PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2019 m. Spalio 29 d. 13:39

Policija tiria stambaus masto aferą: iš Lietuvos ginklų fondo pavogtas didelis kiekis ginklų

Vilnius

Policijos departamento nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


104878

Lietuvos kriminalinė policija antradienį informavo apie vykdomą ikiteisminį tyrimą dėl stambaus masto ginklų ir šaudmenų, kurie buvo pavogti iš Lietuvos ginklų fondo prie Vidaus reikalų ministerijos disponavimo, ir patvirtino, kad dėl šio nusikaltimo sulaikė septynis įtariamuosius.

Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas informavo, kad sulaikymų ir atliktų kratų metu iš neteisėtos apyvartos išimti 224 įvairūs šaunamieji ginklai.

„Noriu informuoti apie ikiteisminį tyrimą (...) dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis, taip pat jų realizavimo“, – antradienį Policijos departamente vykusio tyrimo pristatymo metu sakė L. Pernavas.

„Tyrimo gauti duomenys, kad šie šaunamieji ginklai į neteisėtą apyvartą pateko iš Ginklų fondo prie Vidaus reikalų ministerijos“, – pridūrė policijos generalinis komisaras.

Jo teigimu, vienas iš sulaikytų įtariamųjų 1996-2006 m. dirbo Ginklų fonde, kur tuo metu jis buvo atsakingas už šaudmenų priėmimą, saugojimą ir naikinimą. Įtariama, kad ginklus jis pavogė ir neteisėtai užvaldęs kartu su bendrininkais vykdė jų realizaciją.

Tuo matu Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Rolandas Kiškis pridūrė, kad ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas daugiau nei prieš dvejus metus. Sulaikyti, pasak jo, septyni asmenys.

„Du asmenys iš septynių sulaikytų mums yra puikiai žinomi ir susiję su organizuotu nusikalstamumu“, – kalbėjo R. Kiškis.

Pareigūnas pridūrė, kad ginklų vagystė buvo vykdoma ne vienu metu.

„Tai vyko ne per vieną laikotarpį. Tai vyko sistemingai ir per kelis kartus“, – teigė R. Kiškis, patikslinęs, jog slėptuvės, kuriose buvo slepiami ginklai, būdavo gerai užmaskuotos.

Tuo metu Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Martynas Jovaiša informavo, kad 2018 m. vasarą buvo sulaikyti keturi įtariamieji, dar trys – šių metų rudenį.

„Buvo paskirtos įvairios kardomosios priemonės. Šiuo metu vienam iš įtariamųjų taikomas suėmimas, kitiems taikomos švelnesnės kardomosios priemonės“, nesusijusios su laisvės atėmimu, paaiškino M. Jovaiša.

Pareigūnai taip pat informavo, kad tyrimas yra tęsiamas ir bus aiškinamasi, kuri dalis iš rastų ginklų yra patekę į apyvartą iš Ginklų fondo.

Už neteisėtą disponavimą ginklais gresia baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimas iki 8 metų.

ELTA