Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
PAGD nuotr.
Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt
Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai deda daug pastangų, kad būtų išvengta skaudžių nelaimių. Jų patirtis rodo, kad įvairių ekstremaliųjų situacijų metu neretai gelbsti prevencinės žinios. Kad jos sudomintų, ieškoma naujų formų ir galimybių. „Ypač daug dėmesio skiriame renginiams, kuriuose dalyvauja vaikai ir jaunimas. Beje, tai viena imliausių visuomenės grupių, kuri gali užtikrinti su gyventojų sauga susijusios informacijos tolesnę sklaidą“, - sako Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Vidas Kerševičius. Tai įgyvendinama glaudaus bendradarbiavimo tarp valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, švietimo įstaigų ir visuomeninių jaunimo organizacijų dėka.
Štai šiais metais Vilniaus apskrities priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje 9 jaunuoliai (14–18 amžiaus), iš aštuonių Vilniaus miesto mokyklų, po įvadinių mokymų tapo savanoriais ugniagesiais, besirūpinančiais gyventojų saugumu gaisrų prevencijos srityje. Išklausę 8 val. trukmės mokymus, pretendentai buvo įtraukti į savanorių ugniagesių sąrašus. Jiems buvo įteikti pažymėjimai bei atpažinimo ženklai. Greitai jų laukė ir pirmieji darbai. Pagal temas jie rengė prezentacijas, po to kartu su Vilniaus APGV valstybinės priešgaisrinės priežiūros inspektoriais skubėjo į mokyklas. Akcijos „Būk saugus, mokiny“ metu kiekvienas savanoris dalyvavo mažiausiai dviejų mokyklų renginiuose, kartu su vyresniaisiais kolegomis mokė moksleivius, kaip reikia saugiai elgtis, kad nekiltų gaisras, ką daryti, jei įvyktų nelaimė.
Be to, šių metų lapkričio 11 d. trys jaunieji savanoriai kartu su Vilniaus APGV pareigūnais dalyvavo Vidaus reikalų ministerijos šimtmečio renginyje, skirtame visuomenei. Jo metu jie bendravo su renginio dalyviais, dalijosi savisaugos įgūdžiais, susijusiais su gaisrine sauga.
O gruodžio 5-ąją Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinėje gimnazijoje organizuota savanorių mugė. Renginyje dalyvavo ir Vilniaus APGV jaunieji savanoriai, šios mokyklos moksleiviai – dešimtokas Renaldas Kareckas ir aštuntokas Renaldas Badikonis. Jie, pristatydami savo veiklą, pasakodami apie dūmų detektorių svarbą ir pirmines gaisro gesinimo priemones, sudomino daugelį.
Po šios akcijos sulaukta gerų atsiliepimų. Kai kurios mokyklos išreiškė pageidavimą, kad papildomai šios paskaitos galėtų vykti ir ketvirtų klasių mokiniams. Gruodžio 6 ir 12 d. jaunieji savanoriai kartu su VPPS PVP vyriausiuoju specialistu Romualdu Kazlausku penkioms A. Kulviečio gimnazijos ketvirtokų klasėms skaitė paskaitą apie žiemos pavojus, pirotechnikos priemones ir kt.
Prasmingas bendradarbiavimas užsimezga ir tarp giminingų tarnybų kolegų bei šių tarnybų jaunimo. Štai lapkričio 30 d. jaunieji ugniagesiai savanoriai susitiko su VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Jaunojo pasieniečio būrelio nariais ir jų vadove Jolita Kuncaitiene. Tądien jaunimas lankėsi inovatyviame baseine, kur saugumo vandenyje žinias ir skęstančiųjų gelbėjimo įgūdžius tobulino būsimieji pasieniečiai – Jaunojo pasieniečio būrelio nariai ir būsimieji ugniagesiai – jaunieji ugniagesiai savanoriai.
„Visi dirbame su vaikais, siekdami parengti sau pamainą. Jaunimas – mūsų ateitis, todėl turėtume dar daugiau investuoti į jų ugdymą bei švietimą, Bendri mokymai būtų labai naudingi, todėl tikimės ir toliau bendradarbiauti“, - teigė jaunųjų savanorių ugniagesių vadovas Romualdas Kazlauskas.
Neįprasta pamoka prasidėjo nuo saugaus elgesio vandenyje instruktažo. Po apšilimo vaikai noriai atliko specialius plaukimo pratimus. Jaunimas taip pat įgijo teorinių žinių apie skęstančiųjų gelbėjimo veiksmus ir psichologinę būseną, patekus į ekstremaliąją situaciją. Kiekvienas jų mėgino gelbėti skęstantį žmogų, o instruktorius stebėjo ir komentavo, kas atliekama teisingai, o kur yra klystama.
Po treniruočių vyko diskusijos, kaip realiai reikėtų gelbėti, jei žmogus būtų gyvas ir dustų bei nesąmoningai priešintųsi, kaip apsisaugoti, kad skęstantysis nenutemptų į dugną ir gelbėjančio asmens. Nemažas iššūkis kai kuriems buvo išmokti kvėpuoti po vandeniu, nepasiduoti stresui, baimei ir įtampai.
Kai kurie vaikai įveikė vandens ir gylio baimę bei išmoko nerti. Kaip ir kiekvieno užsiėmimo metu, neapsieita ir be linksmų žaidimų, tik šį kartą – vandenyje. Vėliau jaunieji pasieniečiai dalijosi patirtimi su jaunųjų ugniagesių savanoriais, diskutavo apie įvairias veiklas, prevencinį darbą ir jo naudą bei planavo kitus susitikimus.