Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt
Nors viena iš „valstiečių“ lyderių, Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė trečiadienį teigė, kad kartais dėl nevykusios ir skubotos komunikacijos valdantieji „įsišauna sau į koją“, paskutiniai didžiausios partijos Seime lyderio veiksmai, anot politologės Rimos Urbonaitės, liudija, jog tikrųjų daromų klaidų „valstiečiai“ nesugeba suvokti.
Trečiadienį Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis kreipėsi į Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį, klausdamas, ar atskiras Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio kreipimasis į Europos kovos su sukčiavimu tarnyba (OLAF) nereiškia, kad valdančioji dauguma nebepasitiki LRT veiklą tiriančia komisija.
G. Landsbergis taip pat kėlė klausimus, ar R. Karbauskis, užbėgdamas už akių LRT veiklą tiriančiai Seimo komisijai, nedubliuoja ir netrukdo pastarosios darbui.
Intrigomis tokį R. Karbauskio kreipimąsi įvardijęs G. Landsbergis teigė, kad, jei tai tęsis ir toliau, prasminga komisijos pirmininku skirti patį R. Karbauskį.
Tačiau su tokiu apibendrinimu ir nuogąstavimais sutikti nenorėjo LRT veiklą tiriančios komisijos pirmininkas „valstietis“ Arvydas Nekrošius.
„Priešingai, kalbėjo Nekrošius, dėl Karbauskio kreipimosi galėčiau pasakyti tik tiek, kad tai yra sveikintina iniciatyva. Kiekvienas Seimo narys, turėdamas arba gaudamas kažkokią informaciją, kurioje galimai yra kažkokie pažeidimai, arba galimai kažkokie korupciniai dalykai, privalo apie tai pranešti tam tikroms institucijoms. Ir jei jis pranešė minėtai OLAF institucijai dėl jam kylančių abejonių, tai - sveikintinas dalykas“, - pasakojo LRT veiklos tyrimo veiklai vadovaujantis politikas.
„Kiekvienas Seimo narys yra laisvas apsisprendime, ką jis turi daryti su turima informacija. Todėl aš nesakyčiau, kad tai buvo Ramūno Karbauskio užbėgimas už akių. Jeigu jis tokią informaciją turėjo, tokią ir paskelbė. O komisija dirba atskirai savo darbą. Ji taip pat turi įvairios medžiagos“, - sakė A. Nekrošius ir pridūrė, kad Gabrielius Landsbergis taip pat, jeigu tik turi kokios informacijos, gali kreiptis į institucijas.
Savo ruožtu, Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė taip pat nebuvo linkusi sureikšminti „valstiečių“ lyderio sprendimo. Nors, pabrėžė R. Baškienė, tokį kreipimąsi galėjo atlikti ir specialioji LRT veiklą tirianti komisija.
„Karbauskio žingsnis yra Seimo nario iniciatyva. Jis, kaip Kultūros komiteto pirmininkas, tikriausiai, manė ir matė, kad tikslinga tai daryti. Manau, kad šis klausimas jam svarbus kaip komiteto pirmininkui“, - aiškino R. Baškienė.
Tuo tarpu Mykolo Romerio universiteto dėstytoja Rima Urbonaitė esamą situaciją įvertino kaip realų LRT veiklą tiriančios komisijos diskreditavimą ir įrodymą, kad, nors ir „valstiečiai“ kalba apie daromas komunikacines klaidas, tačiau realiai nesuvokia jų priežasčių.
„Valstiečių“ veiksmai ir komunikacija yra absoliučiai nekoordinuojami. Panašu, kad vienintelė taisyklė yra neprieštarauti partijos pirmininkui ir frakcijos seniūnui, o visa kita - kaip išėjo“, - vėl įsižiebusias diskusijas dėl LRT veiklos tyrimo komentavo R. Urbonaitė.
MRU politologės teigimu, tai tik įrodo anksčiau politikų ir politikos apžvalgininkų keltus būgštavimus, kad LRT veiklos tyrimu pirmiausia dėl siaurų asmeninių interesų yra suinteresuotas R. Karbauskis.
„Nepamirškime konferencijos prieš LRT veiklą tiriančios komisijos darbą. Visi faktai rodo, kad Karbauskis yra pagrindinis žaidėjas šiame tyrime, o komisija nevykdo savarankiškos veiklos“, - kalbėjo politologė.
Anot jos, kreipimusi R. Karbauskis savo rankomis daro viską, kad ši komisija būtų diskredituota.
„Jeigu komisija pati būtų priėmusį tokį sprendimą ir argumentuotai išsakiusi, kodėl yra kreipiamasi, tai viskas būtų normalu. Todėl visas tyrimas, kuriame tikrai yra aktualių klausimų, pradeda buksuoti. Taigi viskas, kas galėjo virsti gerais rezultatais, galiausiai virsta į dar vieną šūvį sau į koją“, - apibendrino R. Urbonaitė.
Politologės nuomone, tokiais veiksmais „valstiečiai“ parodo, kad priežastys, dėl ko krinta partijos reitingai, yra kur kas giliau nei vien tik komunikacija. „Susidaro įspūdis, kad tai -mąstymo problemos“, - komentarą baigdama teigė R. Urbonaitė.
ELTA