PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2025 m. Balandžio 21 d. 15:18

Prezidentūra apie diskusijas dėl naujo kalėjimo: valstybė turi užtikrinti efektyvų turto valdymą

Lietuva

Kalėjimas / Fotobankas

Gytis PankūnasŠaltinis: ELTA


357250

Diskusijų apie tai, ar Lietuvoje šiuo metu reikia statyti naują kalėjimą, Prezidentūra nekomentuoja, tačiau akcentuoja, kad valstybė turi užtikrinti efektyvų turto valdymą – ypatingai turint omenyje, kad nepanaudotos lėšos turi būti skirtos šalies gynybos stiprinimui.

„Valstybė turi užtikrinti efektyvų turto valdymą ir ekonomiškiausiais būdais jį naudoti. Tai ypatingai svarbu šiuo metu, kai visos laisvos lėšos turi būti panaudojamos didesniam valstybės gynybos ir saugumo stiprinimo finansavimui“, – teigiama perduotame Prezidentūros komentare.

ELTA primena, kad teisingumo ministras Rimantas Mockus pareiškė turintis abejonių dėl planų statyti naują modernų kalėjimą Šiaulių rajone. Jis tvirtino, jog žalią šviesą statyboms uždegtų tik įsitikinęs, kad kalėjimo statybų projektas yra skaidrus, finansiškai pagrįstas.

Kaip skelbta anksčiau, Šiaulių rajone planuota statyti naują kalėjimą. Projekto vertė – apie 50 mln. eurų. Kalėjimą ketinta statyti viešosios ir privačios partnerystės konkurso būdu.

Lietuvos kalėjimų tarnyba (LKT) R. Mockaus abejonių dėl naujo kalėjimo statybų projekto plačiau nekomentavo, tačiau komentare Eltai priminė, jog Lietuva yra sulaukusi tarptautinių institucijų kritikos dėl įkalinimo įstaigų infrastruktūros šalyje ir kalinimo sąlygų joje. Anot LKT, Lietuva iki šiol dėl netinkamų kalinimo sąlygų moka kompensacijas nuteistiesiems, atliekantiems bausmę Šiaulių kalėjime (pastatytame 1911 m.).

Vyriausybė savo programoje yra įsipareigojusi įrengti 760 kamerinių tipo vienviečių gyvenamųjų patalpų. Šiuo metu Lietuvoje yra daugiau nei 4 tūkst. nuteistųjų, didžioji dauguma jų gyvena nuo sovietmečio suprojektuotose bendrabučio tipo kalėjimų gyvenamosiose patalpose.

Teisingumo ministras R. Mockus savo ruožtu tvirtino matantis galimybę atgaivinti Kybartų įkalinimo įstaigą. Anot jo, minėtame pastate, kuriame nuo 2021 m. iki 2023 m. veikė užsieniečių registracijos centras, bausmę galėtų atlikti 200–230 nuteistųjų.

Kilus migrantų antplūdžiui iš Baltarusijos į Rytų Europą, 2021 m. Kybartų pataisos namų teritorijoje pradėjo veikti užsieniečių registracijos centras, kuriame buvo apgyvendinta apie 700 migrantų. 2023 m. šis centras buvo uždarytas. Iki 2021 m. Kybartuose daugiau nei trisdešimtmetį veikė pataisos namai.

#KALĖJIMAS#PREZIDENTŪRA#MOCKUS#LKT