PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2019 m. Rugpjūčio 13 d. 15:01

Po operacijos paciento kūne – keistas radinys

Vilnius

PxHere nuotr.

Reporteris SantaŠaltinis: Etaplius.lt


94724

Vienoje iš Jungtinės Karalystės ligoninių vyro gerklėje liko įstrigęs svetimkūnis, kurio medikai nepastebėjo ilgiau nei savaitę.

Apie šį atvejį paskelbė medicinos žurnalas BMJ. Anglijos ligoninė, kurioje įvyko šis incidentas, neįvardijama, o nukentėjęs pacientas panoro išlikti anonimu.

71 metų pensininkui gydymo įstaigoje atliktos operacijos metus nuo pilvo sienelės buvo pašalintas nepiktybinis auglys, po nesudėtingos intervencijos vyras buvo greitai išleistas gydytis į namus.

Tačiau po 6 dienų jis sugrįžo į ligoninę – pacientas skundėsi, kad jaučia gerklėje stiprų skausmą ir negali nuryti kieto maisto.

Gydytojai nusprendė, jog operacijos metu į jo kvėpavimo takus įsimetė infekcija, kuri ir sukėlė šiuos pojūčius – vyrui išrašyti antibiotikai ir gerklės skalavimo skystis.

Bet po 2 dienų paciento būklė dar pablogėjo: jis negalėjo net nuryti vaistų, o tada medikai nutarė, jog tai – greičiausiai plaučių uždegimas. Tiesa, šįkart nutarta vyrą peršviesti rentgenu ir tik tada pastebėta, jog jo gerklėje įstrigęs pusapvalis objektas.

Tai buvo dantų protezo dalelė su trimis metalinėmis plokštelėmis, jos sukėlė vidinį gerklės patinimą, pūslių susidarymą.

Spėjama, kad protezo dalis atsiskyrė ir jam gerklėje įstrigo operacijos metu, ją išjudinti galėjo deguonies kaukė, uždėta tuo metu, kai vyras buvo visiškoje nejautroje.

Protezas pašalintas kitos operacijos metu. Tačiau paciento vargai tuo nesibaigė – metalinė plokštelė gerklėje paliko kraujuojančią žaizdą. Jos gydymui prireikė dar kelių savaičių.

Šis atvejis paskatino JK medikus spręsti – kaip elgtis su pacientais, turinčiais dantų protezus, operacijų metu: kad tokie įvykiai nepasikartotų.

BMJ teigimu, medikai nuo šiol turėtų prieš kiekvieną operaciją išsiaiškinti, ar žmogus turi protezus, dirbtinių dantų ir visa tai dokumentuoti prieš ir po operacijos.

Anglija.Today

untitled.jpg