PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2025 m. Balandžio 16 d. 09:38

Pratybų „Deganti kopa“ Neringoje metu patikrintas tarnybų bendradarbiavimas

Klaipėda

PAGD nuotr.

EtapliusŠaltinis: PAGD


356419

„Tik dirbdami kaip vienas kumštis galime įveikti sudėtingas situacijas. Kiek pastangų įdėsime, tokius rezultatus ir turėsime. Ir nebijokime klaidų, tik iš jų mokydamiesi tobulėjame“, – antradienį, balandžio 15 d., Neringoje vykusiose pratybose „Deganti kopa“ kalbėjo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Renatas Požėla. Jis padėkojo visiems už iniciatyvą ir susitelkimą, pabrėžė, kokios svarbios yra šios pratybos ir visų jose dalyvaujančių tarnybų bei įstaigų bendradarbiavimas.

„Deganti kopa“ – vienos didžiausių pratybų, kurias yra tekę organizuoti Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiams gelbėtojams. Per keletą valandų buvo išbandyta gaisrų gesinimo, gelbėjimo įranga, patikrinti pratybų dalyvių įgūdžiai, kompetencija ir gebėjimas koordinuoti ne tik savo, bet ir kitų institucijų civilinės saugos pajėgas.

„Miškų gaisrų gesinimas – sudėtingas procesas, mišką užgesinti užtrunka ilgai, tam reikia daug resursų ir pajėgų, tenka susitelkti kelioms organizacijoms, – sakė Klaipėdos PGV viršininkas Vidas Kerševičius. – Ypač Kuršių nerijoje nėra paprasta tokius gaisrus gesinti, nes vietovė labai kalnuota, sudėtinga ne tik tiekti vandenį, bet ir atsigabenti įrangą ir techniką. Todėl šios pratybos buvo labai naudingos ir ugniagesiams gelbėtojams, ir miškininkams, kuriems tenka kartu gesinti gaisrus. Tikimės, kad patirtis šiose pratybose padės greičiau reaguoti realiose situacijose ir išvengti didelių nuostolių“.

Šių pratybų tikslas – kuo realiau įvertinti turimus pajėgumus likviduojant didelio masto gaisrą, vykdant gyventojų ir poilsiautojų evakuaciją iš pavojaus zonos, nukentėjusiųjų transportavimą ir pagalbos jiems teikimą sudėtingomis sąlygomis bei suvaldant kitas krizines situacijas.

Pagrindiniai Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pajėgų siekiai šiose pratybose – operatyviai reaguoti ir nustatyti prioritetines incidento likvidavimo sritis, efektyviai dislokuoti ir paskirstyti pajėgas, užtikrinti nenutrūkstamą vandens tiekimą gaisravietėje, tinkamai įvertinti klimato sąlygas, identifikuoti galimas papildomas grėsmes ir jas pašalinti dirbant išvien su kitomis institucijomis.

Pratybose dalyvavo VĮ „Valstybinių miškų urėdija“ Kretingos ir Šilutės regioninių padalinių, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos, Neringos savivaldybės atstovai, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Lietuvos policijos, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų, Lietuvos šaulių sąjungos, Greitosios medicinos pagalbos tarnybos pajėgos, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos savanoriai ir kt.

#NERINGA#KLAIPĖDA#KURŠIAI#NERIJA#PRATYBOS
#DEGANTI KOPA#TARNYBOS#BENDRADARBIAVIMAS#POLICIJA#VALDYBA
#GELBĖJIMAS#MIŠKAI#GAISRAI