Aktualu![]() | Gyvenimas![]() | Pramogos![]() | + Projektai![]() | Specialiosios rubrikos![]() |
|
|
Vilnius![]() | Kaunas![]() | Klaipėda![]() | Šiauliai![]() | Panevėžys![]() | Marijampolė![]() | Telšiai![]() | Alytus![]() | Tauragė![]() | Utena![]() |
Saulius Skvernelis (ELTA nuotr.), Gintautas Paluckas (ELTA / Julius Kalinskas nuotr.)
Austėja PaulauskaitėŠaltinis: ELTA
„Man atrodo, premjeras turėtų atsakyti dėl skirtingų buto įsigijimo kainų ir aplinkybių“, – pirmadienį Seime sakė S. Skvernelis.
„Aš manau, kad dėl būsto turbūt turi pasakyti, ir nematau čia problemos kažkokios, nes turbūt G. Paluckas iki savo santuokos ir buto pirkimo nebuvo vienas kaip bažnyčios pelė. Bet čia reikia jam pačiam atsakyti“, – akcentavo jis.
Praėjusios savaitės pabaigoje grupė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos atstovų premjerui parengė sąrašą klausimų, susijusių su Vyriausybės vadovo verslais bei ryšiais su verslininku Darijumi Vilčinsku. Į šiuos klausimus G. Paluckas turėtų atsakyti pirmadienį vyksiančio Seimo posėdžio metu.
Savo ruožtu parlamento vadovas sako, kad premjerui neturėtų kilti sunkumų atsakant į opozicijos pateiktus klausimus.
„Iš to teksto, ką aš paskaičiau, tai ministrui pirmininkui turbūt nebus sunku atsakyti“, – tikino S. Skvernelis.
Mano, kad perimdama profsąjungų rūmus Vilniaus savivaldybė padarė teisingą sprendimą
Sekmadienį pristatytame tyrime nurodoma, kad ryšių su D. Vilčinsku turėjęs ir vicemeru tuo metu dirbęs G. Paluckas taip pat dalydavo balsuojant dėl 6 mln. eurų savivaldybės lėšų išmokėjimo su šiuo verslininku susijusiai bendrovei „VIPC Vilnius“ – už jos valdomų Profsąjungų rūmų perėmimą visuomenės reikmėms.
Savo ruožtu S. Skvernelis tikina, kad perimdama Profsąjungų rūmus savivaldybė priėmė teisingą sprendimą, kurio, pasak Seimo lyderio, siekė ne tik G. Paluckas, bet ir dabartinis Vilniaus meras Valdas Benkunskas.
„Aš dabar galiu sakyti, ką ir kaip daryčiau, bet dėl Profsąjungos rūmų kelius mynė ne vien ta kairioji pusė. Lygiai taip pat ir dešinioji pusė. Ir tuo metu vicemeras buvo ne tik G. Paluckas, bet ir ponas Benkunskas“, – žurnalistams Seime sakė S. Skvernelis.
„Tai tais rūmais rūpinosi nuo Tautos namų komiteto, gerbiamo Juozo Oleko, iki Vytauto Landsbergio, bet man atrodo, kad savivaldybė padarė teisingą sprendimą, ir (…) teismas nusprendė, kokia galutinė kaina yra (…). Nemanau, kad kažkas ten uždirbo labai ar ne (…). Aišku, dabar galiu pasakyti: jei būčiau buvęs toje situacijoje, būčiau kitaip daręs“, – kalbėjo parlamento lyderis.
Užsimena apie galimus D. Vilčinsko ryšius su Landsbergių šeima
Tiesa, kalbėdamas apie premjero ir verslininko D. Vilčinsko santykius, Seimo pirmininkas pažymi ir pats su D. Vilčinsku palaikantis draugišką ryšį.
„Man sunku būti objektyviam, nes (tai – ELTA) liečia ir mano draugą“, – žurnalistams sakė Seimo lyderis.
„Aš pats labai seniai, daugiau nei 25 m., turbūt, bendrauju su Darijumi. (…) Bendravau, bendrauju ir bendrausiu“, – tikino jis.
Be to, su šiuo verslininku, pasak parlamento vadovo, yra susijusi ir Landsbergių šeima.
„Nežinau, kodėl skandalingu verslininku darote ar kažkokiu kitokiu, bet yra labai tamprus ryšys su švenčiausia Lietuvos šeima – su Landsbergių šeima, tai į tą irgi gal reikėtų pažiūrėti“, – Seime sakė S. Skvernelis.
„Pirmiausia, man kelia irgi klausimų, kad jeigu jau švento žmogaus – Vytauto Landsbergio – ir jo sūnaus knygas remia pinigais verslininkas Darijus V., tai man atrodo, kad ir verslininkas yra šventas“, – pridūrė jis.
ELTA primena, kad antroje žurnalistinio tyrimo apie premjero Gintauto Palucko verslus dalyje keliami klausimai dėl Vyriausybės vadovo iki 2018-ųjų valdytos ežerų dugnų topografijos aplikaciją vysčiusios įmonės „Sagerta“ ir jos gautų šimtatūkstantinių paskolų iš verslininko Darijaus Vilčinsko atstovautos bendrovės „Uni Trading“.
2013 m. G. Palucko įsigyta „Sagerta“ veikė nuostolingai, tačiau gavo daugiau nei 233 tūkst. litų akcininko paskolų – nors vieninteliu bendrovės akcininku Registrų centre tuo metu buvo nurodytas G. Paluckas, savo teiktose turto ir interesų deklaracijose šių paskolų nenurodė.
Tyrimo duomenys parodė, kad iš tiesų šias paskolas teikė verslininko D. Vilčinsko bendrovė – Registrų centrui atgaline data pateikta informacija, kad, 2015 m. G. Paluckui tapus Vilniaus vicemeru, jis dalį – 45 proc. – įmonės akcijų perleido valdyti būtent „Uni Trading“.
D. Vilčinskas tvirtina nebuvęs faktiniu „Uni Trading“ savininku ir G. Palucko įmonės finansų šaltiniu. Pats premjeras tyrimą atlikusiems žurnalistams teigė nežinojęs, kas kontroliavo įmonę, jo verslui teikusią kasmetines paskolas.
Ryšių su D. Vilčinsku turėjęs ir vicemeru dirbęs G. Paluckas taip pat sprendė dėl 6 mln. eurų savivaldybės lėšų išmokėjimo su šiuo verslininku susijusiai bendrovei „VIPC Vilnius“ už jos valdomų Profsąjungų rūmų perėmimą visuomenės reikmėms.
Ryšių tarp G. Palucko ir D. Vilčinsko – ir daugiau. 2012 m. būsimasis premjeras iš verslininko vadovaujamos įmonės įsigijo 223 tūkst. eurų vertės būstą sostinės Verkių regioninio parko teritorijoje, kurio taip pat nebuvo deklaravęs 2013 m. turto bei interesų deklaracijose.
ELTA primena, kad pirmoje tiriamosios žurnalistikos centro „Siena“ ir „Laisvės TV“ tyrimo dalyje keliami klausimai dėl G. Paluckui iš dalies priklausančios įmonės „Garnis“ gautos lengvatinės nacionalinio plėtros banko ILTE paskolos. Tai įvyko G. Paluckui jau einant premjero pareigas.
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) jau pradėjo tyrimą dėl galimo G. Palucko interesų konflikto. Savo ruožtu ILTE atliko vidinį patikrinimą, kurio metu tvarkų pažeidimų nenustatyta.
Ikiteisminį tyrimą pradėjo ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), patikrinimą dėl paskolos panaudojimo aplinkybių inicijavo ir Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).