PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Rinkimai 20232023 m. Kovo 6 d. 19:45

Prezidentas: savivaldos rinkimai rodo naujas tendencijas, valdantieji renka mažiau balsų

Lietuva

Fotobanko nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


261007

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad sekmadienį vykę savivaldos rinkimai rodo naujas politikos tendencijas, pirmiausia – kad nacionalinės politikos valdantieji per balsavimą sulaukė bemaž dvigubai mažiau palaikymo, nei opozicija.

„Taip, tam tikri pokyčiai, tam tikros tendencijos yra atsiradę“, – pirmadienį interviu naujienų portalui „15min“ sakė G. Nausėda.

„Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad valdančiosios koalicijos balsų buvo bemaž dvigubai mažiau negu kairiosios pakraipos partijų, šiuo metu sudarančių opoziciją“, – pridūrė jis.

Anot prezidento, tai dar nereiškia analogiškų kitais metais vyksiančių Seimo rinkimų rezultatų dėl savivaldos rinkimų specifikos.

Opozicines frakcijas Seime turinčios partijos savivaldybių tarybų rinkimuose sekmadienį surinko apie 37 proc. balsų, valdančiosios – apie 27 procentus.

Mišrioje Seimo narių grupėje taip pat dirba parlamentarai, priklausantys Lietuvos regionų partijai, Lietuvos lenkų rinkimų akcijai – Krikščioniškų šeimų sąjungai, „Laisvei ir teisingumui“, Tautos ir teisingumo sąjungai (centristams, tautininkams).

Šalies vadovas sakė, kad jam ypač įdomu, kaip baigsis merų rinkimai Klaipėdoje, kur antrajame ture susigrums buvęs uosto vadovas Arvydas Vaitkus ir konservatorius Audrius Petrošius.

Dabartinis uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas rinkimus pralaimėjo.

„Kalbant apie Klaipėdą, iš tikrųjų reikia pripažinti, kad V. Grubliauskas padarė miestui tikrai nemažai gerų darbų ir buvo ilgą laiką laikomas tokiu patikimu, stabiliu meru, bet, matyt, klaipėdiečiai nori permainų ir manau, kad jie turi teisę į tokias permainas“, – sakė G. Nausėda.

Jo teigimu, pakankamai įdomus rinkimų procesas gali klostytis ir Vilniuje.

Daugiausiai tarybos narių mandatų sostinėje laimėjo konservatoriai, o jų kandidatas į merus Valdas Benkunskas pateko į antrąjį turą, kur susirungs su „Laisvės ir teisingumo“ atstovu Artūru Zuoku.

Laisvės partijos, šiuo metu vadovaujančios miestui, kandidatas Tomas Vytautas Raskevičius liko ketvirtas, pagal mandatų skaičių politinė jėga pasidalino antrą – trečią vietas.

„Vilnius, kaip žinome, yra toks pakankamai į dešinę orientuotas miestas, tačiau dešinė nelygu dešinei ir mes matome, kad įvyko tam tikras balsų persiskirstymas iš vienos valdančiosios koalicijos partijos – Laisvės partijos – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos naudai“, – kalbėjo G. Nausėda.

„Įdomu tai, kad vieni valdančiosios koalicijos partneriai kritikavo kitus partnerius dėl gatvių siaurinimo ir dėl kitų dalykų. Tai, ko gero, atspindi tai, kad rinkimuose amžinų draugų nebūna ir tie kritikos balsai gal irgi turėjo tam tikros įtakos rinkimų rezultatui, bet, kad ir kaip bebūtų, ko gero, ir pastarųjų metų įvykiai, iniciatyvos, gal ir tam tikros klaidos lėmė tai, kad Laisvės partija prarado savo labai įtakingą poziciją Vilniaus mieste ir nieko nelaimėjo arba bent jau kol kas nelaimėjo kituose miestuose“, – pridūrė jis.

Antrasis tiesioginių merų rinkimų turas vyks kovo 19 dieną.