PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Kovo 24 d. 15:45

Prasidėjo kasmetiniai žolės gaisrai

Klaipėda

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


122569

Kiekvieną pavasarį išdega šimtai hektarų pievų. Dažniausiai tai atsitinka specialiai deginant žolę ar neatsargiai deginant augalines atliekas. Dėl to kasmet padaroma ne tik didelė žala gamtai bei aplinkai, bet kartais pasitaiko ir žmonių aukų.

Deja, bet iki šiol kai kuriems žemės savininkams įprasta deginti pievas, tačiau taip elgiantis labai pakenkiama aplinkai, kyla gaisrų pavojus. Vis dar manoma, sudeginus pernykštę žolę, bus patręšta dirva. Nuo liepsnojančios žolės ugnis, genama vėjo, neretai persimeta į gretimus žemės sklypus, gyventojų sodybas, ūkinius pastatus, todėl tokių gaisrų padariniai skaudūs ir sukelia didelius materialinius nuostolius. Dar viena didžiulė problema yra ir neatsargus elgesys – numesta nuorūka ar degtukas, paliktas be priežiūros, neužgesintas laužas gali pridaryti daug žalos.

Priešgaisrinės apsaugos pareigūnai rengia reidus, kurių metu gyventojams nuolat primenama, apie deginamos žolės žalą, pasekmes, nes tokių gaisrų metu apdega, o kartais net žūsta žmonės, be to teršiamas oras, niokojama gamta. Gyventojai raginami nedeginti pernykštės žolės o pastebėję tokius gaisrus, nepraeiti pro šalį ir patiems pasistengti juos užgesinti, nelaukti kol liepsna išplis į didesnius plotus. Liepsnojančią žolę nedideliame plote lengvai galima užgesinti užplakant liepsną medžių šakomis ar užtrypiant kojomis, o jeigu matote, kad su ugnimi nepavyks susidoroti, nedelsiant skambinkite skubios pagalbos telefonu 112.

Šalyje įvedus karantiną, nemažai gyventojų dirba iš namų nuotoliniu būdu ar prižiūri savo mažamečius vaikus. Kaip elgtis, kad namuose nekiltų gaisras, ir ką naudingo nuveikti, kad jie taptų dar saugesni, pataria Priešgaisrinės apsaugos paeigūnai. Gyventojams leidžiant laiką namuose, turėtų atkreipti dėmesį į elementariausius priešgaisrinės saugos reikalavimus: patikrinti, ar veikia autonominiai dūmų detektoriai, pakeisti, jeigu reikia, jų maitinimo elementus, pasirūpinti šildymo prietaisais, apžiūrėti, ar besibaigiant šildymo sezonui dūmtraukis ir krosnis tvarkingi, nepatingėti užlipti į palėpę ir patikrinti, ar dūmtraukis sandarus, apžiūrėti, ar tvarkingi elektros laidai, nepamiršti išjungti nenaudojamus elektros prietaisus, atkreipti dėmesį į jungiklius ir kištukinius lizdus.

Norime įspėti gyventojus, kad jie nerūkytų lovose, nepaliktų smilkstančių nuorūkų, naudotų tik nedegias pelenines, o geriausia rūkytų tik lauke. Šiemet dėl neatsargaus rūkymo šalyje jau žuvo 10 žmonių o Skuodo rajone 1 žmogus. Manome, kad karantino metu gyventojai turi daugiau laiko pasirūpinti savo namų saugumu ir su šeimos nariais, pavyzdžiui, sudaryti ir aptarti veiksmų kilus gaisrui planą, evakuacijos kelius, vaikams priminti, kaip išsikviesti pagalbąa