Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Širvintų ŠirvisŠaltinis: Etaplius.lt
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Širvintų rajono policijos komisariato salėje vasario 20 dieną vyko Širvintų rajono PK ataskaitinis susirinkimas, kuriame šio komisariato įvairias funkcijas atliekantys pareigūnai visuomenei pristatė 2019 metų veiklos rezultatus bei išskyrė prioritetines 2020 metų veiklos kryptis.
Ataskaitos išklausyti atvyko Seimo narys Petras Čimbaras, Vilniaus regiono apylinkės teismo Širvintų rūmų teisėjai I. Serafin ir L. Zinkevičius, Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 7-ojo skyriaus vyriausiasis prokuroras G. Vaičiūnas, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas ir jo pavaduotojas Mindaugas Puskunigis, Širvintų rajono savivaldybės tarybos narė bei Širvintų miesto bendruomenės pirmininkė Alytė Skeberienė, advokatas Česlovas Bakasėnas, Probacijos, kitų įstaigų vadovai ir atstovai bei socialiniai partneriai.
Reagavimo funkcijas atliekančių pareigūnų praėjusių metų veiklos rezultatus pristatė V. Bagdonas. Jis paminėjo, kad į A, B ir C kategorijos įvykius buvo reaguota panašiai operatyviai. Jis taip pat paminėjo, kad Kelių eismo taisyklių pažeidimų 2019 m. nustatyta daugiau nei 2018 m. Praėjusiais metais nustatyta 100 šiurkščių KET pažeidimų ir 125 pėsčiųjų ir dviratininkų KET pažeidimai. Padidėjo iškvietimų skaičius, kai policijos pagalba nebuvo reikalinga. Šiuos iškvietimus dažniausiai vykdo jau žinomi ir nuolatiniai asmenys.
Veiklos funkciją atliekančių pareigūnų atstovas pristatė Širvintų rajono „karštus taškus“ – tai vietos, iš kurių gaunama daugiausia pranešimų dėl pažeidimų. Pareigūnas išskyrė Motiejūnų kaimą bei Širvintų miesto Kalnalaukio g. 9, Vilniaus g. 41, 138, 3. Prevencinio darbo dėka šiuose taškuose pavyko ženkliai sumažinti pranešimų dėl pažeidimų skaičių. Apžvelgus keturis praėjusius metus, 2019 metais buvo surašyta daugiausia protokolų už įvairius teisės pažeidimus. Administracinių nusižengimų protokolų 2019 m. parengta 2 827, o už Kelių eismo taisyklių pažeidimus – 3 040. Tuo tarpu 2016 metais šis skaičius siekė vos 1 224.
Širvintų policijos komisariato policijos atstovai pristatė ikiteisminių tyrimų skaičių, kuris 2019 m. buvo šiek tiek didesnis nei 2018 m. ir siekė 269. Iš jų 54 ikiteisminiai tyrimai pradėti dėl smurto artimoje aplinkoje, tai šiek tiek daugiau nei 2018 m., o neblaivių vairuotojų tuo tarpu neženkliai bet sumažėjo.
Bendruomenės pareigūnų veiklą pristatė Olesia Fedotova. Ji teigė, kad bendruomenės pareigūnės aktyviai vykdo bendrą prevenciją rajone ir todėl dažniausiai bendradarbiauja su veikiančiomis bendruomenėmis tiek kaimuose, tiek mieste. Pareigūnės Olesia ir Ginta Čepienė kartu su jaunaisiais policijos rėmėjais organizuoja akcijas bei renginius. Ji pasidžiaugė, kad teisinių žinių „Temidė“ konkurse Širvintų rajono atstovai laimėjo 1-ąją vietą Vilniaus apskrityje. Ji taip pat paminėjo, kad Širvintų rajono savivaldybė jų veiklai vykdyti bei projektui įgyvendinti skyrė vieną tūkstantį eurų.
Po pristatymų Širvintų rajono policijos komisariato viršininkas Sigitas Urbonas padėkojo visiems kolegoms, socialiniams partneriams, Savivaldybei ir pakvietė susirinkusius pasisakyti. Sveikinimo ir padėkos žodžius išsakė Seimo narys P. Čimbaras, Širvintų rajono savivaldybės tarybos narė, Širvintų miesto bendruomenės pirmininkė Alytė Skeberienė, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas bei Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Širvintų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Eugenijus Iziumcevas.
Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 7-ojo skyriaus vyriausiasis prokuroras G. Vaičiūnas policijos pareigūnus ne tik sveikino su geru bei produktyviu darbu, bet atvirai išsakė ir kritikuojančių pastabų. Jis kalbėjo apie ikiteisminio tyrimo kuravimą bei įvykio vietos apžiūras, ką atlieka pirmoji atvykusi į įvykį policija. Jis pabrėžė tai, kiek svarbu, ką policija surenka ir užfiksuoja įvykio vietoje, nuo to priklauso prokuratūros darbas bei teismo sprendimas.
„…Linkiu, kad jums, atvykus į įvykio vietą, nekiltų mintis, kad čia viskas aišku iš pirmo žvilgsnio. Tada tas „viskas aišku“ prokuratūrai virsta abejonėmis, o teismai baigiasi išteisinamuoju nuosprendžiu. Linkiu kruopščiai surašyti viską ir vadovautis baudžiamuoju procesu. /…/ Tik tada, kai jums kils abejonių, jūs pajusite, kad tikrai dirbate, mąstote ir gerai atliekate savo darbą. Taip pat prašau išsamiai apklausti žmones, nes jei jūs dėl įvairių priežasčių neatliekate tinkamai savo darbo, tai jis persikelia tyrėjams, kurie rengia bylas. Štai prokurorai davė elementarų pavyzdį. Jei policija apklausė žmogų, kuris jiems sako, kad jis buvęs su keliais kitais, kurių neva nepažįsta ir nieko apie juos nežino, o tyrimą perdavus tyrėjui paaiškėja, kad tas pats žmogus po kelių dienų sako „taip, aš jį pažįstu…“ Tada kyla klausimas, kaip pirmasis pareigūnas apklausė žmogų. Įvertinkime patys, kas kaip dirba. Ar jam geriau parašyt, kad žmogus nieko nepažįsta, ar paminėti ir tada apklausti teks dar kokius penkis žmones. Tada tas krūvis perduodamas tyrėjams. Linkiu kuo geriau atlikti savo darbą…“ – kalbėjo G. Vaičiūnas. Jis taip pat ragino aklai nesikliauti statistika, o atsižvelgti į faktiškai vykstančius procesus ar mūsų visų saugumo jausmą.
Atsakydamas į prokuroro pasisakymą, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas pabrėžė, kad bet kurio pareigūno darbui kaip ir kitose srityse turi įtakos žmogiškasis faktorius, bet svarbu nebijoti naujovių, permainų ir siekti nuolatinio tobulėjimo.
Andželika Bagočiūnienė
Nuotraukos autorės