PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Rugpjūčio 17 d. 15:36

Pokyčiai Joniškio miesto stadione atvers naujas galimybes sportuojantiems

Joniškis

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


184916

Praėjusių metų rugpjūčio 27 d. Joniškio rajono savivaldybės administracija ir VšĮ Centrinė projekto valdymo agentūra pasirašė projekto „Joniškio miesto stadiono sutvarkymas ir pritaikymas visuomenės poreikiams” įgyvendinimo – finansavimo sutartį. Projektas bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo (fondą administruoja švietimo, mokslo ir sporto ministerija, švietimo mainų paramos fondas ir VšĮ Centrinė projektų valdymo agentūra) bei Joniškio rajono savivaldybės biudžeto lėšomis.

Per šį laikotarpį parengti stadiono sutvarkymo projektiniai pasiūlymai, atliktas projektinių pasiūlymų pristatymas visuomenei, atlikti būtini tyrimai ir ekspertizės, gauti statybą leidžiantys dokumentai, konkurso būdu parinktas statybos darbų rangovas. Projektą įgyvendinanti Joniškio rajono savivaldybės administracija ir darbų konkursą laimėjęs rangovas AB „Pakruojo arka“, 2021 m. rugpjūčio 13 d. pasirašė rangos darbų sutartį. Planuojama dar šiemet pradėti stadiono tvarkymo darbus. Visų pirma bus atliekami teritorijos paruošimo darbai, ardymo darbai, inžinerinių tinklų (lietaus nuotekų, elektros (apšvietimo), vandentiekio ir kt.) tiesimo darbai. Didžioji dalis darbų numatoma atlikti 2022 m. 

Projektu numatomi atlikti pagrindiniai darbai:

  1. Universalios (pritaikyta žaisti rankinį, mažąjį futbolą, tinklinį) dirbtinės dangos sporto aikštelės įrengimas;
  2. Krepšinio aikštelės (dirbtinės dangos) įrengimas;
  3. Laistymo sistemos įrengimas esamoje futbolo aikštėje;
  4. Teniso korto (dirbtinė žolės danga) įrengimas;
  5. Teniso korto (dirbtinė kieta danga) įrengimas;
  6. Teniso treniruočių aikštelės (su sienele) įrengimas;
  7. Bėgimo takų (dirbtinės dangos) įrengimas;
  8. Lengvosios atletikos sektorių įrengimas;
  9. Treniruoklių – mankštos aikštyno įrengimas;
  10. Pėsčiųjų takų įrengimas;
  11. Aikštynų ir teritorijos aptvėrimas, LED apšvietimas;
  12. Žiūrovų tribūnos;
  13. Būtinos sporto įrangos pastatymas.
  14. Pakylos prie buvusios žiūrovų tribūnos remontas.
  15. Mažosios infrastruktūros (suoliukai, šiukšliadėžės, infostendai ir kt.) įrengimas.

Projektu siekiama prisidėti prie šių problemų sprendimo: prastėjanti gyventojų sveikata, pasyvumas fizinio aktyvumo veiklose, nekokybiška sporto infrastruktūros būklė, paslaugų kokybė ir prieinamumas. Tikimasi, kad atnaujinta ir išplėtota sporto infrastruktūra, paskatins gyventojus būti fiziškai aktyvesniais, rūpintis savo sveikata, naudotis teikiamomis paslaugomis. Svarbu rūpintis jaunimo užimtumu, skatinti rinktis sveikesnį ir aktyvesnį gyvenimo būdą, atsisakant žalingų įpročių ar pagundų daryti nusikalstamas veikas. Papildomas dėmesys bus skiriamas ir negalią turinčių žmonių fiziniam aktyvumui puoselėti.  

Stadionas šiuo metu prieinamas visiems, nuolat ir nemokamai. Šios sąlygos nesikeis ir užbaigus projektą. Svarbus sinergijos efektas: šalia sporto bazės yra „Sidabros“ poilsio zona. Natūrali gamtinė vietovė su paplūdimiu, tinklinio aikštelėmis, takeliais, vandens telkiniu ir miškeliais yra gyventojų traukos objektas. Čia gyventojai gali aktyviai pailsėti, pasimėgauti vandens pramogomis, pasivaikščioti ar pabėgioti, dalyvauti renginiuose. Sutvarkytas stadionas prisidės prie visos zonos konversijos į kompleksišką ir universalią erdvę, skirtą sportui, mankštai, poilsiui. Šiuo metu vyksta parengiamieji darbai dėl poilsio zonos „Sidabra“ sutvarkymo galimybių. Planuojama rengti teritorijos sutvarkymo techninį darbo projektą, kurio pagrindu ateityje bus atliekami teritorijos sutvarkymo darbai, pritaikant gyventojų laisvalaikiui ir poilsiui.

Planuojamas poveikis. Sudarytos sąlygos sportuoti ir mankštintis saugiai, organizuotai ar savarankiškai. Gyventojai turės galimybę pasirinkti kurią sporto šaką propaguoti, sportuoti komandinę ar individualią sporto šaką. Sudarytos sąlygos dalyvauti edukacinėse veiklose, gilinti žinias apie sveiką gyvenseną, fizinio aktyvumo naudą, žalingų įpročių žalą ir pan. Atnaujintoje sporto bazėje galės būti organizuojamos bent 8 skirtingų sporto šakų fizinio aktyvumo pratybos ir treniruotės (futbolas, lengvoji atletika, žolės riedulys, krepšinis, tinklinis, lauko tenisas, gimnastika, aerobika ir kt.). Taip pat vykdomos tokios  masinio judumo veiklos kaip šokiai, šiaurietiškas ėjimas ir pan. Sutvarkyta erdvė sudarys sąlygas planuoti ir kitas veiklas, tokias kaip vasaros kino teatras ir pan.