PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2018 m. Lapkričio 29 d. 11:00

Praeities atspindžiai tarptautinėje edukacinėje parodoje „Leiskite man būti savimi...“

Šiauliai

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


62381

Spalio 25 – 26 dienomis Gruzdžių gimnazijos 8 – IV gimn. klasių mokiniai dalyvavo mokymuose, kuriuose gilino žinias apie Antrąjį pasaulinį karą, ieškojo sąsajų su šių dienų pasauliu bei mokėsi gido profesijos paslapčių.


Foto galerija:

5bffa63629330.jpg
5bffa647e22f1.jpg
5bffa6537ad0e.jpg
5bffa65f0e76b.jpg
5bffa66661a28.jpg
5bffa66c3cbb5.jpg
5bffa67510429.jpg
5bffa7a5ca079.jpg
5bffa7b07781b.jpg
5bffa7ca9fcec.jpg

Informaciją apie šiuos mokymus mokiniams pateikusi geografijos mokytoja Orinta Venckienė skatino mokinius aktyviai įsitraukti į šią veiklą ir turiningai praleisti dvi dienas. Itin didelio mokinių susidomėjimo sulaukusius mokymus, kuriuose gimnazistai „matavosi“ gido profesiją, inicijavo Vilniaus kolegija. Įgytas žinias Gruzdžių gimnazijos mokiniai panaudojo vesdami edukacinės parodos turu. Nuo spalio 27 dienos iki lapkričio 27 dienos parodoje apsilankė daugiau nei du šimtai lankytojų. Lankytojai susipažino su Ana Frank – žydų tautos mergaitė, kuri kartu su savo šeima, šeimos draugais bei kitais Europoje gyvenančiais žydais nukentėjo Antrojo pasaulinio karo metu A. Hitlerio skelbiamų antisemitistinių pažiūrų, žiauraus genocido Frankų šeima, norėdama išgyventi, beveik dvejus metus turėjo slapstytis...

Parodą sudarė dvi dalys: pirmoji pasakoja apie Antrojo pasaulinio karo įvykius, Frankų šeimos tragediją, slapstymosi metus bei kančią dėl patiriamos diskriminacijos, o antroji skirta patyčių bei diskriminacijos prevencijai. Tarptautinė edukacinė paroda sugrąžina mus į šiuolaikinį pasaulį, kuriame taip pat, kaip ir Antrojo pasaulinio karo metais, vyrauja panašios problemos: diskriminacija, išankstinės nuostatos, žmonėms klijuojamos etiketės. Gruzdžių gimnazijos mokiniai samprotavo apie tai, kas verčia mus susidaryti išankstinę nuomonę, kokių veiksmų reikėtų imtis, jog žmonės pamirštų įprotį vertinti žmones pagal tam tikras visuomenės grupes. Gimnazistai džiaugiasi turėję galimybę praplėsti savo žinias apie Antrojo pasaulinio karo įvykius ir „pamatyti“ tai mergaitės žydės akimis, pasamprotauti ir susimąstyti apie tai, kad su kai kuriomis visuomenės problemomis žmonės susiduria ir dar susidurs. Mokiniai tikina, jog šių mokymų metu įveikė baimę reikšti savo nuomonę, kalbėti prieš didelę auditoriją, todėl didžiuojasi savimi. Štai keletas mokinių minčių apie mokymus ir tarptautinę edukacinę parodą „Leiskite man būti savimi...“.

8 klasės mokinė Milda Meiliulytė

Ši paroda „Leiskite man būti savimi...“ man suteikė labai daug patirties. Aš nugalėjau baimę kalbėti prieš auditoriją ir labai daug ko išmokau. Esu labai dėkinga lietuvių ir geografijos mokytojoms, kurios man suteikė tokią galimybę. Tai buvo labai nuostabi patirtis ir tikrai norėčiau ateityje dalyvauti panašaus pobūdžio projektuose.

8 klasės mokinė Paulina Izonytė

Paroda ,,Leiskite man būti savimi..." suteikė be galo daug naujų patirčių. Papildžiau istorijos žinias, o kalbėdama prieš didesnę auditoriją, įgijau drąsos. Tai buvo nuostabi ir nepakatojama patirtis! Gavusi pasiūlymą iš geografijos mokytojos, dėl dalyvavimo nedvejojau ir pasitikėjau savimi. Per mokymus supratau, jog yra kur tobulėti. Jei gaučiau pasiūlymą darkart dalyvauti tokiame projekte, neabejodama sutikčiau. Dabar daug labiau pasitikiu savimi!

II gimn. klasės mokinys Eimantas Butkus

Man ši paroda leido labiau įsigilinti į Anos Frank gyvenimą ir suprasti žydų tautos tragediją po A. Hitlerio atėjimo į valdžią.

II gimn. klasės mokinė Liveta Blinstrubytė

25-26 dienomis dalyvavau parodos gido mokymuose. Juose dalyvauti ir tapti parodos „Leiskite man būti savimi..." gide man pasiūlė mokytoja O. Venckienė. Esu be galo dėkinga mokytojai, kad ji mane įtraukė į šiuos mokymus. Kuo tai buvo naudinga ? Sužinojau daug apie Aną Frank, apie Antrąjį pasaulinį karą ir holokaustą. Įgijau patirties kalbėdama prieš mažą, didelę ir skirtingo amžiaus auditorijas. Po šios parodos dar geriau supratau, kaip blogai yra diskriminuoti žmones ar tyčiotis iš jų. Šiandien aš esu pasiryžusi kovoti, kad pasaulyje būtų kuo mažiau diskriminuojamų žmonių. Ačiū mokytojai ir šiai parodai!

II gimn. klasės mokinė Gustė Jonaitytė

Viskas prasidėjo nuo mokytojos O. Venckienės pasiūlymo tapti gide parodoje apie Aną Frank. Apsispręsti buvo nelengva, nes kelią kirto baimė viešai kalbėti, tačiau po šios parodos ir jų mokymų viskas pasikeitė. Vykę mokymai bei įvairūs žaidimai jų metu mane išmokė laisviau kalbėti bei drąsiau reikšti nuomonę. Taip pat mes išmokome būti gidais, kurie platina žinią apie Aną Frank bei jos gyvenimo istoriją, šių dienų diskriminaciją, rasizmą ir dažnai suformuojamą išankstinę nuomonę. Mano manymu, ši paroda yra tikrai nuostabus renginys, kuris praturtino ne tik lankytojus, bet ir mus, gidus. Jei aš turėčiau dar vieną galimybę mokyti kitus, tikrai ja pasinaudočiau.

IV gimn. klasės mokinė Aurėja Pocevičiūtė

Kiekvienas, bent kiek besidomintis istorija, žino, kad didžioji Europos dalis prieš daugiau nei septyniasdešimt metų išgyveno nuolatinę baimę, siaubą ir mažytę viltį, kad pagaliau ateis šviesesnis rytojus. Ana Frank (Anne Frank) – keturiolikmetė žydaitė, rašiusi dienoraštį iki savo gyvenimo galo. Dienoraščio turinys atskleidžia to meto politinę, ekonominę padėtį ir humanistinę utopiją (žiūrint iš žmogiškosios pusės). Labai džiaugiuosi už galimybę įsigilinti į šią pasaulį sukrėtusią istoriją. Dienos dalyvaujant mokymuose ir vedant turus buvo be galo turiningos ir vertingos! Dėkoju mokytojai Orintai Venckienei ir parodos iniciatoriams.

Dėkojame Gruzdžių gimnazijai už suteiktą galimybę dalyvauti tarptautinėje edukacinėje parodoje „Leiskite man būti savimi...“, už padrąsinimą, tikėjimą bei palaikymą. Dėkojame partneriams: Gruzdžių miestelio seniūnijai ir, žinoma, organizatoriams – Vilniaus kolegijai bei Anos Frank namams Amsterdame.

Orinta Venckienė, Gruzdžių gimnazijos geografijos - gamtos mokytoja