PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Balandžio 9 d. 19:06

Prekybininkų karai prie Ginkūnų kapinių: vyko ir policija, ir sveikatos specialistai

Šiauliai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


125348

Prie Ginkūnų kapinių prekiavę verslininkai piktinasi: dar neprasidėjus karantinui, buvo išvaikyti policijos, tačiau gėlėmis ir žvakėmis toliau prekiaujama netoliese esančioje privačioje valdoje. „Kodėl vienas gali, o kiti ne? Žmogiškumo reiktų turėti: kol vieniems bėda, kitas pinigą darosi“, – sako Etaplius.lt kalbintas prekybininkas.

Pjaustomos palapinės, daužomi stelažai

Anot jo, prie Ginkūnų kapinių šiuo metu vyksta įprastinė prekyba. „Jeigu nuvažiuotumėte į kapines, pamatytumėte reklamą, išdėliotus gėlių krepšelius – visą ekspoziciją. Einant į pačias kapines, irgi padėta gėlyčių dėžutė, o šalia kabo skelbimas su telefono numeriu, kad kitoje pusėje kelio galima įsigyti ką tik nori. Matome, kaip žmonės eina ir perka. Turime nuotraukų“, – kasdienį vaizdą nupasakoja prekybininkas.

Jo paties palapinės šalia kapinių nebėra – šalyje paskelbus karantiną, tokia prekyba tapo neleistina. Tiesa, šiandien, trečiadienį, Vyriausybė kiek sušvelnino apribojimus.

Vyrui pikta, kad prieš įstatymą esą lygūs ne visi: „Tai yra košmaras. Ateina didžioji šventė, o mes nežinome, kaip reikės atsiskaityti su tiekėjais už gėles, ar apskritai verta ruoštis. Ir dar čia iš tavęs kiekvieną dieną tyčiojasi, špygas rodo: mums prekiauti uždrausta, o tas žmogus gali. Tai gal visi šešėliuose dirbkime ir apsimeskime, kad tai nevyksta.“

Dėl prie Ginkūnų kapinių vykdomos prekybos jis kreipėsi į policiją, Šiaulių mieto savivaldybę, bet sako atsimušęs į sieną – į pakartotinį iškvietimą vakar pareigūnai apskritai atsisakė vykti.

Beje, konfliktas tarp prekybininkų įsisenėjęs. Vietoje sveikos konkurencijos esą pjaustomos jų palapinės, daužomi stelažai.

Jaučiasi sekama

Verslininkė, užsitraukusi kolegų pyktį, teigia, kad nedaro nieko neleistino: prekybą vykdo privačioje teritorijoje nuotoliniu būdu, laikydamasi saugumo priemonių – dėvi kaukę, pirštines, klientams padėta dezinfekcinio skysčio. „Susikūrėme internetinį puslapį, yra nurodytas telefonas. Prekes klientams perduodame mūsų ekspozicinės aikštelės atsiėmimo punkte, laikantis atstumo. Žmonės atsiskaito arba pavedimu, arba grynaisiais, pinigus įdedant į atskirą dėžutę. Nėra jokio tiesioginio kontakto“, – pasakoja ji ir priduria, kad gėlės, žvakės tėra šalutinė veikla, pagrindinė – prekyba paminklais, antkapiais.

Moteris sako nesuprantanti žmonių pykčio – prekiauti prie kapinių juk uždraudė ne ji: „Matyt, pavydu. Žinote, mūsų palapinė irgi buvo supjaustyta, stelažai pavogti. Bet vietoje to, kad kalbėčiau ir kažką kaltinčiau, neturėdama įrodymų, apsidraudžiau kitaip – įstačiau kameras.“

Verslininkė pripažįsta, kad kolegų skundai vargina – į jos duris beldėsi policijos pareigūnai, Šiaulių visuomenės sveikatos centro specialistai, šiandien skambino ir Šiaulių rajono kaimiškosios seniūnijos darbuotojas. „Svarstau, ar nereikėtų kreiptis į policiją už nuolatinį darbo trukdymą. Nes jie ne tik skundžia, bet ir kiekvieną dieną sėdi aikštelėje, stebi mūsų veiklą, fotografuoja, filmuoja. Jaučiuosi sekama, už tai irgi gali būti baudžiama“, – sako ji.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Lina Ruškienė:

– Taip, mūsų darbuotojai lankėsi minėtoje prekybos vietoje. Yra surašytas patikrinimo aktas, bet galutinės išvados šiuo metu pasakyti negaliu. Kiek žinau, ten užsakymai atliekami telefonu, prekės nėra perduodamos kontaktiniu būdu.

Nuo šiandien yra leista lauko prekyba, bet kadangi kalbame apie senesnę situaciją, tuo metu buvo galima prekiauti internetu, telefonu, vengiant tiesioginio kontakto - tai yra nurodyta Vyriausybės nutarime.