PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2021 m. Spalio 29 d. 07:58

Prezidentas su sveikatos ekspertais aptars įstatymą dėl darbuotojų testavimo jų lėšomis

Vilnius

Roberto Dačkaus nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


192569

Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį su sveikatos ekspertais aptars įstatymo pataisas, numatančias darbuotojams prievolę patiems mokėti už COVID-19 testus.

„Rytoj prezidentas su Sveikatos ekspertų tarybos nariais aptars Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisas“, – BNS sakė šalies vadovo atstovas spaudai Ridas Jasiulionis.

Prezidentas šiuo metu vertina šias pataisas ir dar nėra priėmęs sprendimo dėl jų vetavimo.

Nepasirašyti pataisų prašo opoziciniai socialdemokratai ir „darbiečiai“.

Vyriausybės inicijuotas Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisas Seimas priėmė prieš savaitę. Jos priimtos valdančiųjų balsais, dalyvaujant minimaliam Seimo narių skaičiui, kurio reikia priimti įstatymą, t. y. 71 parlamentarui.

Jei prezidentas pataisas pasirašys, jos įsigalios nuo gruodžio 1-osios.

Pataisų šalininkai Seime sako, kad atsisakantieji skiepytis negali būti toliau testuojami už tai mokant visų mokesčių mokėtojų pinigais, tuo metu priešininkai tvirtina, kad pataisos yra diskriminacinės ir dar labiau priešina visuomenę.

Pagal pataisas, sveikatos patikrinimas dėl užkrečiamosios ligos, dėl kurios paskelbta ekstremali padėtis arba karantinas, esant vakcinos prieinamumui, bus finansuojamas darbuotojo lėšomis arba, jei darbdavys sutiks – darbdavio lėšomis.

Išimtis būtų taikoma darbuotojams, kurie negali pasiskiepyti dėl medicininių priežasčių. Jų testavimas ir toliau bus finansuojamas iš biudžeto.

Vyriausybė teigia, kad tokia prievolė turėtų paskatinti žmones skiepytis nuo COVID-19.

Vyriausybė yra sudariusi veiklos sričių sąrašą, kuriame esantys darbuotojai turi nuolat testuotis dėl COVID-19, tai medicinos, švietimo, maitinimo, prekybos, viešojo administravimo darbuotojai, vežėjai, profesinės karo tarnybos kariai. Tikrintis reikia kas 7-10 dienų.

 

BNS