudžiavimo sulaukęs ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Eitvydas Bajarūnas teigia patiriantis Užsienio reikalų ministerijos (URM) psichologinį smurtą ir prašo nepriklausomo tyrimo.

Dėl to jis kreipėsi į Vyriausybę, Vidaus ir Užsienio reikalų ministerijas.

„Šioje jautrioje ir subtilioje situacijoje esu priverstas kreiptis į jus su šiuo raštu, kadangi pastarųjų dienų įvykiai ir sąmoningas situacijos eskalavimas viešai grubiai pažeidžia ne tik mano asmeninius, tačiau ir Lietuvos interesus“, – teigiama diplomato rašte, kurį matė BNS.

Jis prašo inicijuoti ir atlikti tyrimą dėl galimo psichologinio smurto ambasadoje pagal pateiktus darbuotojų skundus bei kitus pranešimus, jeigu tokių yra, ir dėl galimo psichologinio smurto bei reputacijos menkinimo jo paties atžvilgiu.

E. Bajarūno teigimu, tai turėtų padaryti nepriklausomas ekspertas arba ekspertai.

Anot jo, taip pat turėtų būti išsiaiškinta, „kokiu būdu žiniasklaida gavo konfidencialią URM ir kitų pareigūnų informaciją, kuri yra sistemiškai viešinama viešojoje erdvėje ir kuri buvo žinoma tik URM“.

Diplomatas pažymi nesąs informuotas apie kokius nors atliktus tyrimus, susijusius su jo elgesiu.

Su prašymu įvertinti ambasadoriaus pateiktus faktus į Vyriausybę kreipėsi ir Prezidentūra.

„Prezidentūra, susipažinusi su spalio 13 dienos Lietuvos Respublikos ambasados Jungtinėje Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos karalystėje raštu „Pranešimas apie vykdomą psichologinį smurtą, reputacijos menkinimą ir prašymas atlikti nepriklausomą tarnybinį patikrinimą“, paprašė Vyriausybę įvertinti rašte pateiktas aplinkybes, keliamus klausimus ir galimybę atlikti nepriklausomą tyrimą“, – BNS sakė prezidento atstovas spaudai Ridas Jasiulionis.

E. Bajarūnas sulaukė ambasados Londone darbuotojų kaltinimų dėl netinkamo elgesio, darbo sąlygų.

Skundų tyrimą atlikusi URM Generalinė inspekcija nustatė pažeidimų ir pasiūlė spręsti dėl E. Bajarūno tinkamumo vadovauti ambasadai.

Kaip pranešė naujienų portalas „Delfi“, Generalinės inspekcijos teigimu, E. Bajarūnui trūksta vadovui reikalingos kompetencijos, jis piktnaudžiauja suteiktais įgaliojimais ir netinkamai bendrauja su ambasados darbuotojais, esą daugelis patyrė viešo įžeidinėjimo, patyčių, žeminančios kritikos, žodinės agresijos apraiškų. Darbuotojai nurodė, kad ambasadorius nesugeba savo privačių interesų atriboti nuo viešųjų, galimai piktnaudžiauja tarnybine padėtimi.

Pats diplomatas anksčiau teigė tapęs politinės kovos įrankiu, tačiau neįvardijo, tarp ko ši kova vyksta.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pirmadienį žurnalistams sakė, kad sprendimą dėl E. Bajarūno ateities priims susitikęs su darbuotojų atstovais.

Prezidentas Gitanas Nausėda, anksčiau susitikęs su E. Bajarūnu, paprašė jo grįžti į Londoną ir tęsti darbą.

Tuo metu Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas konservatorius Žygimantas Pavilionis teigė, kad dėl konflikto su darbuotojais ambasados darbas Londone paralyžiuotas, dėl to ambasadorius turi būti atšauktas iš pareigų.

Ambasadorius skiria ir atleidžia prezidentas Vyriausybės teikimu ir Seimo Užsienio reikalų komiteto pritarimu.