PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Lapkričio 16 d. 16:04

Policija tikrins, kaip vairuotojai elgiasi prie vairo

Telšiai

Unsplash.com nuotr.

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


154481

Vis dažniau šalies keliuose pastebima, jog didelė dalis automobilių vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant. 

Įprotis naudotis mobiliaisiais telefonais yra labai paplitęs ir nemažai vairuotojų nesuvokia žalingo ir neteisėto naudojimosi mobiliojo ryšio priemonėmis poveikio ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims.

Siekiant užtikrinti tinkamą viešojo eismo kontrolę, lapkričio 16 – 22 dienomis kelių policijos pareigūnai vykdys neviešą arba mišrų patruliavimo būdą, kurių metu tikrins ar automobilių vairuotojai prie automobilio vairo paiso draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis.

Kelių eismo taisyklėse nurodoma, kad motorinių transporto priemonių vairuotojams draudžiama naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, jeigu jomis naudojamasi rankomis, išskyrus tuos atvejus, kai leistinoje vietoje stovinčios transporto priemonės variklis yra išjungtas. Transporto priemonių vairuotojai turi vengti bet kokių su transporto priemonės vairavimu nesusijusių veiksmų. Ar tikrai negali palaukti neatsakyta žinutė, elektroninis laiškas, ar tikrai būtina laukiant žalio šviesoforo signalo naršyti internete? Vairuotojas, naudodamasis mobiliojo ryšio priemone, neturėdamas laisvų rankų įrangos, pirmiausia, rizikuoja ne tik savo, bet ir kitų eismo dalyvių sveikata. Juk net ir sekundei prarastas dėmesys gali lemti susidūrimą su kita transporto priemone ar pėsčiuoju ir tai gali turėti skaudžių padarinių.

Už tokį KET pažeidimą yra numatyta bauda Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Tokie veiksmai užtraukia baudą vairuotojams nuo 60 iki 90 eurų.  Taip pat už šį pakartotinai padarytą nusižengimą - neteisėtą naudojimąsi mobiliojo ryšio priemonėmis – gali būti skiriamas teisės vairuoti atėmimas nuo 1 iki 3 mėnesių.

Tikimės, kad atsakingi ir dėmesingi eismo dalyviai apsaugos ne tik save, bet padės apsaugoti ir kitus. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad dalyvavimas eisme yra labai atsakinga veikla, todėl reikėtų vengti bet kokios veiklos, kuri yra nesusijusi su tuo bei gali sukelti vairuotojų išsiblaškymą.

Primename – vairuojant dėmesį reikia skirti saugiam vairavimui, o ne telefonui. Įspėjame, kad užfiksuotų pažeidėjų lauks atsakomybė. Raginame vairuoti atsakingai ir primename, kad policijos pareigūnai imsis visų įmanomų priemonių eismo saugumui užtikrinti.