PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2017 m. Gegužės 11 d. 12:42

Pramoninio dažymo subtilybių Vokietijos specialistai mokėsi iš lietuvių

Vilnius

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


2497

Siekdamas aukštos profesinio mokymo specialistų kvalifikacijos pramoninių metalinių paviršių dažytojų–puškėjų rengime Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centras (VTVPMC) vykdo projektą, kurio metu profesijos mokytojai semiasi europinės patirties iš Vokietijos ir Ispanijos profesionalų. O vienas svariausių projekto tikslų – parengti analogų Lietuvoje neturinčią pramoninių metalinių paviršių dažytojo–purškėjo modulinę profesinio mokymo programą, atitinkančią aukščiausius Europoje keliamus standartus.


Foto galerija:

59142f87cf4af.jpg
59142f91e77f3.jpg

Š. m. kovo 5–11 dienomis vyko pirmasis projekto vizitas į Kelną (Vokietija), kur įsikūrusi projekto partnerė – „Richard–Riemerschmid–Berufskolleg“ profesinė mokykla. Jos atstovai rūpinosi Lietuvos delegacija, supažindino su savo mokymo įstaigos istorija, rengiamomis specialybėmis, pristatė Vokietijos profesinio mokymo sistemą.

Projekto„Pramoninių metalinių paviršių dažytojų–purškėjų rengimo patirtis ES šalyse“ sumanytojas ir vadovas VTVPMC Transporto ir verslo skyriaus vedėjas Vitalijus Zaleskis tikina, kad projekto dalyviai atvyko ne tik pasisemti patirties, bet ir pasidalinti savąja. Partnerių, besispecializuojančių pramoninio ir automobilių dažymo sprendimuose, įmonės „Svydis Lietuva“ atstovai Giedrius Liaudenskas ir Mantas Aleksynas „Richard–Riemerschmid–Berufskolleg“ profesinės mokyklos mokiniams vedė paskaitą „Automobilių kėbulų ir pramoninis dažymas: skirtumai ir panašumai“.

„Šios įmonės atstovai kaip komisijos nariai jau daug metų dalyvauja dažymo sektoriaus mokinių asmens įgytų kompetencijų vertinime (kvalifikacijos egzaminuose) bei prisideda rengiant mokymo programas. Jie puikiai išmano dabartinių mokinių pasirengimą – jų stipriąsias bei tobulintinas puses,“ – sako V. Zaleskis. Projekto vadovas džiaugiasi, kad kompetentingų darbdavių dalyvavimas projekte leido visapusiškai pažvelgti į projekte sprendžiamas problemas ir nenutolti nuo darbo rinkos poreikių.

Mokymuose mokiniai buvo supažindinti su įmonės, kuri Lietuvoje atstovauja daugiau nei 30 pasaulyje lyderiaujančių ir gerai žinomų prekinių ženklų veikla bei patirtimi. „Mūsų mokymo centro ilgamečiai partneriai turi keturias patentuotas dažymo technologijas, eksportuoja prekes ir technologinį „know how“ į daugiau nei 10 pasaulio šalių ir aprūpina daugiau nei 12 000 dažymo barų pasaulyje, aptarnauja autotransporto, geležinkelių, jūros transporto, naftotiekio ir dujotiekio, įvairių metalo konstrukcijų gamybos sektorius,“ – pasakoja projekto vadovas.

G. Liaudenskas ir M. Aleksynas būsimiems specialistams Vokietijoje pristatė profesionalių dažymo sprendimų kūrimo, automobilių dažymo barų projektavimo ir įrengimo bei pramoninių dažyklų įrengimo principus. Mokiniai naudojosi proga semtis žinių technologinio dažymo procesų palaikymo ir tobulinimo dažymo baruose klausimais, gilinosi į dažymo proceso ir rezultatu auditą diegiant aukščiausius standartus, plačiai aptarė dažytojų komandos mokymą ir atestavimą bei bendradarbiavimo su įvairiais gamintojais kuriant naujus produktus ir taikant efektyviausius sprendimus specifiką.

Stažuotės Vokietijoje metu projekto dalyviai aplankė daugiau nei 150 metų dažų pramonėje veikiančią „Axalta Coating Systems“ dažų ir dangų gamybos įmonę, kuri savo technologines laboratorijas įkūrė daugiau nei 30–yje pasaulio šalių ir yra įsteigusi 46 klientų mokymo centrus. Šiandien įmonėje dirba daugiau nei 12 800 darbuotojų, iš kurių – 1 300 mokslininkų, inžinierių ir technologijos darbuotojų. Apsilankius įmonėje susipažinta su dažų gamyba, dažų komponentų maišymo charakteristikomis, jų klasifikacija, sertifikatais ir dangų paskirtimis.

Stažuotojai Kelne bemaž visą dieną praleido dažų gamintojo „Spies Hecker“ pagrindinėje būstinėje įkurtame šiuolaikiniame mokymo centre. Ši įmonė – viena iš stambiausių produktų, skirtų automobilių kėbulų ir pramoniniam dažymui, gamintojų. Veiklą pradėjusi nuo 1882 m. šiandien įmonė turi padalinius 65–iose šalyse. „Spies Hecker” mokymo centre projekto dalyviai patobulino savo kompetencijas, susijusias su įvairių paviršių paruošimo dažymui (dengimui) darbais: ruošiamo dažymui paviršiaus defektų nustatymas ir šalinimas, dažų (dangos) pagal paskirtį parinkimas, tinkamų dažų komponentų maišymas ir atspalvio gamyba, įvairių paviršių dažymo (dengimo) darbų atlikimas ir defektų identifikavimas bei padengto paviršiaus priežiūrą ir kt.

Trečioji įmonė, kurioje teko pabuvoti – „Köln–Color GmbH“. Čia plačiau susipažinta su metalų ir jo lydinių sandara bei savybėmis, paviršiaus kokybės įvertinimu, dažymo defektais ir jų atsiradimo priežastimis, dažų sluoksnio storio nustatymo būdais, faktoriais, veikiančiais dažytą paviršių bei jo priežiūra.

Visa stažuotėse įgyta patirtis bus panaudota rengiant pramoninių metalinių paviršių dažytojo–purškėjo modulinę profesinio mokymo programą. Projektas „Pramoninių metalinių paviršių dažytojų–purškėjų rengimo patirtis ES šalyse“ (Nr. 2016–1–LT01–KA102–022923) yra finansuojams Švietimo mainų paramos fondo iš „Erasmus+“ programos lėšų.

Veikla yra finansuota „Erasmus+“ programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas, lėšomis. Veiklos turinys atspindi Vykdytojo, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį. Europos Komisija neatsako už medžiagos turinį bei už galimą informacijos panaudojimą.