Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt
Birželio 19 d., šeštadienį, atsinaujinęs XIX tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ plačiai atveria vartus ir kviečia į festivalio pradžios renginius.
Pasak Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojo Lino Urmanavičiaus, festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ neabejotinai yra vienas stipriausių Druskininkų kultūrinių renginių, ne vieną dešimtmetį žavintis savo išskirtine profesionalia programa, rafinuotumu ir elegancija.
2021 metais tradicinio tarptautinio menų festivalio „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu” sumanytojas ir ilgametis rengėjas Lietuvos muzikų rėmimo fondas festivalio organizavimą perdavė į Druskininkų rankas.
„Druskininkai – šimtamečių kultūros tradicijų ir naujų meno vėjų miestas. Todėl perėmę festivalio organizavimą iš Lietuvos muzikų rėmimo fondo, stengėmės papildyti ir plėsti festivalį, kad jis apimtų kuo įvairesnių meno sričių, įtrauktų kuo daugiau kūrėjų. Šį savaitgalį prasidedantis jau XIX Tarptautinis menų festivalis „Druskininkų vasara su M. K. Čiurlioniu“ pasiūlys labai turtingą ir turiningą programą ir sukurs nuostabią tris mėnesius trunkančią kultūros šventę, – pasakoja L. Urmanavičius. – Tikiuosi, kad žiūrovai, buvę organizatoriai teigiamai įvertins pokyčius.“
Festivalio organizavimą perėmęs Druskininkų kultūros centras sieks išsaugoti per 18 metų susiformavusias gerąsias festivalio tradicijas ir papildys programą ryškiausiais profesionalių kūrėjų darbais įvairiose meno kategorijose. Šiais metais festivalio veiklos apims net penkias kryptis: muziką, dailę, literatūrą, kiną ir fotografiją bei švietėjiškąją.
Pasak Druskininkų kultūros centro direktorės Rimutės Viniarskaitės, Druskininkai suteikė kūrybinius sparnus M. K. Čiurlioniui, tad daug dėmesio festivalio metu bus skiriama vaikų ir jaunimo kūrybiškumui skatinti. M. K. Čiurlionis buvo smalsus ir lenkiantis nusistovėjusius standartus, drąsiai išbandydavo naujoves, todėl festivalyje vietą ras įvairūs kūrybiniai eksperimentai.
Tarptautinio menų festivalio “Druskininkų vasara su M.K.Čiurlioniu” ištikimieji dalyviai čiurlionistai R. Viniarskaitė, menotyrininkas, Druskininkų garbės pilietis, buvęs ilgametis M.K. Čiurlionio memorialinio muziejaus vadovas Adelbertas Nedzelskis ir A. Česnulevičienė
Festivalio renginiuose dalyvaus per 200 Lietuvos ir užsienio šalių muzikos atlikėjų, menininkų, muzikologų, dailėtyrininkų, kurių koncertuose, paroduose, susitikimuose ir kituose renginiuose apsilankys per 5000 druskininkiečių ir kurorto svečių.
Festivalio pradžios renginiai birželio 19 d.
eventas-1920x1005-px-new-www-1-1024x536.jpg
18.30 val. Iškilminga festivalio atidarymo ir gėlių padėjimo ceremonija prie M. K. Čiurlionio paminklo
19.00 val. Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčioje Čiurlionio kvarteto koncertas. Solistas Andrius Apšega (baritonas)
Atlikėjai: Jonas Tankevičius (I smuikas), Darius Dikšaitis (II smuikas), Gediminas Dačinskas (altas), Gleb Pyšniak (violončelė)
Programoje:
F. Händel, M. K. Čiurlionio, J. Karnavičiaus, M. Raveli, A. Raudonikio, J. Naujalio kūriniai.
Renginiai nemokami.
Susibūręs 1968 metais, 2018-aisiais atšventęs 50-metį, Čiurlionio kvartetas tebegarsėja kaip išradingas ir techniškai pažangus kolektyvas. 1990 m. Čiurlionio kvartetui pirmajam iš Lietuvos menininkų buvo suteiktas aukščiausias apdovanojimas – Nacionalinė kultūros ir meno premija.
Kvartetas griežė monografinius W. A. Mozarto, D. Šostakovičiaus, Fr. Schuberto, R. Schumanno, Lotynų Amerikos kompozitorių koncertus, teatralizuotus koncertus visai šeimai. Minint Mykolo Kleopo Oginskio gimimo 250-ąsias metines, kvartetas su specialia programa koncertavo Lietuvoje ir Italijoje. Lietuvos scenose kvartetas inicijuoja originalius klasikos ir džiazo projektus, dalyvauja plataus žanrinio konteksto koncertuose („e/q, elektronika kvartetui“, „Siaubinga muzika“, „Greiti ir įsiutę“), programose su tarptautiniu Tanios Naranjo ir Minnos Weurlander duetu.
Svarbi kolektyvo misija – garsinti M. K. Čiurlionio vardą: per visus 2011 metus, skirtus M. K. Čiurlionio mirties 100-osioms metinėms, kvartetas pagrojo 100 koncertų įvairiose Lietuvos ir užsienio scenose, jo kūrinius nuolat atlieka ir Lietuvoje, ir užsienyje.
2018 m. kovą nuo pat įsikūrimo griežęs ilgametis kvarteto violončelininkas Saulius Lipčius savo pultą užleido į Lietuvą iš Austrijos sugrįžusiam Glebui Pyšniakui.
Andrius Apšega (baritonas) yra daugelio respublikinių ir tarptautinių dainavimo konkursų laureatas. Nuo pat pirmų studijų metų Andrius daug koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje: Čekija; Slovakija; Tartu „Vanemuine“ teatras, Pernu koncertų salė (Estija); Daugpilio koncertų salė (Latvija); Charkovo konservatorijos koncertų salė (Ukraina); Hamburgas, Giorlicas (Vokietija); Sankt Peterburgo „Kapela“ koncertų salė, R. Korsakovo konservatorijos koncertų salė, Maskvos Didžioji Kolonų salė, Kaliningrado filharmonija (Rusija); Katovicai, Vroclavas, Varšuva, Krokuva, Valbžycho filharmonija (Lenkija); Pastovys (Baltarusija).
Atliko stambios formos kūrinių solo partijas: W. A Mozart C-dur (Karūnavimo) mišios; W. A. Mozart D-dur mišios; C. Saint-Saëns „Tvanas“; C. Orff „Carmina burana“; J. Haydn „Stabat Mater“; F. Schubert G-dur mišios.
2013–2015 m. dirbo VDU Muzikos akademijoje, prof. S. Martinaitytės dainavimo klasės asistentu. 2017–2018 m. VDU Muzikos akademijos Dainavimo katedros lektoriumi.
Nuo 2014 m. yra Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas.
Renginia vieši, bus fotografuojama ir filmuojama.
Žiūrovų prašoma laikytis galiojančių COVID-19 saugumo rekomendacijų.
Festivalio sumanytojas Lietuvos muzikų rėmimo fondas
Organizatorius Druskininkų kultūros centras
Partneris Lietuvos nacionalinė filharmonija
Globėjas klebonas Vaidas Vaišvilas