PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2018 m. Sausio 5 d. 13:48

Po nelengvų penkerių metų Lietuvoje ir Vokietijoje solidų vardą pelniusi įmonė įžengė į Jurbarką

Tauragė

Brigita ŠliužaitėŠaltinis: Etaplius.lt


25358

Verslininkas Darius Vyturys su žmona Indre Jurbarke svečiuosis dažniau. Jie iš Kauno čia atvažiuos ne tik savo tėvų aplankyti, bet ir verslo reikalų tvarkyti. Gruodžio viduryje Jurbarke pradėjo veikti jų vadovaujamos įmonės „Vyturiukas“ padalinys. Penktus metus senelių priežiūros paslaugas Vokietijoje teikiančios įmonės vadovai 2018 metais išsikėlė ambicingus tikslus. Visoje Lietuvoje ruošiasi atidaryti dar 10 panašių padalinių bei priimti mažiausiai 150 darbuotojų.

Po padalinį jau veikia Kauno mieste ir Gargžduose, artimiausiu metu atidarys biurą Marijampolėje, o ilgainiui savo atstovybes turės ir Alytuje, Raseiniuose, Tauragėje ir kitur. „Toks gyvenimas. Greiti ir dideli planai, kurių siekiame mažais žingsneliais“, – šypsosi D. Vyturys, kuris vadovauja 130-iai darbuotojų. Tiek šiuo metu dirba įmonėje, kurios būstinė įsikūrusi Kauno rajone.

„Vyturiuko“ vadovas Darius Vyturys dėkoja visiems esamiems darbuotojams, gyvenantiems Jurbarke, kurie kartu dirba šiame sudėtingame darbe ir sveikina visus savo gimtojo miesto žmones su gražiais Naujaisiais 2018-ais metais.

Kodėl įmonė plečiasi? „Vyturiuko“ vadovas „Mūsų laikui“ tvirtina, kad per tuos penkerius metus jo įmonė pelnė solidų vardą Vokietijoje ir turi tiek daug klientų, kad reikia ir daugiau patikimų darbuotojų. Padalinį Jurbarke atidarė ir darbo vietą čia įkūrė ne tik todėl, kad Jurbarkas – gimtasis Dariaus ir jo žmonos Indrės miestas. Šis miestas į „Vyturiuko“ akiratį būtų patekęs ir todėl, kad tarp 130 darbuotojų – 20 yra iš Jurbarko. Be to, yra ir dar viena svarbi priežastis. „Norisi būti arčiau žmogaus. Labai svarbu, kad darbuotojas gali atvykti pas mus, susipažinti su darbdaviu ir saugiai keliauti į darbo vietą“, – sakė jis.

D. Vyturys pasidžiaugė, kad į įmonės kolektyvą įsiliejo naujas darbuotojas, kuris atstovauja Jurbarkui. Pasidžiaugė nauja perspektyvia vadybininke Vaiva Archipova.

Vaiva buvo pirmas žmogus, kuriam jis ir pasiūlė vadovauti Jurbarko padaliniui. Sako, jo, kaip vadovo, darbas – stebėti žmones, jausti juos ir surasti jam tinkamiausią darbo vietą. D. Vyturys pažinojo Vaivą. Ji iki tol dirbo mokytoja vienoje miesto pagrindinių mokyklų. Vaiva yra baigusi du aukštuosius ir turintis magistro laipsnį jaunas ir perspektyvus žmogus, todėl pats laikas duoti galimybę atsiskleisti.

Vaivos darbas – priimti darbuotojus, išaiškinti darbo pobūdį, kokie bus pildomi dokumentai, paaiškinti, kaip asmuo bus darbinamas. Žodžiu, ji supažindins asmenį su visa aktualia informacija, o jam beliks nuspręsti, nori jis dirbti ar ne.

Anot D. Vyturio, jei darbuotojas moka vokiečių kalbą ir nori dirbti jų įmonėje, yra optimistiškas, sąžiningas, bendraujantis ir geros širdies, įmonė per penkias darbo dienas suras jam darbą pagal to asmens poreikį. Ir pabrėžia, kad įdarbins nepriklausomai nuo žmogaus amžiaus.

Pasak vadybininkės Vaivos, toks padalinys Jurbarkui labai reikalingas. Anot jos, daug vietinių moterų važiuoja slaugyti senelių į Vokietiją, bet tai daro savo galimybėmis, nedirbant per įmones. Visos tos moterys gali kreiptis į „Vyturiuką“, į įmonę, kuri žada visas socialines garantijas.

Pati Vaiva šypsosi, kad pažįstamos mokytojos juokauja, jog jei sumažės pamokų ar liks be darbo, atsirado geras atsarginis planas – važiuos į Vokietiją senelių slaugyti.

Kol kas Jurbarko padalinyje dirba viena darbuotoja, bet ilgainiui, pažada D. Vyturys, kai atidarys dar 10 padalinių, priims dar keletą naujų darbuotojų. Reikės ne tik senelių priežiūros specialistų, bet ir vadybininkų, administratorių.

D. Vyturys pasakoja, kad jų įmonėje svarbiausia yra žmogiškumas ir harmonija, kad jie vieni kitus labai vertina. Anot jo, įmonės dvasia – vieniems kitus išklausyti ir girdėti, o tik paskui daryti atitinkamus sprendimus. Remiasi ne teorijomis, o praktika ir faktais. Būtent to susikalbėjimo, įsiklausymo vieniems į kitus jis pasigenda pačiame Jurbarke.

„Jei bus įmanoma, norėsime bendrauti su Jurbarko verslu, darbo birža, jaunimu, rajono valdžia, išgirsti patarimų ar patiems patarti. Norėsis daugiau bendravimo. Kadangi atidarėme savo biurą, tai mūsų „Vyturiuko“ dvasią ir atitinkamus veiksmus Jurbarkas tikrai pajus“, – šypsosi jis, turėdamas omeny ne tik tai, kad Jurbarke sukurs daugiau darbo vietų. D. Vyturiui apmaudu, kad Jurbarko jaunimas negali savęs realizuoti gimtajame mieste. „Ateityje planuoja surengti seminarus apie slaugą, vokiečių kalbos kursus. Paruošime tuos jaunus žmones, jei jie norės šį darbą dirbti. Plėtra galima įvairi“, – pažada jis. Ta proga norime su žmona padėkoti Jurbarko verslo centrui už pasiūlytas patalpas ir greitą organizavimą pasirašant sutartis. Dėkojame nuoširdžiai vadovei Gaivai ir jos visai komandai.

Visi jurbarkiečiai turi būti suinteresuoti, kad šiai D. Vyturio įmonei gerai sektųsi. „Vyturiuko“ vadovas pažadėjo, kad, jei leis galimybės, įmonė prisidės prie Jurbarko gerovės. Ne tik seminarais, bet ir finansiškai paremdama Jurbarko darželius, mokyklas, bažnyčią ar miesto šventes.

Už sėkmę reikia atsidėkoti gerais darbais, mano D. Vyturys: „Dėkojame visiems įmonės darbuotojams, kurie yra kartu su mumis ir sveikiname visus jurbarkiečius su atėjusiais Naujaisiais metais.“

skrajute.jpg