PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2025 m. Vasario 11 d. 13:09

Prezidentūra įvertino R. Popovienės siūlomus mokyklų tinklo pokyčius: nesprendžia problemų iš esmės

Lietuva

Raminta Popovienė. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Martyna PikelytėŠaltinis: ELTA


344053

Prezidentūra sako, kad švietimo, mokslo ir sporto ministrės Ramintos Popovienės siūlymas numatyti daugiau išimčių dėl minimalaus vienuoliktokų skaičiaus klasėse tėra laikinas atsitraukimas nuo konservatorių Vyriausybės politikos. Šalies vadovo Gitano Nausėdos atstovai pabrėžia, kad tokie pokyčiai neišspręstų sisteminių problemų.

„Prezidentas visada pasisakė už didesnę savivaldos teisę ir atsakomybę valdant mokyklų tinklą. Ministrės sprendimas dėl išimties gali būti vertinamas kaip laikinas atsitraukimas nuo buvusios Vyriausybės politikos, tačiau jis nėra sisteminis, nesprendžia šios ir panašių mokymosi 11–12 klasėse organizavimo problemų iš esmės“, – Eltai persiųstame atsakyme teigė Prezidentūra.

Šalies vadovo nuomone, ministerija neturėtų reguliuoti atskirtų klasių dydžių, mat tai kuria iliuziją, kad gali egzistuoti vienas sprendimas visoms šalies mokykloms.

„Prezidentas nuolat pabrėžia regionų stiprinimo svarbą, turėdamas omenyje ne tik regionų ekonomiką, bet ir viešųjų paslaugų regionuose užtikrinimą. Švietimas – viena svarbiausių viešųjų paslaugų. Prezidentas ne kartą yra nurodęs, kad švietimas, ypač ikimokyklinis, mokyklinis, turi būti prieinamas kiekvienam Lietuvos vaikui. Valstybė ir savivaldybės turi užtikrinti, kad kilometrai iki mokyklos netaptų barjeru jaunuoliams siekiant vidurinio išsilavinimo“, – dėstė prezidento atstovai.

„Mokyklos regionuose yra ir bendruomenių susitelkimo, kultūros židiniai. Tad skubus jų uždarymas, argumentuojant jokiais moksliniais argumentais nepagrįstu skaičiumi – 21 – nėra ta politika, kurios tikimasi iš vykdomosios valdžios ar savivaldybių. Niekas negali atsakyti, kuo remiantis teigiama, kad toks mokinių skaičius – 21 – klasėje tiesiogiai siejasi su ugdymo kokybe. Kol ministerija reguliuos atskirų klasių dydžius, tol tęsis netinkama vieno sprendimo, galiojančio visoms Lietuvos mokykloms, paieška. Tokio sprendimo tiesiog nėra“, – pabrėžė Prezidentūra.

ELTA primena, kad dar sausio pradžioje R. Popovienė užsiminė apie siekį sušvelninti reikalavimą turėti bent 21 mokinį trečioje gimnazijos klasėje. Ministrė nurodė, jog minimalus moksleivių skaičius klasėje galėtų būti sumažintas iki 12-os.

Visgi, praėjusią savaitę švietimo ministrė viešai pasiūlė mokyklų tinklo reikalavimo nekeisti ir tik kai kurioms mokykloms taikyti galimybes išlaikyti mažesnes klases. Toks pažadų nesilaikymas sulaukė valdančiosios daugumos partnerių kritikos.

Antradienį dalyvaudama susitikime su Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ R. Popovienė tvirtino buvusi ne taip suprasta. Anot jos, tikslas išlaikyti regionines mokyklas išlieka ir šiuo metu derinimui yra parengtas sprendimas, kuris leistų formuoti vienuoliktokų klases nuo 12-os moksleivių.

Praėjusią savaitę registruotame Vyriausybės nutarimo projekte numatoma, jog mažiausias mokinių skaičius klasėje vidurinio ugdymo programoje yra 21. Visgi, ministerija numatė išimtis, pagal kurias klasėse gali būti 12 mokinių.

Vyriausybė dar 2021 metais pritarė nuostatai, kad gimnazijose turi būti bent 21 vienuoliktokas. Šio reikalavimo neįvykdžiusiose ugdymo įstaigose 11 klasės nebebūtų sudaromos.

#RAMINTA POPOVIENĖ#ŠMSM#MOKYKLŲ TINKLAS#PREZIDENTŪRA