PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Gruodžio 3 d. 11:40

Premjeras neapsikentė: atleidžia tris ministrus (papildyta)

Vilnius

Vyriausybė keičia tris ministrus: Aplinkos, Kultūros ir Švietimo bei mokslo ministerijų vadovus. Eltos nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


62895

Pirmadienį Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis pranešė keičiąs tris ministrus: aplinkos ministrą Kęstutį Navicką, švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę bei kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson.

„Esu dėkingas savo komandai, jie nebijojo daryti pokyčių. Švietimo ir mokslo ministrė ėmėsi labai svarbių pertvarkų, kurios buvo būtinos padaryti. Tačiau yra dalykų, kuriuos reikia taisyti, ir tai ne tik Švietimo ir mokslo ministerijos darbas (...). Šiandien priėmiau sprendimą keisti tris ministrus“, - pirmadienį pranešė premjeras.

Premjeras pabrėžė, kad yra sričių, kuriose jis, kaip Vyriausybės vadovas, norėtų matyti didesnį proveržį, dinamiką bei ryžtą.

„Buvo vykdomi pokyčiai, natūralu, kad pokyčiai sulaukia daug pasipriešinimo. Aš tikrai pasitikiu tais ministrais, negaliu sakyti ar įvardinti, kad jie blogai dirbo, taip, klaidų yra padaryta ir atsakomybę prisiimame visi“, - teigė ministras pirmininkas.

Pasak S. Skvernelio, naujiems postūmiams reikalingos naujos jėgos.

Švietimo ir mokslo ministrė J. Petrauskienė pabrėžė, kad ji buvo pakviesta dirbti atsakingą darbą ir po dešimtmečio stagnacijos ji stengėsi pakeisti situaciją. Bet pati ministrė pasitraukti nežadėjo.

„Apie mano pasitraukimą klausinėjama daug laiko, pasitikėjimo ir palaikymo nebuvimas, siekimas skaldyti reformas. (...) Pati pasitraukti nesvarsčiau“, - teigė švietimo ir mokslo ministrė.

Kultūros ministrė sakė, kad premjero kvietimas pasitraukti buvęs netikėtas.

„Taip, tai netikėtas pasiūlymas, sykiu ir tikėtas, nebuvo lengva dirbti tuos dvejus metus. Nebuvo idealus Seimo palaikymas, tiek valdančiųjų. (...) Reikia Vyriausybei atsinaujinti“, - teigė kultūros ministrė.

Pasak ministrės, iš premjero palaikymą turėjo, bet iš Seimo palaikymas buvo atsainus, ,,kartais ir partizaninėmis sąlygomis reikėjo pokyčius daryti“.

Aplinkos ministras irgi pažymėjo, kad didžiausias nepasitikėjimas buvo ne iš Vyriausybės, o iš Seimo.

„Žinia taip pat buvo netikėta, priešprieša su Seimu natūraliai randasi. Seimas labiau susijęs su draudimais, o ne tuo, kas pozityvu. (...) Didelis nepasitenkinimas iš Seimo pusės. Mano pasitraukimas prisidės prie Vyriausybės darbų tęstinumo“, - sakė K. Navickas.

Naujų kandidatūrų premjeras tikina dar neturįs.

Prezidentūrą teikimai turėtų pasiekti trečiadienį.

V. Pranckietis palaiko S. Skvernelio apsisprendimą pakeisti 3 ministrus

Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui premjero Sauliaus Skvernelio sprendimas pakeisti aplinkos ministrą Kęstutį Navicką, švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę bei kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson pasirodė netikėtas, tačiau nenustebino, nes nusiskundimai dėl šių ministrų darbo pasiekdavo ir parlamento vadovą.

„Šie ministrai stengėsi konstruktyviai dirbti su Seimo nariais, tačiau susidariusios situacijos įrodo, kad, norint įgyvendinti pradėtus darbus, šiose ministerijose yra reikalingos naujos darbo kryptys“, - Eltai komentavo V. Pranckietis.

Dėl to Seimo pirmininkas teigia, kad palaiko ministro pirmininko sprendimą pakeisti Vyriausybės narius, atsakingus už aplinkos, švietimo ir mokslo bei kultūros sritis.

A. Juozaitis: sutinku su premjeru, kad šiuos tris ministrus seniai reikėjo „iššluoti“

Tautininkų sąjungos kandidatas, filosofas Arvydas Juozaitis remia ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio žingsnį atstatydinti tris ministrus. Apie aplinkos ministro Kęstučio Navicko, švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės bei kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson keitimą premjeras paskelbė pirmadienį.

„Dar pridėčiau Liną Kukuraitį (Socialinės apsaugos ir darbo ministras. - ELTA), bet kadangi galima pasirinkti tik tris, savo sprendimo nekeisiu“, - sakė A. Juozaitis.

Jo varžovas debatuose į kitąmet vyksiančius Prezidento rinkimus Europos Parlamento narys, Liberalų sąjūdžio kandidatas Petras Auštrevičius šiuo klausimu laikėsi priešingos nuomonės. Anot jo, trijų ministrų keitimas - labai neatsakingas poelgis ir bėgimas nuo atsakomybės.

„Kada atsistatydins pats Skvernelis? Juk šlubuoja jo vadovaujama Vyriausybė. Trijų ministrų keitimas neišgelbės nuo susidariusios padėties“, - pažymėjo liberalas P. Auštrevičius.

Dėl susidariusios itin opios problemos švietimo srityje, paskatinusios ir ministrų pasitraukimą - mokytojų streikų - būsimų kandidatų į prezidentus pozicijos sutapo.

P. Auštrevičius nuomone, visos tarnautojų grupės - gaisrininkai, gydytojai, mokytojai ir kiti - turi uždirbti pakankamai. Nors mokytojų europarlamentaras neiškeltų aukščiau kitų tarnautojų, tačiau vykstantį mokytojų streiką palaiko ir sveikina.

Filosofo ir visuomenės veikėjo A. Juozaičio teigimu, šiuo metu vykdoma Vyriausybės politika švietimo atžvilgiu yra visiškai nelogiška, negalioja jokios racionalios, pasaulyje priimtos taisyklės.

„Švietimo ir mokslo ministerija yra antroji gynybos ministerija, užtikrinanti mūsų saugumą, todėl šiuo metu yra vykdomas nusikaltimas. Tai, kaip elgiamasi su mokytojais, priimant tokius įstatymus, yra visiškai nepriimtina ir nusikalstama“, - teigė A. Juozaitis.

ELTA