Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt
Vyriausybei trečiadienį leidus atnaujinti veiklą visiems prekybininkams, turintiems išėjimą į lauką, ketvirtadienį pradėjo veikti statybinių medžiagų ir buities prekių parduotuvės. Netrukus žada atsidaryti ir baldų prekybos centras „Ikea“.
„Ermitažas“ BNS pranešė, kad ketvirtadienį atsidarė parduotuvės Klaipėdoje, Šiauliuose, Ukmergėje ir Jonavoje, kur jau įrengtos visos saugos priemonės, Mažeikiuose ir Utenoje jos pradės veikti po pietų – čia dar įrengiami skydai.
Vilniuje ir ir Kaune „Ermitažas“ atsidarys iki šeštadienio.
Prekybos tinklas „Senukai“ taip pat pranešė ketvirtadienį atveriantis duris Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei kituose Lietuvos miestuose, kur centrai atitinka saugos reikalavimus.
Pasak „Senukų“ atstovės Elonos Uckutės, siekiant užtikrinti kuo didesnį darbuotojų bei klientų saugumą, karantino metu galima ir toliau prekes įsigyti telefonu, el. paštu bei internetu.
„Rekomenduojame vyresnio amžiaus pirkėjams likti namuose ir prekes įsigyti tiesiog paskambinus telefonu ar susisiekus el. paštu. Pirkinius pristatysime nurodytu adresu arba į arčiausiai namų esantį paštomatą“, – pranešime sakė E. Uckutė.
Apdailos ir statybinių medžiagų tinklo „Depo“ svetainėje pranešama, kad nuo ketvirtadienio „Depo“ parduotuvės taip pat atnaujina darbą.
Prekybos tinklas nurodė, kad bus laikomasi padidintų saugumo reikalavimų – į parduotuves bus įleidžiami tik pirkėjai su veido apsauga ir pirkinių vežimėliais, parduotuvėje būtina laikytis 2 metrų atstumo nuo kitų pirkėjų.
Švedijos baldų gamybos ir prekybos koncerno „Ikea“ parduotuvę Vilniuje planuojama atidaryti šeštadienį, BNS informavo „Ikea“ atstovai.
„Klaipėdos prekių užsakymo ir atsiėmimo vieta lankytojams atsidarys pirmadienį, o Kauno prekių užsakymo ir atsiėmimo vieta toliau aptarnaus pirkėjus, prekes įsigijusius internetu“, – BNS teigė „Ikea“ parduotuvės Vilniuje vadovė Jolita Juodzevičienė.
Pasak jos, parduotuvėje Vilniuje bus ribojamas lankytojų skaičius, visų jų bus prašoma dėvėti kaukes ar kitas veidą dengiančias priemones, pirštines.
Elektroninių prekių tinklas „Avitela“ skelbia nuo ketvirtadienio atidaręs parduotuves, turinčias atskirus įėjimus. Iš 19-likos parduotuvių darbą atnaujino 14 – Alytuje, Kėdainiuose, Kretingoje, Marijampolėje, Mažeikiuose, Rokiškyje, Šilutėje, Tauragėje, Telšiuose, Plungėje, Šiauliuose, Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje.
Tinklas „Technorama“ ketvirtadienį atnaujino trijų parduotuvių darbą Klaipėdoje, Gargžduose ir Šilutėje. Tuo metu „Topo centro“ parduotuvės šiuo metu nedirba, tačiau dešimtyje miestų veikia 15 prekių atidavimo centrų. Tinklo atstovai tolesnių planų kol kas nekomentuoja.
Baldų prekybos tinklas „Gintaro baldai“ BNS informavo penktadienį planuojantys atidaryti kai kurias parduotuves ne didžiuosiuose prekybos centruose. Penkias parduotuves turinčios bendrovės „Baldai namams“ atstovė sakė, jog kol kas planuojama atidaryti tik vieną saloną Kaune.
„Salonų, kur yra daug nuomininkų, atidaryti neplanuojame, bet Kaune turime saloną, kur esame tik mes, turime atskirą įėjimą, ten plotas didelis, svarstom tokia galimybe, jeigu žmogus norėtų pasižiūrėti vietoje ekspoziciją, susitarti iš anksto ir pagal visus reikalavimus leisti, kad žmogus pasižūrėtų“, – BNS teigė „Baldų namams“ pardavimų vadybininkė Natalija Jevsejeva.
Vyriausybė po mėnesį trukusių suvaržymų trečiadienį leido kai kuriems verslams atnaujinti veiklą. Palengvinimai verslui galioja su sąlyga, jog bus paisoma saugumo, priešingu atveju numatomos sankcijos, o suvaržymai gali sugrįžti.
Vėl gali dirbti ne maisto parduotuvės, turinčios atskirą įėjimą iš lauko. Atnaujinti veiklą gali visos smulkios remonto, buities paslaugų įmonės, įskaitant ir veikiančias didžiuosiuose prekybos centruose.
Parduotuvės ir paslaugų vietos turės reguliuoti klientų srautus – užtikrinti 10 kvadratinių metrų plotą vienam žmogui arba vienu metu aptarnauti tik vieną pirkėją, o paslaugų įmonėse tiesioginis kontaktas su klientu turi trukti ne ilgiau kaip 20 minučių.